Petar Ralčev

Ljudi bez kojih harmonika ne bi progovorila. Biografije harmonikaša.
Pravila foruma
Ukoliko imate biografiju nekog harmonikaša koji se još uvek ne nalazi u ovom delu foruma, slobodno postavite novu temu sa tekstom biografije. Cilj je da ovde sakupimo biografije svih naših i svetskih harmonikaša.
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Petar Ralčev

Post od Webmaestro »

Slika

Petar Ralchev je jedan od novijih predstavnika bugarske muzike za harmoniku. Njegov jedinstveni i sopstveni stil razlikuje ga od drugih muzičara. Njegova muzika donosi magiju bugarskog folklora i meša ga sa mističnim ritmovima Balkana. Izuzetan je virtuoz, ne samo u sferi narodne muzike, već i kada je klasika u pitanju.

Još kao student osvojio je prvu nagradu na takmičenju mladih muzičara u Čirpanu (Bugarska), a kasnije je dobio i posebnu nagradu na medjunarodnom takmičenju u Klingenthalu u Nemačkoj. Cenjen medju publikom širom Evrope i Severne Amerike, dobio je priznanje u knjizi "Istorija harmonike" ( u Francuskoj 1991. objavili Francois Billard i Didier Roussin).

Često je svirao sa ostalim velikim folk i dzez muzičarima: Ivo Papazov, Georgi Ivanov, Delčo Mitov, Stoyan Yankoulov...
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Petar Ralčev

Post od micha56 »

Stvarno je retko dobar majstor harmonike:





Korisnikov avatar
EVOMENE
Nema harmoniku
Postovi: 12
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Petar Ralčev

Post od EVOMENE »

Evo i od mene nesto od Petra Ralceva:
saba
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 23 Jun 2011, 23:00

Re: Petar Ralčev

Post od saba »

Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Petar Ralčev

Post od Bata Kanda 73 »

P.Ralchev je genije sto se harm.tice i veliki profesionalac i (ono sto je i najvaznije) VEEELIKI covek.Vec sam ovde negde napisao par reci o tome da sam imao zadovoljstvo upoznati ga,popricati sa njim i probati njegovu novu Supitu II.Covek je stvarno dobar ko lebac,i verovatno zato sto je svestan svoje velicine i genijalnosti je tako skroman i "obican".Inace je zavrsio (sve po redu) muzicke skole i akademiju u Plovdivu,u medjuvremenu je osvajao razna priznanja i pobedjivao na lokalnim i internacionalnim takmicenjima i festivalima,saradjivao sa mnogim velikim i Bugarskim i inostranim muzicarima,oformio porodicu (prilicno rano za jednog umetnika ;) ) i ostao ....normalan i svoj.Malo ljudi zna da mu je veci deo familije muzicki nastrojen i da se bave muzikom a i da je Pejo (kako mu je nadimak) prvo u muz.skoli poceo da uci zicane instrumente:jednu vrstu tamburice i gadulku,a da je posle godinu-dve preso na harmoniku.Eto cisto da kazem neku rec o,meni omiljenom acrdeonisti ;) i coveku.Pozdrav!
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Petar Ralčev

Post od Dallape 1960 »

Velicina..Strahovit umetnik.. :svirac:
vlaxxy
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 08 Sep 2011, 03:37

Re: Petar Ralčev

Post od vlaxxy »

Za mene ne prevazidjen!!!
Korisnikov avatar
BOBAN-POLJANA
48 basova
48 basova
Postovi: 61
Pridružio se: 10 Okt 2011, 19:42

Re: Petar Ralčev

Post od BOBAN-POLJANA »

Svirao ove godine u Nisu, Nisam bas impresioniran.
Korisnikov avatar
Salle1010
120 basova
120 basova
Postovi: 134
Pridružio se: 23 Sep 2011, 14:02
Lokacija: Cuprija

Re: Petar Ralčev

Post od Salle1010 »

BOBAN-POLJANA napisao:Svirao ove godine u Nisu, Nisam bas impresioniran.
Iskreno mislim da nisi razumeo sta Petar Ralchev svira, tako da treba proci jos malo vremena u tvom druzenju sa harmonikom, da naucis neke bugarske i rumunske kompozicije da sviras, madjarske, grcki sirtaki (recimo), neke mazurke, itd,... Eto tek da se odaljis malo od Kodica i njegovih stvari posto vidim da ti je on idol,.......
Ne zameri, svako treba da ima po nekog idola, ali da bi porastao u vrhunskog muzicara (a vidi se da mozes), trebalo bi da poznajes i da razumes razlicite kulture muzike.
Dobronameran savet!
pozz
:svirac:
:depkvk:
Odgovori