Zoe Tiganouria

Ljudi bez kojih harmonika ne bi progovorila. Biografije harmonikaša.
Pravila foruma
Ukoliko imate biografiju nekog harmonikaša koji se još uvek ne nalazi u ovom delu foruma, slobodno postavite novu temu sa tekstom biografije. Cilj je da ovde sakupimo biografije svih naših i svetskih harmonikaša.
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Zoe Tiganouria

Post od micha56 »

Zoe Tiganouria

Slika

Zoe: "Rođena sam i odrastala na ostrvu Samothraki u Grčkoj. U toku ranih godina u muzici sam bila samouka. Kao dete svirala sam svake subote s mojim ocem - koji je tradicionalni violinist - u feštama gde je igra "balos" najpoznatija i najbolja zabava na ostrvu. Ovo je igra gde svi koketiraju, jer se svi dečaci i devojčice drže za ruke i igraju. Do osamnaeste godine, imala sam dve godine muzičkog podučavanja u Alexandroupoli i moj učitelj mi je preporučio da podučavanje nastavim na konzervatorijumu "F. Νakas" u Didimotiho.
Dakle, do kraja moje školske godine, našla sam se sa 30 učenika. Ali, ipak sam se osećala prilično uznemireno, jer sam shvatila da sam mnogo više naučila na mom prethodnom muzičkom podučavanju od njih.
Posle toga sam došla u Atinu da studiram muziku. U roku od mesec dana, ja sam počela profesionalno da sviram u folk orkestru i istovremeno studirala na "Skalkota" konzervatorijumu, pa sam kupila i moj prvi klavir. Tamo sam studirala klavir, ali sam u mojoj kući pronašla zaboravljenu zelenu harmoniku, koja me je pozvala da je istražim. Tada se sve promenilo na dobro.”

U 2006-toj godini Zoe je započela svoje lično istraživanje u različitim vrstama muzike u svetu. Kao rezultat toga - izdala je dva albuma, uz nesebičnu pomoć Alexandrosa Karozasa kao prijatelja, kompozitora i izvršnog producenta i to: Libertango (april 2006.) i Tanguera (decembra 2006.). U aprilu 2006-te Zoe je komponovala muziku za grčko - turski dokumentarni film, koji je sniman u Prigkiponisia na ostrvu "Antigoni", koji je dobio odlične kritike u turskim medijima. U leto 2006. učestvuje kao predgrupa u dva velika koncerta Jamesa Browna u Grčkoj (Lycabettus kazalište - Atina i "GIS" teatar Solun). Za poslednje tri godine ona je održala koncerte širom Grčke sa sopstvenim bendom "Senso Latino" (muzičari iz Grčke i Kube) i to sa velikim uspehom.
U novembru 2007. učestvuje sa svojim bendom Senso latino u Michalis Hatzigiannis - velikoj evropskoj turneji kao predgrupa s velikim uspehom.
U martu 2008. ona objavljuje njen najnoviji rad u diskografiji, muziku TV serije “Deligiannio Parthenagogeio”, gde je napisala muziku i imao umetnički smer, uz Harris Romi, koji je napisao stihove. Naslove je pevao Vasilis Papakonstantinou. 2009. Zoe je započela saradnju na svetskom nivou sa firmom Roland na popularizaciji njihove V - harmonike. Ova odluka je donešena na sastanku održanom u Los Angelesu od strane firme Roland, kada je predsednik ove firme slušao snimke i gledao videa Zoe gde ona učestvuje sa svojim bendom u Milanu na festivalu muzike i međunarodnoj muzičkoj izložbi u Frankfurtu.

Slika

Sa engleskog na srpski preveo: micha56
Poslednja izmena od micha56 u 10 Jan 2011, 00:48, izmenjeno 2 puta ukupno.
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Zoe Tiganouria

Post od micha56 »

A evo i malo njene muzike u raznim zanrovima:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3aihRBUa04I[/youtube]

Enjoy.
Korisnikov avatar
Administrator
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 142
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Zoe Tiganouria

Post od Administrator »

Bravo Micha, i hvala na prevodu!
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Zoe Tiganouria

Post od micha56 »

Administrator napisao:Bravo Micha, i hvala na prevodu!
Hvala Bogu.
A ja pomislio da niko nije primetio ovaj moj rad.
Doduse, moram da priznam, za Zoe sam ovo uradio sa zadovoljstvom, jer je moja ljubimica, ali vec danima da niko ne primeti ....

Ok - idemo dalje.
flayfinger
16 basova
16 basova
Postovi: 38
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Glas ili stas!!!???

