Predstavljanje članova

Pravila foruma, predlozi, sugestije i kritike, uputstva za rad na forumu i slično.
Odgovori
Korisnikov avatar
riodetriodzipband
16 basova
16 basova
Postovi: 16
Pridružio se: 01 Feb 2013, 15:00
Lokacija: Beograd

Re: Predstavljanje članova

Post od riodetriodzipband »

Pozdrav kolegama, zovem se Zeljko, diplomirani pravnik, iz Beograda, sviram klavirnu harmoniku od malih nogu, i u orkestru harmonika u osnovnoj skoli i u gimnaziji, u vojsci i na mnogim proslavama, zurkama i drugim veseljima. Nisam se bavio profesionalno, ali imam sjajnu energiju i uzivam u svom hobiju. Od 2009.god., presao sam na klavijaturu Korg PA 500, s obzirom da novi trendovi prosto zahtevaju pored harmonike i ritam masinu. Sa mnom svira moj kolega Boban, harmonikas sa Dallapom i ja sam formirao svoj Rio de trio DZIP band,i posto imam sopstveno ozvucenje i drugu pratecu opremu, tako sam i postavio stvari kao Sef banda, da je ovo sto radimo vid druzenja u koje se ukljucuju mnogi nasi drugari pevaci i pevacice, igracice i obozavatelji muzike. Opredeljenje je naravno folk.
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Predstavljanje članova

Post od Webmaestro »

Dobrodošao :svirac:
Korisnikov avatar
steela
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 386
Pridružio se: 15 Avg 2012, 11:48

Re: Predstavljanje članova

Post od steela »

branko k
harmonikas,sviram 6 godina,prije 3 god sam poceo da sviram,za novac,dobro mi ide,isao sam 2 god u m skolu,i zavrsio 3 knjige,od nota,....
sviram aktivno svaki dan 1 h 2,pred neki nastpus ili svirku sviram i po 3 h..
inace sam kampanjac i u muzici i u skoli..
idem elektro s.skolu...
pozdrav
damir
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 16 Mar 2013, 16:18

Re: Predstavljanje članova

Post od damir »

Pozdrav svima zovem se damir,imam 31god. sajt vam je odličan,bolje rečeno savršen, slučajno sam naišao , inače obožavam harmoniku i njen fin,profinjen zvuk, pomalo se učim svirat, najprije sam probao po zvuku ali slabo je išlo, pa zatim učenje kod raznoraznih harmonikaš također samoukih, koji me baš nisu uspjeli nešto posebno naučit,jer ni oni se nisu spletom okolnosti uspjeli ispravno naučit svirat, ali eto dobro je za gušt, sad sam čvrsto odlučio da ću pokušat učit po notama mislim da je to najispravnije put, valjda sam morao proć svim putevima da zaista pronađem ono najispravnije, pa eto ovi putem molim vas na mi ukažete na neke smjernice gdje da krenem sa učenjem nota, od kud da krenem na forumu sa učenjem, jer zaista ima puno stvari na forumu, koje knjige, literatura itd...
Puno hvala svima na trudu i strpljenju !!!
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Predstavljanje članova

Post od Webmaestro »

Dobrodosao Damire. Pocni sa knjigama koje su postavljene ovde: Knjige za ucenje harmonike, i procitaj sve sto je pisano u podforumima Teorijski i Prakticni deo, a kad negde zapne pitanje postavi u odgovarajucem delu foruma. I samo napred sa sviranjem :svirac:
damir
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 16 Mar 2013, 16:18

Re: Predstavljanje članova

Post od damir »

Dobrodosao Damire. Pocni sa knjigama koje su postavljene ovde: Knjige za ucenje harmonike, i procitaj sve sto je pisano u podforumima Teorijski i Prakticni deo, a kad negde zapne pitanje postavi u odgovarajucem delu foruma. I samo napred sa sviranjem
Hvala ti majstore na pomoći !!
Pozdrav !!!
Korisnikov avatar
Musa77
Nema harmoniku
Postovi: 14
Pridružio se: 22 Mar 2013, 08:47

Re: Predstavljanje članova

Post od Musa77 »

