Tomica Miljić

Ljudi bez kojih harmonika ne bi progovorila. Biografije harmonikaša.
Pravila foruma
Ukoliko imate biografiju nekog harmonikaša koji se još uvek ne nalazi u ovom delu foruma, slobodno postavite novu temu sa tekstom biografije. Cilj je da ovde sakupimo biografije svih naših i svetskih harmonikaša.
Odgovori
Korisnikov avatar
Goran-prcin
16 basova
16 basova
Postovi: 46
Pridružio se: 07 Apr 2011, 19:29

Re: Tomica Miljić

Post od Goran-prcin »

Tomica Miljic je Tata Mata Zakon i tacka ........... :svirac:
harmonikasbgd
16 basova
16 basova
Postovi: 27
Pridružio se: 25 Avg 2013, 12:42

Re: Tomica Miljić

Post od harmonikasbgd »

Legenda
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Tomica Miljić

Post od dugmetarac78 »

Već sam pisao na temu omiljeni harmonikaš, i naravno naveo Tomicu i Kodića, po meni dve LEGENDE harmonike.
Miki82
Nema harmoniku
Postovi: 9
Pridružio se: 07 Dec 2012, 16:24

Re: Tomica Miljić

Post od Miki82 »

Upoznao sam ga jednom prilikom...Bio je mnogo dobar covek i vrhunski muzicar!!!Bio je jedan od najboljih!!!Slava mu!
111jela290952
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 22 Okt 2013, 08:24

Re: Tomica Miljić

Post od 111jela290952 »

poznavao sam tomicu najbolje drugovi smo iz detinjstva, bio sam prva pevacica kod njega kad smo kao klinnci na rospi cupriji u visnjici zaradjivali za biskop.
toma je bio jos kao klinac super muzicar ali pomalo blesav i nije bio u stanju da sebe progura na vrh. verujem dasuga svi iskoriscavali.
ja bi mogao da napisem knjigu o njemu u periodu od 60 do 69 godine kkad sam ja napustio beograd i otisao u inostranstvo.
nikada se nisam nisakim bolje druzio samo sa tomicom to mije ostalo u najlepsem secanju do danas.
ako nekog interesuje njegov zivot u tim ranim godinama javitese na [email protected]
mom dragom drugu neka je laka zemlja.
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Tomica Miljić

Post od Webmaestro »

On se progurao na vrh sa svojom muzikom. Ima ljudi koji su stigli na vrh laktajući se i gazeći preko svega, ali taj vrh im je nešto na klimavim nogama i ne može da traje. Tomica Miljić će uvek imati svoje mesto medju majstorima harmonike upravo zbog svojih muzičkih kvaliteta.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Tomica Miljić

Post od dugmetarac78 »

Kao neko ko obožava njegovu muziku, i rad, tražio sam dosta pointernetu neke podatke o njemu, ali sa jako malo uspeha, a stvarno me zanima da saznam nešto više o njemu, i na kraju, kako je on u stvari preminuo, tj, šta se desilo sa njim, nikad nisam tačno saznao. Ako neko hoće neka napiše poneko slovo o tom kralju harmonike.
Korisnikov avatar
Shop
120 basova
120 basova
Postovi: 197
Pridružio se: 08 Avg 2011, 09:39
Lokacija: Petrovac na Mlavi

Re: Tomica Miljić

Post od Shop »

Ljudi pa poslusajte ovo,dal ima nesto lepse...


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=foHkx4KqPtg[/youtube]
Korisnikov avatar
skylionM
120 basova
120 basova
Postovi: 142
Pridružio se: 08 Apr 2013, 23:56
Kontakt:

Re: Tomica Miljić

Post od skylionM »

111jela290952 napisao:poznavao sam tomicu najbolje drugovi smo iz detinjstva, bio sam prva pevacica kod njega kad smo kao klinnci na rospi cupriji u visnjici zaradjivali za biskop.
toma je bio jos kao klinac super muzicar ali pomalo blesav i nije bio u stanju da sebe progura na vrh. verujem dasuga svi iskoriscavali.
ja bi mogao da napisem knjigu o njemu u periodu od 60 do 69 godine kkad sam ja napustio beograd i otisao u inostranstvo.
nikada se nisam nisakim bolje druzio samo sa tomicom to mije ostalo u najlepsem secanju do danas.
ako nekog interesuje njegov zivot u tim ranim godinama javitese na [email protected]
mom dragom drugu neka je laka zemlja.
Sve nas ovde interesuje Tomicin život i molim Vas da sa nama podelite sve što želite i čega se setite!!!

