Pitanje

Pravila foruma, predlozi, sugestije i kritike, uputstva za rad na forumu i slično.
Korisnikov avatar
boki80
48 basova
48 basova
Postovi: 86
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Pitanje

Post od boki80 »

Pozdrav kolege, imam jedno pitanje. Naime trenutno upload-ujem jednu emisiju gde Ljubisa Pavkovic svira uzivo (snimak je sa starog 3.kanala) i vec sam ga i postavljao na jednom drugom forumu pa su istekli linkovi pa sad radim re-upload. Hteo sam samo da pitam gde da ga postavim, tj. u kojoj temi posto nisam primetio video sekciju osim onu za snimke sa Youtube? Planiram da postavim jos neke snimke (Tomicu Miljica, Srdjana Demirovica...) samo ce mi trebati malo vremena dok sve to postavim na net. Tako da cemo se nadam se sigurno lepo druziti na forumu i uzivati u dobroj muzici. Pozdrav!
Korisnikov avatar
Administrator
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 142
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Pitanje

Post od Administrator »

Pozdrav kolega. Za sada video postavljajte na podforum "mp3 kolekcija muzike za harmoniku", samo napomenite u naslovi da je rec o videu, pa cemo dalje videti sta i gde cemo sa tim snimcima. Hvala na materijalu.
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Pitanje

Post od micha56 »

Uz duzno postovanje Administratoru, ja sam hteo kolegi Bokiju da predlozim da prvo pogleda u temi Harmonikasi svetski i nasi - pa ako je vec predstavljen harmonikas o kome on ima video (Pavke, Kanda .,,) - moze tu u njihovom naslovu da postavi svoj video, a ako ga nema onda da svoje video zapise postavlja u temi You Tube Accordion, sa, naravno, za svakog harmonikasa posebnim naslovom. Ovo zbog toga sto je to vec ranije i radjeno na takav nacin.

Medjutim, verovatno da Administrator ima vec neku semu postavljanja ovih videa - tako da predlazem Bokiju da uradi kako mu je on rekao.

Pozzz.
Korisnikov avatar
boki80
48 basova
48 basova
Postovi: 86
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Pitanje

Post od boki80 »

Postavljacu tamo gde ste naveli. Pozdrav!
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Pitanje

Post od micha56 »

A ja imam pitanje za sve forumase:

Posmatrajući videa od Orosza Zoltana ukapirao sam da zajedno sa njim, kao druga harmonika, u nekom Balkanskom fazonu (Balkan Project), obavezno svira čovek koji se zove Agatic Krunoslav - Kico. Evo na šta mislim (gledajte do kraja):

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nSXFCBnTFzI[/youtube]

Izgleda da je ovo naše gore list (čitaj - sa YU prostora), a mora biti dobar, čim svira sa Zoltanom.
Da li neko zna o ovom umetniku nešto više.

Hvala i Pozzz.
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Pitanje

Post od alibaba40 »

Pozdrav micha daj molim te objasni mi kako da ubacim slike na forum jer pronasao sam nesto oko teme farbanja harmonike pa bih zelio jos malo da pojasnim kako to izgleda jer znam da svijuh dosta to interesuje kao i mene dok nisam vidio.OPozdrav alibaba
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Pitanje

Post od micha56 »

@alibaba40 -
Evo probacu u nekoliko reci da objasnim:
To se radi preko nekih od sajtova za postavljanje slika. Ja licno najvise koristim http://www.dodaj.rs/, ili http://imageshack.us/. Tu moras biti registrovan (laka je registracija, samo pratis uputstvo) i onda izaberes sliku sa svog hard diska i upload. Kad se to zavrsi onda prekopiras link za forum ili link za forum sa pregledom i ubacis kod nas na forumu. Nema tu nikakvih teskoca. Probaj, pa ako naletis slucajno na problem - javi, ali nije opasno nista.

Pozzz.
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Pitanje

Post od Webmaestro »

Samo ti alibaba40 pisi i stavljaj linkove za slike, a ako negde zaskripi admini i moderatori ce to vec da sloze kako treba ;)
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Pitanje

Post od alibaba40 »

Pozdrav svim forumasima,evo moram da postavim ovo pitanje i molio bih sve vas za pomoc naravno ako ista oko toga poznajete.Evo o cemu se radi:kao sto sam vam rekao i prije imali smo ti tema u vezi ucenja harmonike i kako je ko ucio,neko je imao ucitelja neko je samouk kao sto sam ja, a ima ih dosta na forumu.Desilo je se nesto sto sam prizeljkivao a nisam ocekivao,to jest imam sina devet godina,u zadnje vrijeme pokazao je veliko interesovanje za harmoniku sto je mene jako obradovalo.Prvo sam mislio da je to jednostavno djecija zelja kao i svako drugo dijete kad nesto pozeli pa se zasiti i na kraju ostavi.Medjutim uvidio sam da mali ima jaku zelju i da je uporan i tvrdoglav (na tatu)naravno i da ima sluha posto sam ga testirao.Kupio sam mu malu harmoniku dugmetaru skalu i poceli smo da vjezbamo da ga ucim prstoredu tonovima akordima itd.Pitanje je:kako i sta da mu prvo pokazem a da ne pogrijesim jer ovdje u Austriji nemamo ucitelja za harmoniku dugmetaru da bih ga mogao dati na poducavanje.Pa vas sve molim narocito ove mladje generacije koji su skoro prosli skolovanje kako su i sta ucili na samome pocetku?Eto dragi moji to bilo to pitanje i unaprijed se svima zahvaljujem koji mi omoguce neki dobar tip
Bokic
96 basova
96 basova
Postovi: 108
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Pitanje

Post od Bokic »

U ovoj temi sam postavio pristojan udzbenijk za pocetak, a i za kasnije. Lepe predvezbe za ukrase, objasnjenja kako se koji ukras pise i svira, laksa i teza kola sa prstoredom i ukrasima.
viewtopic.php?f=9&t=813&p=8811#p8811
Sve najbolje i da sin nauci lepo da svira.
Odgovori