Ivan Milev

Ljudi bez kojih harmonika ne bi progovorila. Biografije harmonikaša.
Pravila foruma
Ukoliko imate biografiju nekog harmonikaša koji se još uvek ne nalazi u ovom delu foruma, slobodno postavite novu temu sa tekstom biografije. Cilj je da ovde sakupimo biografije svih naših i svetskih harmonikaša.
Odgovori
Korisnikov avatar
accordionist
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 543
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Ivan Milev

Post od accordionist »

Slika

Harmonikaš iz Bugarske Ivan Milev /1956./ je stekao slavu na velikim takmičenjima svadbarskih orkestara. Godine 1986. u Stambolovu on je sa svojim orkestrom "Mladost" osvojio prvu nagradu, a 1994. na festivalu "Trakija folk" u Dimitrovgradu dobio je specijalnu nagradu. Veliki talenat Ivana Mileva je, nema sumnje, nasledan. Rođen je u porodici muzičara – njegov deda bio je violinista, a otac Atanas Milev – poznati bugarski harmonikaš i novator u oblasti narodne muzike. Od 1999. godine Ivan Milev živi u SAD, a 2002. pokrenuo je zajednički muzički projekt sa violinistom Enčom Todorovim – "Ivan Milev bend" /Ivan Milev Band/. Često održava koncerte u Čikagu gde ga brojna bugarska publika dočekuje oduševljeno. Njegova muzika podseća na vodopad zukova – brzi ritam koji osvaja, izvanredne improvizacije i solo izvođenja. O harmonici Ivan Milev kaže: "To je instrument koji mi omogućuje da izrazim sebe. Harmonika je moja duša, moj govor i moj najbolji i najverniji drug."

http://www.youtube.com/watch?v=m8kR-op20xM
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Ivan Milev

Post od Bata Kanda 73 »

Pre svega jedno VEEELIKO hvala accordionist-i,za veliki trud oko predstavljanja ovih bugarskih velikana (i ne samo njih)! Na ovaj nacin cinis da forum bude jos bolji i kompletniji! Hvala jos jednom! A sto se I.Mileva tice.... :asdfnjo: GENIJEEE! :svirac:
Korisnikov avatar
accordionist
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 543
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Ivan Milev

Post od accordionist »

Ne bi bilo u redu da se ovakve harmonikaske velicine ne nadju na ovom forumu za harmonikase :svirac:
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Ivan Milev

Post od alibaba40 »

Al je Lola razbija svaka mu cast i jos mnogo je simpatican :lol: :lol:
Odgovori