Ja sam tokom studiranja od 1998 do 2002 bio šef narodnog orkestra KUDa Nikola Tesla GSP Beograd, to je KUD gde je počeo karijeru Tomica, Dragan Aleksandrić, a o njima mi je najviše pričao stari klarinetista Petar Rangelov koji je u mladosti svirao sa njima. Mnogo mo je prijalo kada me poredio sa njima dvojicom, i uvek je govorio: sviraš s dušom kao Dragan, ali tehnički nisi ni blizu Tomici...pa gde blizu, neće se ponovo roditi takav genije!
Takođe, ispričao mi je da je prvo on (Pera klarinetista) odsvirao Tomici oro koje je doneo iz svog rodnog Caribroda, sa bugarske granice, koje se zvalo Elenino horo. Tomica je to odmah skinuo, odsvirao u malo bržem tempu i kasnije sa Pavketom u duetu snimio pod imenom Narodno oro...

Stvarno je šteta, i jako sam setan kad pomislim da je srpski narod tek posle Tomičine smrti shvatio koliko je VELIKI Tomica bio! Njegova kola svi sviraju i ne zna se koje je lepše i teže! Šteta za Tomicu što za života nije doživeo slavu koju zaslužuje, ali dobro je za srpsku muziku što je Tomicu nadživeo njegov kvalitet i njegov muzički opus!!

Molim Vas još jednom da sa nama ovde na forumu podelite nešto o Tomici, da velikan živi i kroz našu priču..

Shope, gde me nadje sa kolcetom, taman sam hteo da spavam, sad ne mogu ;)
Korisnikov avatar
skylionM
120 basova
120 basova
Postovi: 142
Pridružio se: 08 Apr 2013, 23:56
Kontakt:

Re: Tomica Miljić

Post od skylionM »

DervenD napisao:Kada sada slusate Tomicu prosto vas obuzima seta.Neznate dali da placete,pevate igrate...U svakom slucaju ponosni ste sto se jednom rodio i ziveo jedan takav velikan,koga nazalost vise nema medju zivima,ali njegova dela jos uvek zive,nadzivece mnoge. Majstor drugog glasa(terce).Jedna od verzija Mladenovackog kola odsvirana je bas sa naglasenom tercom Jedan je od onih koji je elegantno,tanano,lagano,prelepo, na najlepsi moguci nacin opisao sumadiju svojim zlatnim prstima, nezno milujuci klavirne dirke.Mali je broj onih harmonikasa koji tako sumadiju osecaju i uspesno sviraju ,a da to nije dugmetara.Mnogi koji ga znaju,koji su imali prilike uzivo da slusaju zajedno njega i Dragana Aleksandrica cesto su govorili :Dragan je odlican,ali Tomica svira sladje.Inace imao sam prilike da ga uzivo slusam.Skroman,nenametljiv,ali kazu i vickast,vecita druga harmonika(u sali sam govorio:i u svom orkestru-ansamblu bio je druga harmonika-terca zahteva "veci sluh")Ziva legenda KUD "Nikola Tesla" Pera R.,inace klarinetista ,nekada je svirao zajedno sa Draganom Aleksandricem(jedno vreme je Dragan vodio muzicku sekciju KUD 'Nikola Tesla"-BGD) i Tomicom Miljicem.Dok je ucio harmoniku,u mladjim godinama(kaze Pero,a njemu je pricao Tomicin tata) Tomica je malte ne, spavao sa harmonikom.Znao je da svira nocu u krevetu(jutrom) oko dva,tri sata pred zoru ranu.Preselio se i dobar deo zivota proziveo je na Karaburmi u Beogradu.Inace Tomica je poreklom iz Novog Sela kod Velike Plane(tacnije na potezu V.Plana-Lapovo).Neko je pitao u nekom komentaru dali Tomica ima naslednika?Kazu da ima sina,ali neznam dali se bavi muzikom.

http://www.youtube.com/watch?v=SZntdkApUcY
DervenD, to je taj isti Pera Rangelov, samouki klarinetista koji svira sa dušom profesora muzike, sa kojim sam i ja svirao i od koga sam naučio mnoge makedonske i bugarske ukrase! Danas ima 70 godina, čuo sam se sa njim pre par meseci, i dalje svira u KUDu! Eh, da je i Tomica tu ostao sa njim do danas :(
Hvala puno za tekstove koje sam, eto, tek večeras pročitao
Pozdrav, Miki Perić
Odgovori