Dragan Aleksic

Ljudi bez kojih harmonika ne bi progovorila. Biografije harmonikaša.
Pravila foruma
Ukoliko imate biografiju nekog harmonikaša koji se još uvek ne nalazi u ovom delu foruma, slobodno postavite novu temu sa tekstom biografije. Cilj je da ovde sakupimo biografije svih naših i svetskih harmonikaša.
Odgovori
MishelKg
Nema harmoniku
Postovi: 6
Pridružio se: 31 Mar 2011, 23:38

Dragan Aleksic

Post od MishelKg »

Jedan od najboljih jugoslovenskih harmonikasa.Rodjen 1926 god u Mrcajevcima umro 4 3 207 god.Iza sebe ostavio mnogo kola i pesama.Snimao ploce za JUGOTON,DISKOS,PGP.Pravi virtuoz i umetnik koji je imao apsolurtan sluh.
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Dragan Aleksic

Post od micha56 »

@MishelKg

Dobrodosao na nas forum.
Jesi li ti pogledao kako izgledaju postavke za druge harmonikase, koji su ovde postavljeni.
Prvo - obavezno nabaci neku sliku tog harmonikasa.
Drugo - nije biografija da je rodjen i umro tad i tad (napisao si da je umro 4 3 207 - verovatno si mislio 04.03.2007.g.) i snimao za ...

Mora malo vise o tom harmonikasu (gde je rodjen, koju skolu je zavrsio, kod kog ucitelja ucio harmoniku i td), pa izbaci neki video i td.

Ma siguran sam da ti to mozes i bolje od ovoga.

Pozzz.
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Dragan Aleksic

Post od Webmaestro »

Kopiram tekst koji je Fado ranije postavio na drugoj temi:

DRAGAN ALEKSIĆ
(Mrčajevci, 29. Danuar 1925 — Mrčajevci, 4. Mart 2007)


Osnovnu školu završio je u rodnom mestu. Muzikom se bavio od 1940. Harmonikaš, kompozitor narodnih pesama i kola, koje karakteriše izvornost.
Snimio je 15 zlatnih i srebrnih ploča u "Diskosu" (Aleksandrovac), deset singl-ploča u "Jugotonu" (Zagreb) i dve u Produkciji Radiotelevizije Beograd
sa najistaknutijim zvezdama estrade.

Dobitnik je zlatne ploče "Diskosa".

O njemu je napisala — Politika:
Samouki harmonikaš i kompozitor nanizao je 15 zlatnih i srebrnih ploča za "Diskos" iz Aleksandrovca i 120 singlova za "Jugoton" iz Zagreba.
Kad su Zagrepčani došli u Mrčajevce i nagovarali ga da pređe kod njih, nudeći da sam napiše koliko novca traži, Aleksić je odgovorio:
"Ne mogu do jeseni, moram da ovršem pšenicu".

Epitaf na spomeniku Aleksiću u Mrčajevcima glasi: "Muzika je iz mog srca ko Morava tiho tekla, što ne stigoh ja da kažem harmoniko ti si rekla".
Stihove je smislio Atanasije – Taso Savić, pesnik iz Čačka i tekstopisac koji je sastavio reči za 300 narodnih pesama,
među njima i "Svirajte samo za nju" za Tomu Zdravkovića.
Dimitrije Ivkovic
16 basova
16 basova
Postovi: 45
Pridružio se: 17 Feb 2014, 18:32

Re: Dragan Aleksic

Post od Dimitrije Ivkovic »

Ja sam licno poznavao dragan aleksic i iso sam kod njega u mrcaevce da ucim dolazio je par puta kod poznatog niskog menadze i harmonikasa lime.Tu je svirao sa niskim virtuozom predom iz gornje vrezine ciji je ucenik mikica markovic i sa virrtuozom sveletom iz elektronske industrije.KAd je dragan poceo da svira svele nije hteo da uzme nedelju dana harmoniku u ruke jer ga je dragan osranotio.Cika dragi je pred njim i predamnom odsvirao nesto,isprepletao da sam se ja cudio kako je to odsvirao.Virtuoz preda je pobego od sramote jer je menadzeru limi pricao kako je dragana aleksica nadsvirao u sred svadbe.Menadzer ja znao das preda ni nezana licno dragana aleksica pa ga he lima odveo u drugu sobu gde je dragi sedeo.Naravno tema je da je preda slagao menadzera da je nadsvirao dragana koji je bio daleko bolji. :svirac: :svirac:
MishelKg
Nema harmoniku
Postovi: 6
Pridružio se: 31 Mar 2011, 23:38

Re: Dragan Aleksic

Post od MishelKg »

