Branimir Djokić

Ljudi bez kojih harmonika ne bi progovorila. Biografije harmonikaša.
Pravila foruma
Ukoliko imate biografiju nekog harmonikaša koji se još uvek ne nalazi u ovom delu foruma, slobodno postavite novu temu sa tekstom biografije. Cilj je da ovde sakupimo biografije svih naših i svetskih harmonikaša.
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Branimir Djokić

Post od Webmaestro »

Slika

Rođen je 1950. godine u Šapcu, gde je završio osnovnu i nižu školu. Srednje muzičko obrazovanje stekao je u beogradskoj muzičkoj školi Stanković. Široj javnosti predstavio se kao vrsni instrumentalista na harmonici, pobedivši na tradicionalnom takmičenju u Sokobanji. Bilo je to 1964. godine. Već sledeće godine Branimir Đokić postaje najbolji instrumentalni solista na harmonici u Jugoslaviji.

To je ujedno i godina kada dolazi u Narodni orestar Radio Beograd, gde ga Rade Jašarević i Boki Milošević «definitivno orijentišu za oblast u kojoj se nalazi i danas».

Narodni ansambl RTS pod upravom Branimira Đokića ostvario je veliki broj trajnih snimaka za potrebe RTS-a.
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Branimir Djokić

Post od Webmaestro »

DISKOGRAFIJA:



1965 Branimir Ðokic Prva harmonika Srbije, RTB
1. Kaletovo kolo
2. Vodicanka kolo
3. Miloševka kolo
4. Meljacko kolo


1966 Kola Branimir Ðokic, RTB
1. Cubursko kolo
2. Maljansko kolo
3. Branimirovo kolo
4. Lipovacko kolo


1968 Kola Branimir Ðokic
1. Ciganski urnebes (Zlatomir Stevanovic violina)
2. Bata Radetovo
3. Brankino kolo
4. Kumovo kolo


1970 Nova kola Branimir Ðokic, RTB
1. Civijaški džumbus
2. Duškovo kolo
3. Zlatino kolo
4. Predragovo kolo


1972 Zlatna Harmonika Branimir Ðokic, RTB
01. Užicko kolo
02. Ratkovo kolo
03. Ljiljanino kolo
04. Šapcanka kolo
05. Civijaški džumbus
06. Duškovo kolo
07. Zlatno kolo
08. Predragovo kolo
09. Cubursko kolo
10. Maljansko kolo
11. Branimirovo kolo
12. Lipovacko kolo
13. Kaletovo kolo
14. Vodicanka kolo
15. Miloševka kolo
16. Meljacko kolo


1973 RTB
1. Užicko kolo
2. Ratkovo kolo
3. Ljiljanino kolo
4. Šapcanka kolo


1974 Nova kola Branimira Ðokica, RTB
Zvezdino kolo


1974 Kola Branimir Ðokic, RTB
01. Ciganski urnebes
02. Miloševka kolo
03. Civijaški džumbus
04. Albanska igra
05. Zlatno kolo
06. Šapcanka kolo
07. Kumanovo kolo
08. Užicko kolo
09. Brankino kolo
10. Splet
11. Duškovo kolo
12. Meljacko kolo


1976 Kola, RTB
01. Skandal kolo
02. Deda Prokino kolo
03. Kosovski mozaik
04. Šabacka civija
05. Vesnino kolo
06. Paracinka kolo
07. Mitraljez kolo
08. Moravac kolo
09. Zvezdino kolo
10. Vašarska paljevina
11. Zvrcka kolo
12. Oro gajde


1977 RTB
1. Mitraljez kolo
2. Deda Prokino kolo
3. Skandal kolo
4. Kosovski mozaik


1984 Veliki Uspesi najboljeg jugoslovenskog harmonikaša, Diskos
01. Šabacki stakato
02. Inadžijsko kolo
03. Mali kec
04. Nenadovo kolo
05. Šumadijski merak
06. Paklena mašina
07. Babovo kolo
08. Igra leptira
09. Balkanska svadbena igra
10. Delirijum kolo


2002 Narodna Kola, Renome
01. Šabacki stakato
02. Radino kolo
03. Bucino kolo
04. Posavac kolo
05. Delirijum kolo
06. Paklena mašina
07. Inadžijsko kolo
08. Babovo kolo
09. Mali kec
10. Splet pesama iz Srbije
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Branimir Djokić

Post od Ukika »

http://www.kurir-info.rs/crna-hronika/b ... -96623.php


vidim ja nesto ga nema... a sad kad sam ovo citao prvi put kontam da je i u politici.. to mu svakako ne valja...
Korisnikov avatar
zvrk555
120 basova
120 basova
Postovi: 133
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Branimir Djokić

Post od zvrk555 »

