• NOTNA LITERATURA
  •  
    slika

Dragan Stojkovic Bosanac

Ljudi bez kojih harmonika ne bi progovorila. Biografije harmonikaša.
Pravila foruma
Ukoliko imate biografiju nekog harmonikaša koji se još uvek ne nalazi u ovom delu foruma, slobodno postavite novu temu sa tekstom biografije. Cilj je da ovde sakupimo biografije svih naših i svetskih harmonikaša.
guerini
120 basova
120 basova
Učlanjen: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Dragan Stojkovic Bosanac

Post od guerini » 19 Jan 2016, 17:44

Svaka cast Bosancu za sve sto je dosad uradio al ne treba mu ono sto sad sedi u ziriju za Grandovce :(

Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Učlanjen: 01 Jan 1970, 01:00

Post od Koca » 20 Jan 2016, 12:03

Svidja mi se Maticeva pesma "Nigdje ko u Bosni" koju svira Bosanac a od poslednjih Tetovaza pesma Suzane J. i kasnije Suzanino kolo. Uradjeno sa merakom i sa stilom. Cenim Bosanca i svaka mu cast. To sto je samouk nema nikakve veze, kao i sto mnogi skolovani muzicari ne umeju po sluhu bez nota da ubodu 3 akorda. Znam puno samoukih harmonikasa koji odlicno sviraju.

prestovivo
48 basova
48 basova
Učlanjen: 31 Jul 2015, 11:42

Post od prestovivo » 25 Jan 2016, 09:46

Da li je D.S.Bosanac samouk ili ne, to ne znam, ali znam da je prije 30/35 godina imao orkestar od 15/16 clanova i vodio je tu ekipu veoma uspjesno. Nije predavao neku veliku paznju umjetnickim kolima i tradicionalnom melosu, kao npr Lj.Pavkovic, ali je uradio veliki broj hitova tkzv stare narodne muzike, koji su u medjuvremenu postali evergrini narodne muzike, koje danas rado zapjevaju sve generacije u svim dijelovima bivse SFRJ. Mislim da vece priznanje muzicaru i ne treba. Sviram njegovo kolo koje se zove ACINO KOLO, i u toj numeri se vidi karater i stil njegovog sviranja uopste.

ZDavidovic67
Nema harmoniku
Učlanjen: 24 Apr 2012, 15:20

Post od ZDavidovic67 » 31 Maj 2016, 22:25

Dragan Stojkovic Bosanac je Vasketov ucenik. I uopste nije samouk,molim vas nemojte takve stvari da pisete. To je jedan vrhunski muzicar,tih,nenametljiv. E samo ne znam sta mu je trebalo to da se pojavljuje u zvezdama granda. Nije to njegov nivo...

beltunac
Nema harmoniku
Učlanjen: 04 Sep 2018, 13:49

Post od beltunac » 13 Sep 2018, 20:16

Dragan Stojkovic Bosanac je rodom iz Srbije, otac mu je iz Leskovca a majka iz Sapca, ali je odrastao u Konjicu u BiH. od skole ima gimnaziju i osnovnu muzicku skolu (ovaj podatak stoji na Wikipediji). Sa suprugom Dunjom ima sina Aleksandra i cerku Aleksandru (Dzidza) koja se oprobala sa pevackom karijerom u Grandu.
Osamdesetih godina Dragan Stojkovic Bosanac intenzivno je saradjivao sa mnogim poznatim pevacima: Ana Bekuta, Halic Beslic, Ljuba Lukic, Ferid Avdic i drugi. Iz tog vremena ostali su njegovi poznati aranzmani mnogih pesama. Zadnjih godina je aktivan kao ziri u pevackom takmicenju Zvezde Granda. Mislim da bi trebao opet malo vise da se aktivira kao harmonikas, kompozitor i aranzer pesama jer vece koristi i zadovoljstva bi mi imali od takvog rada nego od ziriranja.

Odgovori