Predstavljanje članova

Pravila foruma, predlozi, sugestije i kritike, uputstva za rad na forumu i slično.
Odgovori
Korisnikov avatar
Administrator
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 142
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Predstavljanje članova

Post od Administrator »

Dobrodosao na MuzikaHarmonike forum :pozdrav: :svirac:
Pitanja u vezi muzicke teorije i sviranja harmonike mozes postaviljati u podforumu "Skola harmonike" u odgovarajucem delu: Teorijski deo ili Prakticni deo u zavisnosti od karaktera pitanja.
Opcija za slanje privatnih poruka je dostupna nakon 16-tog posta na forumu, naravno to ne treba da budu besmisleni postovi tek da ih ima na broju, vec u skladu sa Pravilima foruma.

Puno uspeha sa harmonikom ti zelimo :svirac:
Korisnikov avatar
greedyf00x
16 basova
16 basova
Postovi: 16
Pridružio se: 28 Sep 2013, 15:12

Re: Predstavljanje članova

Post od greedyf00x »

Ja sam se registrovao pre nekog vremena, a nisam se ni predstavio propisno! :) Pozdrav, zovem se Dusan, iz Nisa sam I imam 22 godine. Sto se tice muziciranja, nisam neki preterano veliki talenat, ali mnogo volim harmoniku :) Sam sam poceo da ucim nesto o harmonikama odprilike u isto vreme kada sam se registrovao na ovaj forum :) Forumu sam se pridruzio prepoznavsi u njemu veliku bazu znanja. Takodje, obzirom da sam sam ucio, voleo bih da ljudi koji su mnogo bolji u muziciranju na ovom instrumentu (a to su relativno skoro svi :) ) daju misljenje o onome sto mozda I ne moze da se nazove svirka :) Trenutno sviram harmoniku Firotti Elegance, 120 basova, koja je sasvim dovoljna za moje znanje I mogucnosti, obzirom da nemam brzinu, preciznost, a ni obrazovanje za nesto bolje :)

Pozdrav svim clanovima! :ijuju: :svirac:
Sasa1969
Nema harmoniku
Postovi: 12
Pridružio se: 07 Maj 2015, 12:10

Re: Predstavljanje članova

Post od Sasa1969 »

Zdravo red je da se predstavim ime mi je aleksandar sasa nikolic zivim u nisu a studirao sam konzervatoriju m muzike u becu imam 46 gfodine harmonika me je sluzila medjutim duzi period nisam svirao imam 3 deteta zenu domacicu zivim u malom stnau dugi niz godina sviram i znam mnoge muzicke legende i pevace nisam se nikada javno predstavljao pozz za admina i za sve clanove ovog lepog i korisnog foruma
Korisnikov avatar
greedyf00x
16 basova
16 basova
Postovi: 16
Pridružio se: 28 Sep 2013, 15:12

Re: Predstavljanje članova

Post od greedyf00x »

Forum se polako puni nislijama! :) Dobrodosao Sasa! :)
Sasa1969
Nema harmoniku
Postovi: 12
Pridružio se: 07 Maj 2015, 12:10

Re: Predstavljanje članova

Post od Sasa1969 »

Hvala druze ziv bio pozz
banda00
16 basova
16 basova
Postovi: 29
Pridružio se: 10 Jan 2015, 16:48

Re: Predstavljanje članova

Post od banda00 »

Zovem se Ivan , imam 16 godina , iz splita sam , volim muziku ...pogotovo harmoniku i svu muziku vezanu uz nju i to mi je opustanje od skolskih obaveza .
Sviram vec skoro 3 godine. Pozdrav i neka se samo svira :svirac: :svirac:
Korisnikov avatar
Harmonikašica Ivana
48 basova
48 basova
Postovi: 75
Pridružio se: 21 Apr 2014, 23:09

Re: Predstavljanje članova

Post od Harmonikašica Ivana »

Splićanin pa harmonikaš.... još nisam čula tako nešto, ali lijepo je znati da se ovako divan instrument svuda svira! Pozdrav svima i dobrodošli na forum! :pozdrav: :svirac:
banda00
16 basova
16 basova
Postovi: 29
Pridružio se: 10 Jan 2015, 16:48

