Predstavljanje članova

Pravila foruma, predlozi, sugestije i kritike, uputstva za rad na forumu i slično.
Odgovori
mendo_mk
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 18 Jan 2012, 16:48

Re: Predstavljanje članova

Post od mendo_mk »

Jas se vikam Mendo i sum od Makedonija, prvata ljubov kon harmonikata ja pokazav na 9 godini.Mojot tatko mi ja podari negovata klavirska harmonika Melodija so 3 registri. Na 10 god. se zapisav vo nizo mizicko uciliste i uste poveke ja zasakav harmonikata. Zavrsiv sredno muzicko uciliste i dobiv zvanje: Muzicar izveduvac na Harmonika. Bideki ja obozavav narodnata muzika i ne sakav da sviram bariton harmonika na fakultet se zapisav na Makedonski Narodni Instrumenti (toa bese edinstveno mesto za izucuvanje na narodna muzika). No vo meguvreme pravev pesni i svirev na festivali, koncerti, turnei i svadbi so mojata harmonika. Denes imam 27 god. rabotam kako profesor po Narodni instrumenti (kaval, gajda, tambura i tapan) a po svadbi i veselbi sviram klavjaturi i harmonika (Guerrini Superior2 President).
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Predstavljanje članova

Post od Webmaestro »

Pozdrav nenad_ns i mendo_mk i dobrodosli :svirac:

@nenad_ns, imam zapise koje je Pavkovic svojerucno korigovao (skinuo sam negde gde si ti bio postavio) i mislim da bi bilo korisno i zanimljivo ostalim clanovima, pa ako ti nije problem postavi i ovde.
pegaz site 72
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 20 Jan 2012, 14:53

Re: Predstavljanje članova

Post od pegaz site 72 »

:svirac: Zoran Uzicka Pozega,Dallape dugmetara...zaljubljen u harmoniku,tacnost svirke,22 god.iskustva..jbg.milion stvari moze da se napise nego o tom potom..treba mi savet kolege.Za presvlacenje meha ili pravljenje novog na koju adresu da se obratim?Molim vas samo licna iskustva,preporucena mi je neka gospodja Ruza iz BG za nov meh,moza je neko zna?
Korisnikov avatar
zex
120 basova
120 basova
Postovi: 191
Pridružio se: 20 Nov 2011, 14:21
Lokacija: Beograd

Re: Predstavljanje članova

Post od zex »

Pre svega dobrodosao na forum!

Znam ja, meni su pravili oni dva meha (rade Ruza, njen muz i sin). U principu znaju ponekad da izfusare, ali moras biti precizan i jasno da naglasis sta hoces. Ja sam perfekcionista i volim da mi to sve bude precizno i fino uradjeno, tako da sam im rekao ako mi se ne svidi necu uzeti, i napravili su mi stvarno odlicne mehove i od najkvalitetnijih materijala (koje sam, naravno, ja trazio). A i nemas ti tu neki izbor, cuo sam za jos jednog majstora iz Malog mokorg luga (Ruza je inace iz Mirijeva), kazu da je dobar, ali nisam imao licnog iskustva. Tako da imas dve opcije, jer mislim da su to jedini ljudi koji prave ili presvlace mehove u Srbiji.
cupavac
120 basova
120 basova
Postovi: 152
Pridružio se: 04 Jan 2012, 18:14
Lokacija: Dalmacija

Re: Predstavljanje članova

Post od cupavac »

Pozdrav društvu, iz Dalmacije sam, sviram klavirsku harmoniku i nadam se ugodnom druženju.
Lijepi pozdrav svim članovima foruma! :depkvk:
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Predstavljanje članova

Post od Webmaestro »

Pozdrav :depkvk: :svirac:
BaneVasic
16 basova
16 basova
Postovi: 46
Pridružio se: 16 Jan 2012, 18:48

Re: Predstavljanje članova

Post od BaneVasic »

Pozdrav svim forumasima i ljubiteljima ovog predivnog instrumenta i ovog sajta.Ja sam Bozidar zivim u Leskovcu.Harmoniku sviram od 15te godine.Mislim da ce mo se lepo druziti pozz.
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Predstavljanje članova

Post od Webmaestro »

Dobrodosao.
BaneVasic
16 basova
16 basova
Postovi: 46
Pridružio se: 16 Jan 2012, 18:48

Re: Predstavljanje članova

Post od BaneVasic »

Bolje vas nasao :svirac: :depkvk:
jeftabgd
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 04 Jul 2011, 19:08

Re: Predstavljanje članova

Post od jeftabgd »

Ja sam Zoran Jevtic(Jefta),43,godine.Poceo sam da sviram sa 5 godina.Ucio sam kod Ace Krnjevca i Mice Ivanovica.Bavim se i zivim iskljucivo od muzike iako sam po struci trgovac.Poslednjih desetak godina vise radim sa aranzerom i klavijaturama.Sto se tice muzicara iz Beograda,mislim da poznajem skoro sve koji su u poslu mada se stalno pojavljuju mladi i kvalitetni muzicari.Pozdrav za sve na forumu.
Odgovori