Ljubisa Pavkovic

Ljudi bez kojih harmonika ne bi progovorila. Biografije harmonikaša.

Pravila foruma

Ukoliko imate biografiju nekog harmonikaša koji se još uvek ne nalazi u ovom delu foruma, slobodno postavite novu temu sa tekstom biografije. Cilj je da ovde sakupimo biografije svih naših i svetskih harmonikaša.
Korisnikov avatar
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
PostPoslato: 31 Avg 2012, 16:17
Fado je napisao:Neda me neki vrag da cutim - pa evo moram da kazem i ja nesto u vezi Pavketa i ovog Foruma. Svi ga cenimo i mnogi ga vole slusati i ne samo njega vec sve one koji koliko-toliko naginju ka tzv. Pavketovom stilu slusanja (naravno i ja spadam u tu ogromnu grupaciju).
Sto mene jedino zabrinjava pa se pitam - kako je Pavke bio Šef orkestra, a koliko znam uvek je imao harmoniku sa 120 basova.
E to mu ovde nebi proslo - nemoze to kod @Webmaesta
:jdishddf:

he he he :jdishddf: :jdishddf: :jdishddf:
Korisnikov avatar
Šef orkestra
Šef orkestra
Pridružio se: 15 Avg 2012, 10:48
PostPoslato: 15 Feb 2013, 22:03
on je za mene,vrh,znaci kad slusam njegova kola,sve bih polupao..
izdvajam :rumunska(to je ustvari komponovao pandalescu,ali je pavkovic priblizio nasoj muzici,izmjenio ga je,i meni je ljepse sjeda),mikijevo g.kolo,vladino,milanovo,medeno,pavketov stakato.itd...
znaci sto on oslisli,i sklopi,to je savrseno,,jednostavno
NENADJEBIV!!!!!!!! :D
Korisnikov avatar
48 basova
48 basova
PostPoslato: 16 Feb 2013, 12:34
Ionika je napisao:Kralj. Neponovljiv.
Najdraze mi je bilo gledati emisiju "Svet uspesnih" koju je vodila pjevacica Nada Obric, u okviru Novogodisnjeg programa (mislim 2008), kada je Kemis dosao sa Zoricom Brunclik, bio je Pavke sa narodnim orkestrom i 20-30 najjacih pjevaca. Kad je trebao da prati svoju suprugu Zoricu, Kemis je rekao da je zaboravio harmoniku !!! Messi zaboravio obuci kopacke. Zna Kemis da se ne bi naigrao pored Pavketa, jer tu drndanje Seve ne prolazi, sve je na nivou filharmonije kad Ljubisa Pavkovic svira sa orkestrom RTS-a. Pavkovic je po meni jedini virtuozni harmonikas iz Ex-Yu kojega je uvijek lijepo i umilno slusati. Svi ostali su ponekad opori za uho. Zato je Pavke Nr1.

Imam celu tu emisiju gde je Ljubisa svirao uzivo. Ako zelite mogu da je postavim, nije problem.

Nema harmoniku
Pridružio se: 16 Dec 2012, 19:26
PostPoslato: 16 Feb 2013, 15:23
Pavka je Car!Pogledajte i poslusajte kako mu svira ucenik ,Milan Lukic!Bolje i ostrije svira od svih Vesketovih ucenika-po meni. . .

Nema harmoniku
Pridružio se: 07 Dec 2012, 16:24
PostPoslato: 22 Maj 2013, 19:12
Ljubisa je Car Harmonike!

Nema harmoniku
Pridružio se: 16 Dec 2012, 19:26
PostPoslato: 31 Maj 2013, 23:03
Ljubisa Pavkovic je CAR izvorne muzike i lepote u stilskom izvodjenju na harmonici.Sve je savrseno stilski postavio!!!
Korisnikov avatar
16 basova
16 basova
Pridružio se: 07 Apr 2011, 18:29
PostPoslato: 12 Sep 2013, 23:59
neznam o njega sta da kazem naljutio me pavkovic :D

Nema harmoniku
Pridružio se: 07 Dec 2012, 16:24
PostPoslato: 25 Sep 2013, 13:59
Pavke...Jako muzikalan!Mislim da mu zbog toliko lepe muzike koju je iza sebe ostavio,treba oprostiti sve ostalo...

Šef orkestra
Šef orkestra
PostPoslato: 08 Mar 2014, 01:17
Ljubisa Pavkovic na TV snimku iz 1971. godine, znaci po racunici tu je imao 24 godina i to je samo godinu dana nakon sto je postao clan Narodnog orkestra RTB-a ciji je rukovodilac u to vreme bio Miodrag Jasarevic.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=tdK3l5IoZjk[/youtube]
Samo nek se svira...
Korisnikov avatar
16 basova
16 basova
Pridružio se: 23 Jun 2013, 15:02
PostPoslato: 19 Mar 2014, 20:22
boki80 je napisao:
Ionika je napisao:Kralj. Neponovljiv.
Najdraze mi je bilo gledati emisiju "Svet uspesnih" koju je vodila pjevacica Nada Obric, u okviru Novogodisnjeg programa (mislim 2008), kada je Kemis dosao sa Zoricom Brunclik, bio je Pavke sa narodnim orkestrom i 20-30 najjacih pjevaca. Kad je trebao da prati svoju suprugu Zoricu, Kemis je rekao da je zaboravio harmoniku !!! Messi zaboravio obuci kopacke. Zna Kemis da se ne bi naigrao pored Pavketa, jer tu drndanje Seve ne prolazi, sve je na nivou filharmonije kad Ljubisa Pavkovic svira sa orkestrom RTS-a. Pavkovic je po meni jedini virtuozni harmonikas iz Ex-Yu kojega je uvijek lijepo i umilno slusati. Svi ostali su ponekad opori za uho. Zato je Pavke Nr1.

Imam celu tu emisiju gde je Ljubisa svirao uzivo. Ako zelite mogu da je postavim, nije problem.

Bio bih ti jako zahvalan kad bi postavio:), pozz
PrethodniSledeća

Povratak na Harmonikaši svetski i naši