Borko Radivojevic

Ljudi bez kojih harmonika ne bi progovorila. Biografije harmonikaša.
Pravila foruma
Ukoliko imate biografiju nekog harmonikaša koji se još uvek ne nalazi u ovom delu foruma, slobodno postavite novu temu sa tekstom biografije. Cilj je da ovde sakupimo biografije svih naših i svetskih harmonikaša.
Korisnikov avatar
boki80
48 basova
48 basova
Postovi: 86
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Borko Radivojevic

Post od boki80 »

@srx
Vidi ovako, nije covek uznemiren zbog treme ili neceg drugog nego jednostavno toliko dobro oseca muziku, ritmiku i ostalo pa ga to ponese a i po prirodi je takav, veseo, nasmejan i jednostavno prenosi pozitivnu energiju a to je odlika pravog harmonikasa. Ja licno vise volim kad je muzicar zivahan i kada to prenosi i na muziku nego kad je kao "prepariran" recimo kao Vlada Panovic na primer, nigde osmeha, zivahnosti, stalno muljav, zato mu je i svirka kilava.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Borko Radivojevic

Post od Koca »

:lol: Boki 80 je ovo lepo ilustrativno opisao. Sem Panovica ima veoma puno velikih imena nasih harmonikasa koji me smaraju svojom stereotipnom muzikom po sistemu :"Tako piše u notama", i 20 godina stalno slušam iste šablone, foršpile i prelaze bez imalo umetničkog umeća, bez imalo unošenja nečeg svog ličnog novog, što će ih razlikovato od drugih, pa i u osnovnoj školi smo učili o varijacijama na istu temu. Još jednom da ponovim: gledajte emisiju To majstore na Top music TV-u četvrtkom od 21,00h a repriza je nedeljom od 17,00h gde veoma često svira Borko sa orkestrom Dragana Ćirkovića Ćire. Pozdrav.
MladenIsakovic
120 basova
120 basova
Postovi: 212
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Re: Borko Radivojevic

Post od MladenIsakovic »

Panović je bleda kopija Ljubiše Pavkovića, i ne mnogo više od toga. Meni je nezanimljiv i dosadan harmonikaš, iako mu se neko znanje mora priznati.
Sećam ga se sa jednog takmičenja, mislim da beše u organizaciji Siwa, prva nagrada Srbije, ako me sećanje ne vara, u Aranđelovcu, kad je pobedio Bane Vasić. Nakon proglašenja pobede, Panović se bunio (a Bane je vidno odskakao od svih tamo), pa ih je žiri ponovo izveo obojicu, gde su svirali jedan pa drugi sve što je žiri tražio, trajalo je prilično; znači, Bane ga je pojeo, u bukvalnom smislu reči, da je svima bilo više nego očigledno, i Bane je ponovo proglašen za pobednika, sasvim opravdano, a Panović je ljutito napustio proglašenje. Izgleda da je veoma sujetan čovek.
Kažem, pokušava da bude drugi Pavković, ali po mom mišljenju, nema ništa od toga, iako ga je nasledio na čelu orkestra.
Korisnikov avatar
boki80
48 basova
48 basova
Postovi: 86
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Borko Radivojevic

Post od boki80 »

Mladen je sve rekao, imam identicno misljenje kao i on ali predlazem da u ovoj temi nastavimo o Borku i batalimo pricu o Panovicu. Evo malo dvojice majstora Baneta Vasica i Borka Radivojevica

MladenIsakovic
120 basova
120 basova
Postovi: 212
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Re: Borko Radivojevic

Post od MladenIsakovic »

Što prekidoše kad Bane dođe na red ??! :x
guerini
120 basova
120 basova
Postovi: 276
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Borko Radivojevic

Post od guerini »

Evo najstariji video Borka Radivojevica iz 1995. godine, tu je imao nekih desetak godina mozda:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=VgQy0Zs8RWw[/youtube]
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Borko Radivojevic

Post od micha56 »

Od odma' se videlo da ce od njega nesto da bude.
Svaka cast.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Borko Radivojevic

Post od Dallape 1960 »

Strahovitu tehniku ima covek.. :jdishddf: Mada meni uz klavirnu harmoniku nekako vise ide legato svirk..onaj Pavketov stil..ali da je Borko majstor tu nema dileme..odlican
Jaric_T_Zivadin

Re: Borko Radivojevic

Post od Jaric_T_Zivadin »

Njegovu svirku najvise volim da slusam od svih danasnjih, aktuelnih harmonikasa. Covek ima opasan ton. Za jednog KLAVIRCA ima izuzetnu tehniku.-Neke stvari na kojima bi se dugmetarci malo namucili, on odsvira opasno. Ima mnogo dobru ruku i prelep stil sviranja. Koliko sam ja informisan, Borko je ucenik pokojnog Tomice i to se oseti u njegovom sviranju. Kod Prodanovica nije sigurno ucio ali su se poznavali i dok je Borko ucio jos...
zoranco
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 15 Jul 2011, 21:20

Re: Borko Radivojevic

Post od zoranco »

boki80 napisao:Evo ja upucujem izvinjenje sto sam ovako otvorio temu, biografije o ovom izuzetnom mladom harmonikasu na netu nema, tako da sam posao od ideje da ce se javljati ljudi koji mozda nesto vise znaju pa cemo na taj nacin nesto i saznati o njemu. Ali administratori mogu i da obrisu ili premeste negde ovu temu dok se ne pojavi nesto konkretnije sto se tice podataka o Borku, na njima je da odluce. Pozdrav! ;)
:svirac:
Odgovori