Post od flayfinger »

Zaista ne želim biti zloban ili nekorektan,ali mislim da ipak gospođici(gospođi) ne treba posvećivati ovoliko prostora ni pažnje!!Na čitavom ovom snimku ona nije odsvirala ništa vrijedno pažnje,niti je odradila nešto posebno muzički,osim što se prošetala napadno binom!!Ako je cilj autoru posta pokazati nečiju haljinu ili image,uspio je ostvariti cilj!!!Ipak,trebalo bi imati malo više principijelnosti u postavljanju materijala,i ne raditi degradaciju ovoga instrummenta i muzike uopšte!!To što je djevojka(žena) mlada i zgodna ili se nekome kao takva sviđa,nema nikakvih dodirnih tačaka sa vještinom i kvalitetom-kako muzičkim,tako i sviračkim!!!
Ako postoji neka rubrika RAZNO onda bi je trebalo prebaciti tamo,a ne postirati u društvu etabliranih i priznatih umjretnika,kao nekoga ravna njima,što ona to nije,zasigurno!!!!
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Zoe Tiganouria

Post od micha56 »

flayfinger napisao:Zaista ne želim biti zloban ili nekorektan,ali mislim da ipak gospođici(gospođi) ne treba posvećivati ovoliko prostora ni pažnje!!Na čitavom ovom snimku ona nije odsvirala ništa vrijedno pažnje,niti je odradila nešto posebno muzički,osim što se prošetala napadno binom!!Ako je cilj autoru posta pokazati nečiju haljinu ili image,uspio je ostvariti cilj!!!Ipak,trebalo bi imati malo više principijelnosti u postavljanju materijala,i ne raditi degradaciju ovoga instrummenta i muzike uopšte!!To što je djevojka(žena) mlada i zgodna ili se nekome kao takva sviđa,nema nikakvih dodirnih tačaka sa vještinom i kvalitetom-kako muzičkim,tako i sviračkim!!!
Ako postoji neka rubrika RAZNO onda bi je trebalo prebaciti tamo,a ne postirati u društvu etabliranih i priznatih umjretnika,kao nekoga ravna njima,što ona to nije,zasigurno!!!!
A sto si ti nesto ljut na ovu koleginicu?
Ako se tebi to i ta muzika ne svidja - mozda se nekome svidja, a osim toga vidi se da ne poznajes muzicki opus ove Grcke umetnice. Proguglaj malo i potrudi se da pre svega budes objektivan, pa daj sud o necemu i opet, molim te, sve to kazi - da je to samo po tvom skromnom misljenju. Mozda ce biti i onih koji imaju drugacije misljenje od tebe o ovome.

Uostalom - ako zelis da se bavis i uredivanjem na ovom forumu - konkurs za moderatore je stalno otvoren - pa prijavi se.

Pozzz.
flayfinger
16 basova
16 basova
Postovi: 38
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Micha

Post od flayfinger »

To ko zna nešto a ko ne zna,jeste diskutabilno,nismo radi toga na ovom forumu!!!
Ne googla mi se a niti imam namjeru googlati radi striptizeta,niti je ovo forum namjenjen modi,i kojekakvim "sviraljkama" i pevaljkama!!!
To što je neko popularan ne mora da znači da je-kvalitetan,to je moja osnovna poruka!!!
Nije mi namjera umanjivati nečiji trud i rad(vidim da nastojiš biti prisutan na forumu i imaš dosta postova),nastavi tako i dalje,ali s jednom mjerom i dobrim ukusom!!
Ima nas koje zanima SAMO dobra muzika i dobri muzičari,a za sve ostalo postoje druga mjesta i adekvatniji forumi!!
Drugarski pozdrav!!
flayfinger
16 basova
16 basova
Postovi: 38
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

bez replike

Post od flayfinger »

Zamolio bih te da dalje ne širiš"diskusiju",ne poznajem te lično,a niti imam nešto tako lično protiv tebe,pa i nemoj tako shvatati ovo moje javljanje!!Inače nisam ljubitelj foruma i ovakvih stvari,i ovakvi slučajevi me sve više udaljuju od bilo kakvih foruma ,zbog "prepucavanja" ovakve vrste!!!!
Što se mene tiče-diskusija je završena!!!
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Zoe Tiganouria

Post od micha56 »

Veliki pozdrav @flayfinger, zelim ti ugodan boravak na forumu i sve najlepse u zivotu.

micha56 :D
flayfinger
16 basova
16 basova
Postovi: 38
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Zoe Tiganouria

Post od flayfinger »

Hvala,takođe i pozdrav svim učesnicima foruma!!! Slika
Odgovori