Bata Kanda

Ljudi bez kojih harmonika ne bi progovorila. Biografije harmonikaša.
Pravila foruma
Ukoliko imate biografiju nekog harmonikaša koji se još uvek ne nalazi u ovom delu foruma, slobodno postavite novu temu sa tekstom biografije. Cilj je da ovde sakupimo biografije svih naših i svetskih harmonikaša.
Dusan Milke
16 basova
16 basova
Postovi: 33
Pridružio se: 17 Dec 2012, 21:45
Lokacija: Cvetojevac

Re: Bata Kanda

Post od Dusan Milke »

Amater sam, ali moje misljenje je da je Bata Kanda odsvirao najbolji Moravac ikada! Tempo je savrsen, a duse ima pa preliva...


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=oFJZnnnYg8Y[/youtube]


Usput, jel postoji negde na netu snimak Pavkovica kako izvodi moravac ? Pozdrav!
Korisnikov avatar
surbatovic.a
96 basova
96 basova
Postovi: 97
Pridružio se: 13 Avg 2012, 21:39

Re: Bata Kanda

Post od surbatovic.a »

Jedno VELIKO postovanje za g-dinu Vladeti Kandicu, i za sve sto je ostvario tokom svoje prebogate karijere, danas sam procitao clanak iz novina na net-u, da je zrtvovao karijeru zbog turbo folka, jednostavno, nije zelio da se prilagodjava tim muzickim tokovima, ima 40 najljepsih srpskih antologijskih pjesama koje je mislio da objavi ali mu za to traze 10 hiljada eura, a on trenutno zivi mirnim i povucenim zivotom od penzije(370e), i jedino bogatstvo mu predstavljaju njegovi potomci, ima 65 godina rada i 52 godine umjetnicke karijere, tri puta je odbijan za nacionalnu penziju, a ja licno ni ne pomisljam da ga uporedjujem sa bilo kojim drugim muzicarem, to je za mene nepojmljivo, svaki je za sebe kvalitetan, a ja kao vjeciti harmonikas amater mogu samo da im skidam kapu, da im se divim i da slusam ove predivne kompozocije, i da zamisljam, kako bi to bilo kd bih ja u nekom drugom zivotu bio makar jedan djelic njihove licnosti i svega sto ide uz to. Jos jednom, VELIKO postovanje za Bata Kandu i njegov umjetnicki doprinos muzici. :svirac:
Lepi Cane
16 basova
16 basova
Postovi: 33
Pridružio se: 08 Jan 2015, 23:12

Re: Bata Kanda

Post od Lepi Cane »

Bata Kanda legenda !!! Po meni je njegova muzika najteza,zbog svestranih trilera.Lelujanje opanaka najteza Sumadija ubedljivo!!!
Korisnikov avatar
accordionist
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 543
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Bata Kanda

Post od accordionist »

A ko bi ga ovde prepozno! Ihaaaaa. Slika iz 63-ce godine proslog veka!!!! :cool:
Slika
Lepi Cane
16 basova
16 basova
Postovi: 33
Pridružio se: 08 Jan 2015, 23:12

Re: Bata Kanda

Post od Lepi Cane »

Haha najjaci je harmonikas,mada ja tu plocu nikada necu razumeti :zbunjen: Uradjena je stamparska greska i nikada nisam saznao koja je prava verzija Kola iz Dragova
Odgovori