Re: Predstavljanje članova

Post od banda00 »

Harmonikašica Ivana napisao:Splićanin pa harmonikaš.... još nisam čula tako nešto, ali lijepo je znati da se ovako divan instrument svuda svira! Pozdrav svima i dobrodošli na forum! :pozdrav: :svirac:
Oo pa pun je split harmonikasa mladih i starih
Postao je sad u drustvu rasiren
Ma samo nek se svira :svirac:
Korisnikov avatar
Harmonikašica Ivana
48 basova
48 basova
Postovi: 75
Pridružio se: 21 Apr 2014, 23:09

Re: Predstavljanje članova

Post od Harmonikašica Ivana »

Baš lijepo. Samo neka je veselo i neka se svira, za ostalo ćemo lako! :D :svirac:
Klavirac74
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 04 Avg 2015, 20:58

Re: Predstavljanje članova

Post od Klavirac74 »

Evo, posto sam nov da se predstavim.

Inace koga mrzi da procita ceo post, slobodno ne mora, i onako cu se raspisati kao Vuk Karadzic. :affraid:

Ime mi je Dusan Sretenovic, rodjen sam u Kragujevcu 22. aprila 1974 godine, osim brata od tetke i mene se niko drugi u mojoj porodici nije bavio muzikom. Jos kao mali imao sam veliku zelju da naucim nesto da sviram, inace moj brat od tetke Stefan svirao je Harmoniku (Dugmetaru). Uvek kad bi otisao kod njiha zapazio bih ga kako svira, a najcesce je svirao po 4 sata, a kada je imao koncerte i do 7 sati bi svirao. Jednog dana kada sam slavio, on je dosao i poneo harmoniku sa sobom, tada sam cini mi se imao 6 godina, gledavsi ga kako se priprema rekao sam ocu da zelim i ja da pocnem da sviram harmoniku, medjutim on mi je samo odgovorio "Ne mlati". Moj otac inace nije bio mek covek, bio je strog i retko kad je dozvoljavao da moja starija sestra i ja radimo nesto po svojoj volji. Prvi put uzeo sam harmoniku u ruke iste veceri kada sam slavio, medjutim moj brat od tetke je od mene stariji 10 godina, i ta harmonika mi je bila preko glave, zato sam je stavio na noge i pravio se da sviram, pred kraj avgusta 1981 godine, dok sam se vracao iz skole sa svojim ocem upitao me je "Sine, da li zelis nesto da sviras?" Bio sam iznenadjen i pomislio sam da li je to stvarno moj cale, obicno taj covek nikada tako nesto ne bi pitao, srdacno sam mu odgovorio da zelim, a kada me je pitao koji instrument odgovorio sam harmoniku, prvo sam zeleo da sviram Dugmetaru, kao moj brat, a i lepse mi je izgledala od Klavirke, medjutim moj otac i brat saglasili su se da bi mi bolje lezala Klavirka, ali ja ono nisam zeleo da budem u dilemi, jer znam ako se predomisljam, i otac ce tako da mi je bilo svejedno. Zajedno sa bratom i ocem krenuo sam u Beograd po harmoniku, to je bila Klavirka crvena, cini mi se 48 basova. Ja onako sav srecan kada smo se vratili kuci poceo sam da je drndam, kobajagi sam se pravio da sviram, u septembru otac mi je nasao i privatnog ucitelja, njegovo ime bilo je Slobodan Stanic, inace taj covek je takodje ucio i Bobana Prodanovica. Tako je krenulo moje sviranje na harmonici, medjutim ja nikada nisam isao u muzicku skolu, tako da mi je to bio problem. Prestao sam da idem kod profesora kada sam napunio 17 godina, dalje sam sve pesme i kola sam skidao. Vezbao sam i po pet sati dnevno kako bi bio bolji u svom radu, ne zelim da ispadne da se hvalim ali pobedio sam na nekoliko takmicenja, i uvek bi dobijao najveci aplauz na koncertima. Kasnije sam se ozenio i dobio dva sina, mladji mi isto svira harmoniku dugmetaru, a stariji radi kao bankar.
Odgovori