Borko Radivojevic

Ljudi bez kojih harmonika ne bi progovorila. Biografije harmonikaša.
Pravila foruma
Ukoliko imate biografiju nekog harmonikaša koji se još uvek ne nalazi u ovom delu foruma, slobodno postavite novu temu sa tekstom biografije. Cilj je da ovde sakupimo biografije svih naših i svetskih harmonikaša.
Korisnikov avatar
boki80
48 basova
48 basova
Postovi: 86
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Borko Radivojevic

Post od boki80 »

Borko Radivojevic

Slika


Mislim da ovaj harmonikas itekako zasluzuje da ima svoju temu. Trenutno ne znam puno informacija o njemu, osim da svira u orkestru "Tigrovi" i da je stvarno jako kvalitetan muzicar, na Youtube ima dosta njegovih snimaka. Ako neko zna neku informaciju vise o njemu neka napise u ovoj temi. Da li neko zna cija je on skola, tj. kod koga je ucio? Ima interesantan stil sviranja i odlicnu tehniku.
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Borko Radivojevic

Post od micha56 »

Borko je po meni izuzetan harmonikas i svakako zasluzuje da ima svoju temu ovde, ali moras nesto da pronadjes iz njegove biografije da bi bilo sve kako treba, ovako - ne ide.
To vazi i za sve ostale harmonikase - ne moze samo ovako, bar je tako zamisljen ovaj deo foruma. Tu se izbacuju delovi biografije, slike, video snimci, komentari i sl.

Ja, nazalost, u ovom momentu znam jedino da je on bio 44. pobednik na takmicenju za prvu harmoniku u SokoBanji za 2005. godinu i da je iz Ćovdina (Petrovac na Mlavi).

Pozzz.
Poslednja izmena od micha56 u 18 Jan 2011, 14:58, izmenjeno 1 put ukupno.
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Borko Radivojevic

Post od Bata Kanda 73 »

Slazem se da bi bilo dobro da se za svakog umetnija objave i podaci o njemu u vidu biografije i jos neki slicnih podataka al dobro ko uspe da ih "iskopa" i postavi super.Ja sam cuo (a mislim da je pouzdana informacija) da je učenik Srđana Demirovića i da je poprilično ispeko zanat.Nek je pola naučio ( a verujem da je mnogo više) od svog učitelja onda je stvarno odličan!
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Borko Radivojevic

Post od Bata Kanda 73 »

Slazem se da bi bilo dobro da se za svakog umetnika objave i podaci o njemu u vidu biografije i jos nekih slicnih podataka al dobro ko uspe da ih "iskopa" i postavi super.Ja sam cuo (a mislim da je pouzdana informacija) da je učenik Srđana Demirovića i da je poprilično ispeko zanat.Nek je pola naučio ( a verujem da je mnogo više) od svog učitelja onda je stvarno odličan!
Korisnikov avatar
boki80
48 basova
48 basova
Postovi: 86
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Borko Radivojevic

Post od boki80 »

Evo ja upucujem izvinjenje sto sam ovako otvorio temu, biografije o ovom izuzetnom mladom harmonikasu na netu nema, tako da sam posao od ideje da ce se javljati ljudi koji mozda nesto vise znaju pa cemo na taj nacin nesto i saznati o njemu. Ali administratori mogu i da obrisu ili premeste negde ovu temu dok se ne pojavi nesto konkretnije sto se tice podataka o Borku, na njima je da odluce. Pozdrav! ;)
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Borko Radivojevic

Post od micha56 »

@boki80
Tema ostaje i nadam se da cemo na ovaj nacin dobiti vise podataka iz Borkove biografije od onih koje u ovom momentu imamo.

Pozzz.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Borko Radivojevic

Post od Koca »

Pa Borko je po mom ukusu na 1. mestu. E to je sad stvar ukusa, ali slusam ga zadnjih oko 2 godine na TV TOP MUSIC cetvrtkom u 21,00 h gde se javljaju i gostuju i drugi muzicari ali on je cest gost u orkestru Dragana Cirkovica - Cire. Ne znam gde je ucio ali pratim njegovu svirku i to od dana kada je svirao Sumadiju, dok danas najvise dolazi do izrazaja u ciganskim, kafanskim pa i bosanskim pesmama. Veoma se dobro snalazi u svim tonalitetima ali mislim na njegove improvizacije koje traju po 2-3 min i gde svaku pesmu on ume da nadogradi i da je ulepsa tj. da razbije dosadna 3 ponavljanja istog forspila nego da ubacuje nesto licno. Obzirom da sam skidao njegove improvizacije mogu reci da sam se posteno namucio i to sa usporivacem od 400%. Stil mu je slican Aci Cergaru ali akcenat mu je na melodiji, a ne na verglanju gore dole sto Aca koristi i pri tom me Aca ne fascinira celokupnom melodijom vec samo tehnikom. Borko ima i jedno i drugo a i ceo orkestar je veoma dobro uigran tako da celokupno ulivaju neku energiju. Obzirom da svira klavirnu harmoniku prosto nerazumem da svakih 7 dana prati drugog pevaca na TV-u i pri tom uvek ubacuje neke nove teske improvizacije u razlicitim tonalitetima pa ispada da ne skida harmoniku ili je to velika akumulacija minulog rada, pa samo malo oblikuje i prepakuje da bi se negde pojavio 100% siguran sa uvek drugim pevacem. Na You tube i nema onog o cemu ja pricam, tako da sam ja snimao sa TOP musica sve njegove stvari, i samo onaj koji je to sve skidao moze da ga razume. Aj ziveli.
Korisnikov avatar
Proka
16 basova
16 basova
Postovi: 17
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Borko Radivojevic

Post od Proka »

Ja koliko znam, on je a i sigurno ucio od Bobana Prodanovica, a ne od Srdjana DEmirovica....Pozz
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Borko Radivojevic

Post od Bata Kanda 73 »

mislim da je proka u pravu.ja sam se izgleda zezuno Slika
Korisnikov avatar
srx
Nema harmoniku
Postovi: 15
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Borko Radivojevic

Post od srx »

Pozdrav...!
Kao sto je navedeno momak ima interesantan stil....
Ali nekako On je toliko navezban da ne zna sta ce nego Puno svirao tijelom *pod navodnike*
Znaci Sve super samo puno se vrti mota kao da je uznemiren....ako znas znash sviraj i ponasaj se lepo : Ali zvuci prvoklasno kada se Zazmiri :DD

Pogledajte Video...

Odgovori