Pozdrav svima vama,evo i ja sam slucajno naletio na ovaj lijepi Forum prije nekoliko dana i moram reci da je stvarno prva liga za muzicare :jdishddf:
Evo da se i ja predstavim,zovem se Martin nadimak mi je Musa rodom iz Nove Gradiske a zivim u Frankfurtu (Njemacka) vec vise od 30 god.Glazbenik
sam vec od malih nogu,moj prvi istrument je "zna se" :svirac: sa 5 god. sam poceo Harmoniku razvlacit bez ikakve muzicke skole ili sviraca koji bi
mi mogli barem malo nesto osnovno pokazati tako da sam sve sa sluhom naucijo.Otac mi je isto bio nadaren sa muzikom ali je nazalost svirao
samo zicane istrumente Bas,Bugariju,Basprim tako da sam sa Ocem kad skinem neku pjesmicu zajedno odsvirali itd..
Prvi susret sa Harmonikasima je bilo za Novu Godinu 1984 imao sam 8 god. koji su kod nas dosli svirati u posjetu kod mog starog,tako da sam
se snjima malo ukljucijo i bili su jako odusevljeni od mene iako su tu bile i negativne vjesti za mene,rekli su mi odmah da sam samouk ali da
takvog jos nisu vidjeli ali u positivnom smislu da sviram samo sa tri prsta i da pod hitno odem u muzicku skolu,Otac mi je istu vecer nagovarao
te svirace da mi bude netko od njih ucitelj ali nazalost nisu imali vremena,u tom periodu se stari moj u Novoj Gradiski raspitao da me upise u
Muzicku skolu ali u to vrijeme nije bilo skole za Harmoniku samo za Klavir,tako da sam nastavijo dalje uz moju naviku svirat preko sluha sve
dok me nije vrnula zelja i druge istrumente da naucim,posto mi Otac zicane istrumente svirao imao sam zelju nad Basgitaru,akusticnu Gitaru
i cak sam kasnije i Bubnjeve savladao.U Devetdesetih tj. od 1993 pa sve do danas sviram aktivno Basgitaru u Bendu vrsta glazbe Hard Rock.
Ljudi smjesno je za cut ali od uvijek volim Rock ali volim i Narodnu glazbu neki nemogu da shvate ili ovo ili ono,ja ih upitam onda.. dali si cuo
za grupu Nervozni Postar,oni kazu pa naravno,pa jel ti se svidja.."ma super su",pa onda koja je to vrsta glazbe"Narodna ili Rock"uhh :pudc8:
ebiga upravu si,vidis da je dobra kombinacija... :lol:
Eto tako Ljudi moji,aaa da..jos sam htjeo naglasiti da sviram jos uvijek Harmoniku ali samo za svoju dusu,volio bih i u nekom Bendu svirati ali
tesko naci nase muzicare u blizini Frankfurta,pa sam odlucio probati sam nesto sklepat,kupio sam si jednu Midi Harmoniku (Elka) jako dobra
ali je bez kabine,4 oglasna i 5 oglasna u Basu (Mussette) i moram reci da sam odusevljen sa njom,jako je mekana u dirki i glasna je kao da
ima kabinu,ali mi nije ni bitno,jer sam ju kupio radi arazmana (pratnja),sviro sam za Novu Godinu sam uzivo i Ljudi su bili prezadovoljni e
samo da mi je neki dobar pjevac ili pjevacica onda bi to jos bilo bolje...pa ako nekog ima na ovom Forumu koji je zainteresiran neka mi se
slobodno javi :ijuju:
Eto za sada dosta od mene i nadam se da ce ovaj prekrasan Forum i dalje uspjesno raditi...
Pozdrav svima ;)
guerini
120 basova
120 basova
Postovi: 276
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Predstavljanje članova

Post od guerini »

dobro nam dosao na forum. Hard rok i narodnjaci su dobar spoj bas kao kod "nervoznog postara" barem meni je to interesantno :svirac:
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Predstavljanje članova

Post od Webmaestro »

Dobrodosao Martine na forum, lepo druženje uz harmoniku :svirac:
Brain
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 28 Mar 2013, 23:43

Re: Predstavljanje članova

Post od Brain »

Pozdrav postovani forumasi od novajlije. :D

Ja doduse nisam harmonikas, vec sviram klavir i bubanj, ali mi se ovo jako dopalo, vidim da ima puno korisnih informacija na forumu.
Nadam se da cemo se lepo druziti :D
Odgovori