Dragisa Milanovic

Ljudi bez kojih harmonika ne bi progovorila. Biografije harmonikaša.
Pravila foruma
Ukoliko imate biografiju nekog harmonikaša koji se još uvek ne nalazi u ovom delu foruma, slobodno postavite novu temu sa tekstom biografije. Cilj je da ovde sakupimo biografije svih naših i svetskih harmonikaša.
Korisnikov avatar
Fado
48 basova
48 basova
Postovi: 54
Pridružio se: 27 Avg 2011, 21:46
Kontakt:

Re: Dragisa Milanovic

Post od Fado »

Dallape 1960 napisao:Bobane par recenica za tebe, i naravno ostalo drustvo.. U svom bavljenju harmonikom izveo sam na muzicki put prilican broj mladjih harmonikasa, prilicno uspesnih.. Jednu stvar bi trebao da naucis pre nego sto ikad stavis harmoniku na grudi..Ne vredi da izrastes u najveceg harmonikasa, ako ostanes mali covek (znam da si mlad, ali ipak neke stvari mozes da rzumes).. znaj da u Srbiji postoji brdo ljudi koji vole harmoniku isto kao i ti, ili vise, ali im zivotni put nije dozvolio da postignu uspeh kakav si ti postigao..isto tako postoji par anonimnih harmonikasa, od kojih bi i ti i jos prilican broj "poznatih" zanemeli da cujete kako sviraju, a to mogu i da ti dokazem..jer sam ja to imao priliku da iskusim i dozivim, pa i o tome mogu dapisem ako te zanima, da vidis sta je jedna zivotna prica..A usput pitaj Novicu Nikolica Patala koga izuzetno cenim (koliko sam razumeo ti i Robert ga poznajete) od koga je najvise naucio harmoniku, i kako je taj ucitelj zavrsio karijeru, i kako je svirao dok je svirao.. Ovo o maestru Dragisi Milanovicu ne zelim da komentarisem..pozdrav drugari..
Ovo sto si ti cenjeni @Dallape 1960 napisao trebo bi svako ne da prepise i ima za svaki slucaj u svom dzepu kao podsetnik vec da ovo nauci napamet, usvoji i tako - bas tako kao i ti razmislja. :depkvk:
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Dragisa Milanovic

Post od Webmaestro »

mamula
120 basova
120 basova
Postovi: 173
Pridružio se: 16 Jun 2011, 07:57

Re: Dragisa Milanovic

Post od mamula »

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Qv2BOQA4WlY[/youtube]
vrhunski majstor! :svirac:
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Dragisa Milanovic

Post od Dallape 1960 »

Pozdrav Fado.. Pa eto ja se uvek trudim da budem iskren druze.. :jdishddf: Iskustvo i zelja da pomognem, i ljubav prema harmonici su me naveli da ovo napisem.. mozda po nekad i previse burno reagujem, ali eto..nemam nikakvih losih namera..pozdrav
Korisnikov avatar
Tasic94Ni
Nema harmoniku
Postovi: 9
Pridružio se: 17 Sep 2011, 00:59
Lokacija: Nis

Re: Dragisa Milanovic

Post od Tasic94Ni »

Dragi prijateljii..Ja uvazavam sve vase odgovore jer naravno ima uvek boljih harmonikasa i od Prof. Dragise a kamo li nas (mene)...Ali o Prof. Dragisi mogu reci samo rechi hvale...Jednom covek na mestuu...Imao sam tu cast da sa njim provedem neko vreme i da mi kaze neke sugestije na moju svirku...Kao covek je vrlo dobar (Kao sto i kolega Dallape 1960 rece ``Ne vredi da izrastes u najveceg harmonikasa, ako ostanes mali covek`` on je za mene veliki covek) od njega nisam cuo losu rec za bilo kog muzicara...Rekao je samo da svaki muzicar ima svoje kvalitete...U sustini sta mogu reci o coveku koji je drzao koncerte u Koncertnoj hali konzevatorijuma ``Chaikovsky`` u Moskvi... Svaka cast Prof. Dragisi ;) Pozdrav za sve... :)
ZDavidovic67
Nema harmoniku
Postovi: 8
Pridružio se: 24 Apr 2012, 15:20

