Perica Zdravkovic

Ljudi bez kojih harmonika ne bi progovorila. Biografije harmonikaša.
Pravila foruma
Ukoliko imate biografiju nekog harmonikaša koji se još uvek ne nalazi u ovom delu foruma, slobodno postavite novu temu sa tekstom biografije. Cilj je da ovde sakupimo biografije svih naših i svetskih harmonikaša.
TaoShan
Nema harmoniku
Postovi: 4
Pridružio se: 29 Jan 2015, 19:13

Re: Perica Zdravkovic

Post od TaoShan »

Pa na ova slika ne izlgeda mi kao 17 godina dali si siguran da je rodjen 1965?
Lepi Cane
16 basova
16 basova
Postovi: 33
Pridružio se: 08 Jan 2015, 23:12

Re: Perica Zdravkovic

Post od Lepi Cane »

Za rodjenje je greska
denko_kurta
Nema harmoniku
Postovi: 9
Pridružio se: 02 Sep 2015, 01:54

Re: Perica Zdravkovic

Post od denko_kurta »

Lepi Cane napisao:Da to je taj brkica :D
Koju su opremu koristili u studiu juznog vetra?mikseta, mikrofoni, equalizer kompressor delay reverbe slusalice itd?
Lepi Cane
16 basova
16 basova
Postovi: 33
Pridružio se: 08 Jan 2015, 23:12

Re: Perica Zdravkovic

Post od Lepi Cane »

Sto se tice Juznog Vetra tu sam ekspert.Od klavijatura naravno Korg M1,Korg T3,Casio CZ230s,Casio CZ101,Roland JV1080,Roland JV80,Yamaha TX81Z i jos mnogo modula i sintova...Sava je svirao Ibanez gitaru i Karvel gitaru,ali ne znam koji tacno modeli.Spajao je gitare i sa nekim modulima radi zvuka.Koristio je cak i buzuki,saz,sargiju itd..u pesmama.Mile Bas je svirao unikatni Jazz Bass Fender iz 1969 godine,rucni rad,ali onaj zvuk bass gitare je dobijao tako sto je povezivao bass na jedan equlizer,ali ne bih o njemu ovde javno.Mikseta je Soundtrack CP6800,zvucnici su bili Yamahini...Veci deo studija je bio pod Roland opremom.Tu je zatim milion kompresora,efekt procesora itd...Mogu original JV zvuk da postignem,ali ne bih sad sve tajne i frljoke da otkrivam tajno.Onda bi svi radili JV zvuk original.Pozz veliki :svirac:
Lepi Cane
16 basova
16 basova
Postovi: 33
Pridružio se: 08 Jan 2015, 23:12

Re: Perica Zdravkovic

Post od Lepi Cane »

Naravno ne izostavni deo JV zvuka je bubanj.To je cuveni Emu SP12 iz 1985 godine :D
denko_kurta
Nema harmoniku
Postovi: 9
Pridružio se: 02 Sep 2015, 01:54

Re: Perica Zdravkovic

Post od denko_kurta »

Kolega ta mikseta je proizvedena 1984 god sta se koristilo prije toga da nije montarbo mozda? Taj equalizer za bass je zute boje cak stoji u emisijama zvuk juznog vetra samo ne znam koja je marka pa ako bi mogao reci barem za taj equalizer i mikrofon u studiu.pozdrav.
Lepi Cane
16 basova
16 basova
Postovi: 33
Pridružio se: 08 Jan 2015, 23:12

Re: Perica Zdravkovic

Post od Lepi Cane »

Sta je bilo pre 1984 nije bitno po meni.Imali su live bubnjara a ne ritam masinu.Od 1985 se uvodi Drumulator,pa 1986 Oberheim DMX,pa 1987 SP12 I RZ1 itd...Javi se u chat pa da ti kazem za ekvilajzer.Pozz
Lepi Cane
16 basova
16 basova
Postovi: 33
Pridružio se: 08 Jan 2015, 23:12

Re: Perica Zdravkovic

Post od Lepi Cane »

A i za mikrofon nije bitno posto to niko ne zna.Toga se vise ni Mile ne seca hahahhahaah
denko_kurta
Nema harmoniku
Postovi: 9
Pridružio se: 02 Sep 2015, 01:54

Re: Perica Zdravkovic

Post od denko_kurta »

Lepi Cane ja ne mogu da nadjem opciju chat na ovom forumu mozes li mi pomoci?
denko_kurta
Nema harmoniku
Postovi: 9
Pridružio se: 02 Sep 2015, 01:54

Re: Perica Zdravkovic

Post od denko_kurta »

Postoji li neki drugi nacin da te kontaktiram(facebook ili licno) jer ne mogu slati ni poruke novi sam clan :(
Odgovori