Ukika napisao:http://www.kurir-info.rs/crna-hronika/b ... -96623.php


vidim ja nesto ga nema... a sad kad sam ovo citao prvi put kontam da je i u politici.. to mu svakako ne valja...
evo i jedan zanimljiv lomentar vezan za Đokića s iste stranice: "dotzicni je vise u svetu manekenstva nego sto zna svirati, a to s muziciranjem mu samo dodje da pljacka jadne kolege muzicare nekim svojim laznim licencama za sviranje! javna tajna je bila da je svojevremeno pre samo par godina obilazio od ambasade do ambasade u Beogradu i nagovarao diplomate da ne pustaju nase muzicare van granice za privremeni rad tj sviranje eselja ili proslava u stranim zemljama nasim ljudima vikendom ako nemaju njegovu licencu za sviranje tj licencu njegovog udruzenja koju on izdaje! sve bi to bio nista da nije tu samozvanu licencu prodavao 100 eura, pa tako da muzicka skola tj muzicko obrazovanje steceno u drzavnim institucijama tj muzickim skolama za njega nisu bile relevantan faktor vec iskljucivo njegova licenca! pa se pitam da li neko vise veruje u nase skolstvo nego u neciju samozvanu licencu, i kada ce nam to ovaj maneken vratiti novac od tih licenci jer tom licnecnom nismo nista dobili: pravnu zastitu od vlasnika lokala ako ne bi isplatio ugovoreni honorar, zastitu od pijanih i bahatih ljudi, ugovaranje tezgi, mesta za vezbanje, mesta za odmor muzicara na moru, placeni radni staz i zdravstvena zastita? "

jel može netko pojasniti nešto više o tim spominjanim licencama jer kod nas u HR ne postoji ništa slično?
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Branimir Djokić

Post od Dallape 1960 »

Covek je kao instrumentalista sigurno jedan od 10 najboljih koje je Srbija ikada imala..covek koji je puno ostavio iza sebe kada je harmonika u pitanju..ostale price ne zelim da komentarisem.. :jdishddf:
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Branimir Djokić

Post od Bata Kanda 73 »

Nemam sta da dodam,slazem se u potpunosti sa dallape1960! :depkvk:
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Branimir Djokić

Post od Dallape 1960 »

:depkvk: :jdishddf: SAMO NEK JE VESELO :svirac:
Korisnikov avatar
zvrk555
120 basova
120 basova
Postovi: 133
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Branimir Djokić

Post od zvrk555 »

sve štima, jel može netko pojasniti o kakvim licencama se priča? O čemu se zapravo radi?
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Branimir Djokić

Post od micha56 »

Evo ja cu da probam da odgovorim (onoliko, koliko ja znam) kolegi @zvrk555:
U nekom prethodnom periodu od nekoliko godina (kada je postojala obaveza posedovanja vize za put u inostranstvo) donet je neki glupavi zakon o posedovanju licenci za muzicare, koji idu na svirke u inostranstvo iz Srbije. Navodno je to trazila Evropska Unija, jer ima dosta kriminalaca i ko zna kojih sve jos, koji su se predstavljali kao muzicari u ambasadama i trazili vize za odlazak u neku zemlju na vikend svirku i lako ih dobijali, a ostajali mnogo duze na crno i tamo se bavili kriminalom.
E sad, te licence za muzicare mogli su da izdaju samo odredjena udruzenja muzicara, a medju njima najspremniji (citaj - najbezobrazniji) je bio izgleda Branimir Djokic, koji je organizovao polaganje za ovakvu licencu u svom udruzenju (ne znam kako se zove to udruzenje) i za ne tako male pare muzicari su dobijali te licence. Nesreca je u tome sto Djokic nije priznavao nikakvu diplomu o zavrsenoj muzickoj skoli (nizoj ili srednjoj) ili muzickoj akademiji. Svi su morali to da polazu pred komisijom i ako zadovolje dobijali su tu famoznu licencu. Naravno svi su morali prethodno da se uclane u to udruzenje i da placaju clanarinu.
Usled ovakvih radnji, pomenuti Djokic je bio meta razilicitih napada, ali za svu srecu, koliko ja znam taj zakon o licencama se ne postuje (ako nije i ukinut), a i viza sada za odlazak u inostranstvo (EU) vise ne treba, tako da je prica o licencama pala malko u zaborav.
Eto ja o tome toliko znam. Ako gresim ili nisam dovoljno objasnio - ispravite me.

Veliki pozdrav.
Korisnikov avatar
zvrk555
120 basova
120 basova
Postovi: 133
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Branimir Djokić

Post od zvrk555 »

hvala micha na odgovoru :depkvk: pitao sam to zato jer su kod nas počeli izmišljati neke kerefeke o bendovima naime stupio je na snagu neki "zakon o sprečavanju sive ekonomije" pa sad gro bendova i muzičara muku muči kako regulirati svoj status jer mnogi od nas koji tu i tamo sviruckamo negdje nismo profesionalni muzičari i kao takvi ne bi se smjeli više baviti svirkom nego bi trebal bend rergistrirati kao poduzeće ili tako nešto slično, moram se raspitati detaljnije o tome, zato sam mislio da su te vaše licenece možda vezane uz ovo. Bezveze je da nisu priznavali diplome muzičkih škola, to je mjerodavni dokument o nečijoj osposbljenosti kao muzičara, izgleda da je i kod Vas ko i kod nas najbitnije da se samo pobere lova od raje nebitno na koji način :asdfnjo:
Odgovori