Re: Dragisa Milanovic

Post od ZDavidovic67 »

Postovane i cenjene kolege,
kao prvo zelim da pohvalim ovaj forum, ideja je fenomenalna i kao takva treba i da ostane. Ono sto Srbija ima i na cemu sve zemlje u okruzenju a i sire mogu samo da nam zavide je veliki broj harmonikasa. Neki su bolji, neki losiji ali ono sto nam je svojstveno je da imamo fantasticne harmonikase i da istinski volimo harmoniku. I u tome bi trebalo da budemo solidarni . Ali problem je nas Srpski mentalitet! Pojavi se neki boban, ne zasluzuje da mu ime napisem velikim slovima, iz nekog sela i kritikuje rad, delo i umece profesora Dragise Milanovica. Nedopustivo. Ako doticni boban iole ima vaspitanja iskljucice se sa ovog foruma. Za kolege puno pozdrava a profesoru Milanovicu puno srece i uspeha u daljem radu.
Dragoljub
Nema harmoniku
Postovi: 8
Pridružio se: 01 Okt 2011, 16:14

Re: Dragisa Milanovic

Post od Dragoljub »

Kada je PROFESOR u pitanjiu onda je vec puno receno, a uslucaju Dragise i odavno dokazano.
U vise slucajeva sam nailazio na postove zahvalnosti upucene njemu .
Licno sam se obratio za pomoc oko nekih :svirac: kompozicija i dobio puno toga i sve objasnjeno do tancina.
Covek je bio pristupacan, veoma korektan .
Meni je pomogao mnogo i ja sam mu od srca zahvalan.

:svirac:
Korisnikov avatar
Fado
48 basova
48 basova
Postovi: 54
Pridružio se: 27 Avg 2011, 21:46
Kontakt:

Re: Dragisa Milanovic

Post od Fado »

Do sada sam nekoliko puta procitao sve postove u ovoj temi i evo sada da kazem nesto:
Pre svega Boban je dao svoje misljenje i
-ostro je napadnut
-iskritikovan
-opomenut
Rezultat posle svega je po mom ubedjenju pozitivan jer je Boban promenio svoj stav bar po nacinu ponasanja na Forumu.
Ja licno Bobana razumem 100% jer;
i ja sam slican Bobanu po tome sto su se moji stavovi nekada kosili sa stavovima vecine, ali je vecina preovladala i popustio sam da bi bio "mir u kuci i sve koze na broju".
To se zove "Drustveno brusenje" koje uvek ima pozitivan rezultat kod zdravih osoba u koje uvrstavam i naseg talentovanog, vrednog i veoma perspektivnog clana Bobana.
Zao mi je sto Boban ne posecuje cesce ovaj Forum jer na mladjima svet ostaje pa ko ce na forumu ostati kada mi stariji odemo ako ne Boban i njemu ravni po ljubavi prema muzici i harmonici.
Pozdrav i svako dobro i mnogo uspeha nasem Bobanu i vama ostalima :depkvk:
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Dragisa Milanovic

Post od Bata Kanda 73 »

Nista da dodam,nista da oduzmem,osim da se apsolutno slozim sa tobom Fado.Pozdrav.
Korisnikov avatar
mikiaccordion
Nema harmoniku
Postovi: 4
Pridružio se: 09 Feb 2016, 01:11
Lokacija: Leskovac

Re: Dragisa Milanovic

Post od mikiaccordion »

Ja sam jedan od ucenika profesora Dragise Milanovica, sta reci osim da je odlican pedagog, poznavalac raznovrsnih stilova sviranja, vrstan svirac a pre svega dobar covek, i jos mnogo toga dobrog... za profesora Milanovica imam samo reci hvala i da mi je veliko zadovoljstvo da sam njegov ucenik.

Pozdrav svim kolegama sa foruma! :svirac:
Odgovori