Ljubisa Pavkovic

Ljudi bez kojih harmonika ne bi progovorila. Biografije harmonikaša.
Pravila foruma
Ukoliko imate biografiju nekog harmonikaša koji se još uvek ne nalazi u ovom delu foruma, slobodno postavite novu temu sa tekstom biografije. Cilj je da ovde sakupimo biografije svih naših i svetskih harmonikaša.
Odgovori
Harmonika2
Nema harmoniku
Postovi: 6
Pridružio se: 22 Avg 2011, 19:24

Re: Ljubisa Pavkovic

Post od Harmonika2 »

Pozdrav. Pisao sam o snimcima koji su napravljeni u njegovoj kuci i objavljeni javno, ali ne vidim kakve veze imaju note sa tim?
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Ljubisa Pavkovic

Post od Webmaestro »

Pa i ja ne vidim kakve veze note imaju s tim, kao što ne mogu da razumem i još neke stvari na ovoj našoj estradi, ali takva je stvar, pa neka im bude kako žele.
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Ljubisa Pavkovic

Post od Bata Kanda 73 »

Alal vera za snimak! E, ovako se nekad sviralo i pevalo! Sve legenda do legende! A ne kao ovo SR...sada.Još jednom VEELIKO hvala za ovaj snimak.
Maestroljubisa
16 basova
16 basova
Postovi: 24
Pridružio se: 08 Jan 2016, 13:23

Re: Ljubisa Pavkovic

Post od Maestroljubisa »

Pavke,ziveo jos sto godina!!!Koji stil ...
Korisnikov avatar
accordionist
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 543
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Ljubisa Pavkovic

Post od accordionist »

Slika
Mali Pavke koji je kasnije izrastao u velikog harmonikasa
Ibro dirka
16 basova
16 basova
Postovi: 36
Pridružio se: 04 Jan 2016, 23:31

Re: Ljubisa Pavkovic

Post od Ibro dirka »

Svaka cast accordeonist gdje ovo iskopa.Isti ja kad sam pocinjao da sviram samo sto nisam uspio kao cika Pavke,nazalost......
prestovivo
48 basova
48 basova
Postovi: 67
Pridružio se: 31 Jul 2015, 11:42

Re: Ljubisa Pavkovic

Post od prestovivo »

Po meni, najbolji harmonikas svih vremena sa podrucja Jugoslavije, a i šire.
Stilski savrsen, uvijek ugodan za slusanje, cak i u virtuoznim numerama, odlican kao sef orkestra, znao je kako da poslozi sve instrumente na snimak i uzivo.
Autor brojnih kola.
Odsvirao solisticki brojne instrumentale i pjesme za arhiv.
Virtuoz.
Gospodin.
mali harmonikas
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 318
Pridružio se: 15 Nov 2018, 08:12

Re: Ljubisa Pavkovic

Post od mali harmonikas »

Maestroljubisa napisao: 12 Jan 2016, 22:13 Pavke,ziveo jos sto godina!!!Koji stil ...
o tom potom
Accordion31
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 10 Jan 2021, 16:57

Re: Ljubisa Pavkovic

Post od Accordion31 »

Pozdrav svima 😁
Evo jedne novosti o Pavketu uskoro nova zbirka :svirac: :

U Americi gde inače živim, uživate veliki ugled kod harmonikaša, specijalno kod onih koji sviraju klavirne harmonike. Potražnja za vašim notnim knjigama za harmoniku je velika. Koliko ste knjiga izdali, kako se mogu nabaviti i kojeg su sadržaja?

Pavke >U pravu ste. Bavim se paralelno i izdavaštvom. Do sada je bilo 11 ili 12 izdanja mojih knjiga sa notnim zapisima. “Pesme iz Centralne Srbije”, “Pesme sa Kosova i Metohije”, “Pesme iz Vojvodine”, “Pesme iz Južne Srbije”, “Pesme iz Makedonije”, “Sevdalinke”, “Pesme iz Sandžaka i Crne Gore”, “Gradske pesme i romanse”, “Pesme komponovane u narodnom duhu”. Odabrana kola i odabrane numere sa repertoara Narodnog orkestra itd…

Imao sam zadovoljstvo da mi je čuveni proizvođač harmonika Bugari Armando, pored harmonike koju sam dobio, priredio zaista reprezentativno izdanje “Antology of Balkan folk Music for Accordion”. Sa svim mojim instrumentalnim numerama, kao i numerama ostalih zemalja Balkana.

>>Trenutno završavam zbirku pesama iz Srbije sa oko 130-140 pesama, zapisanih na način na koji je to Narodni orkestar izvodio dok sam ga vodio.
Odgovori