Miloje Stojanovic Lovac

Ljudi bez kojih harmonika ne bi progovorila. Biografije harmonikaša.
Pravila foruma
Ukoliko imate biografiju nekog harmonikaša koji se još uvek ne nalazi u ovom delu foruma, slobodno postavite novu temu sa tekstom biografije. Cilj je da ovde sakupimo biografije svih naših i svetskih harmonikaša.
Odgovori
Lepi Cane
16 basova
16 basova
Postovi: 33
Pridružio se: 08 Jan 2015, 23:12

Miloje Stojanovic Lovac

Post od Lepi Cane »

Rodjen je 1933 godine u selu Glibovac kod Smederevske palanke.Sviranje je ucio kod Miodraga Todorovica Krnjevca.U ansamblu Krnjevac i ansamblu Zarka Milanovica svirao je drugu harmoniku.Dobitnik je velikog broja nagrada za kola i pesme.Najpoznatije kolo mu je Lovacko kolo...Ako neko zna jos neki podatak o ovom harmonikasu neka napise :svirac:
Lepi Cane
16 basova
16 basova
Postovi: 33
Pridružio se: 08 Jan 2015, 23:12

Re: Miloje Stojanovic Lovac

Post od Lepi Cane »

http://www.youtube.com/watch?v=PGPVL13PzoU
DervenD
48 basova
48 basova
Postovi: 57
Pridružio se: 08 Mar 2011, 22:39

Re: Miloje Stojanovic Lovac

Post od DervenD »

Evo jedne zanimljivosti:baba Pere Tanasijevica je iz kuce porodice Z.Stojanovica i Mileta Stojanovica(oni su neka bliska braca),pricao mi je Zirko,kada smo nekada zajedno radili,t.j u istoj firmi.Nazalost Mile je u poznim godinama imao problema sa rukama("drhtavica" ruku).Slucajno sam se sreo sa Acom Krnjevcem(cika Mijinim sinom) pre vise od pet godina i on mi tada rece da je Mile Lovac,nazalost,preminuo.Nisam siguran,ali cini mi se da su bili neka dalja rodbina.Tacno je da je Mile iz Glibovca,svirao u orkestru Krnjevca kada je cika Mija imao cetiri harmonike u orkestru(Mija,Mile,Aca i Branka),ali je i Miloje imao kasnije i svoj ansambl(pratio je izmadju ostalih i Rajka Jovicica iz Arandjelovca kako sa cika Mijom,tako i samo sa svojim ansamblom:recimo na ploci "Ljubav moja te zove).
Odgovori