Moj majstor Dragojle Dragan Aleksic rodjen 5 januara 1926 godine u Mrcajevcima umro u Beogradu 4.marta 2007god od oca Miljojka takodje harmonikasa i majke Milke....Osnovnu skolu zavrsio u Mrcajevcima ....Harmoniku ucio kod svog oca Miljojka i kod Nenada Neshe Micovica iz Katrge kod Mrcajevaca ...inace harmonikasa jugoslovenskog ansambla KOLO.Bogom obdaren da se bavi muzikom kao i njegov otac Miljojko i njegova braca Mladjo,Zavisa i Stanoje Aleksic 'Pigo' posedovao je apsolutan sluh.Pedesetih godina proslog veka poceo je da snima singl ploce za zagrebacki JUGOTON .....i za nih snimio oko 120ploca....u pocetku sa Nestorom Gabricem ...a kasnije sa Spasojem Dukicem ,Milojem Baralicem ,Bosom Ovukom ,Radetom Bogicevicem ,Mladjom Uroshevicem ,Stanojkom Joksic,Sidom Markovic,Radojicom Jeremicem 'Mrdalijom',Srbom Milutinovicem 'Samovcem,Dusicom Karapoandzic,Ajsom Markovic,Milomirom Delicem ,duetom Jovanovic Mojsilovic, Misulom Petrovicem,Radojkom Stojkovicem Verom matovic Mijom Aleksicem ,Gojkom Jovkovicem ,Miroljubom Vuckovicem Dobrivojem Topalovicem i naravno snimio je prvu plocu sa Miroslavom Ilicem davne 1966 god za zagrebacki JUGOTON ...Za diskos je snimio oko 20.ploca gde ima i zlatnu plocu sa Stanojkom Joksic 'skoro jesen stize'.Oprobao se i kao pevac ...u duetima ...inace je pisao sve svoje hitove ....i bio je jedan od najboljih pesnika ...Snimio je i za PGP RTB dve ploce a takodje ima i jednu plocu za 'BEOGRADDISK 'tudja zemljo moja cemeriko' i jednu kasetu za ljubljanski HELIDON...Bio je i tvorac Mice 'trofrtaljke'sve njene pesme koje je snimila za DISKOS on je napisao neke i otpratio sa svojim narodsnim ansamblom.Bio je jedan od najboljih jugoslovenskih harmonikasa nastupao je na 'jelisejskim poljima 'sa svojim sinom Zikom Aleksicem .Iza Dragana Aleksica su ostali hitovi i nezaboravne muzicke misli koje ce se prenositi sa generacija na generaciju.Nikada ga nije zanimala slava bogatstvo i publicitet ....bio je skroman u zivotu a sirokogrud u muzici,svirao je toliko moderno i daleko ....i zadao je domace zadatke mnogim kolegama harmonikasima i mnoge neresive enigme!Bio je osnivac i idejni tvorac narodnog ansambla 'RASPEVANA SHUMADIJA'Prenosio je znanje na mladja pokoljena i mnogi poznati harmonikasi su bili njegovi ucenici.Na njegovom spomeniku u Mrcajevcima je ispisan jedan predivan tekst ...Atanasija Savica pesnika iz Cacka ...'Muzika je iz mog srca ...ko Morava tiho tekla....sto ne stigoh ja da kazem harmoniko ti si rekla'.....Postovani majstore ....ostaje nam zal i secanje za vama .....to nije bila samo skola harmonike vec i skola zivota hvala za sve i posebno za ostavljena dela koja ste nam ostavili da ih negujemo i prenosimo generacijama zarad ocuvanja naseg narodnog melosa i nacije uopste.Pocivaj u miru,tvoj ucenik Misa Radosavljevic
DervenD
48 basova
48 basova
Postovi: 57
Pridružio se: 08 Mar 2011, 22:39

Re: Dragan Aleksic

Post od DervenD »

Hvala svima na ucescu po ovoj temi,pogotovo najopsirnijem postu njegovog ucenika gospodinu Misi Radosavljevicu.

Balkan je stvarno nadaren dobrim harmonikasima.Medjutim postoje i takvi harmonikasi prepoznatljivi "u snu"- kad odsviraju sam par tonova i vi nepogresivo osetite,prepoznate ko je,ko to svira.Takvi se mogu nabrojati vrlo brzo,jer spisak nije dugacak.Radojka,Mija,Vita,Bane Dobravac,Tomica,Buca,Ilija,Jovica,cika Dragan Aleksic...Na svu zalost vrlo malo je ostalo zivih(iz predhonog spiska samo Bane Milutinovic).

To su ljudi koji su stvarali dusom i srcem,pa sve ostalo.Uglavnom,koliko ja znam,niko od njih nije bio karijerista,niti su jurio slavu.Slavu su svi dobili;neko za zivota,neko po njihovom nepovratnom odlasku sa ovog sveta.Kuriozitet je da sve sto vreme odmice, sve su popularniji, trazeniji,jer vreme ne priznaje mito,novac,to su za verme nepojmljive,strane kategorije.Originali se urezuje,originali ostaje vecito u memoriji,za sva vremena.

Po meni,dva najveca virtouza na harmonici za sumadijski melos su svakako dugmetarac Dragan Aleksic i "klavirac" Tomica Miljic.Velemajstori pocivajte u miru,nek vam je vesita hvala i slava.

PS:Ovom prilikom izrazavam javni protest protiv plagijata,pogotovo skrnavljenja originalnih dela.Gde su zastita autorskih prava,gde su nadlezni.Takozvane obrade starih muzickih dela u novom zanru cesto dovode do skrnavljenja.Nemogu nedovrseni "strucnjaci" menjati na svoju ruku tekst,note bez saglasnosti autora,za vreme i posle njihova zivota.Gde je nasa najveca obaveza-cast???!!!
Čačanin032
Nema harmoniku
Postovi: 4
Pridružio se: 17 Avg 2021, 13:34

Re: Dragan Aleksic

Post od Čačanin032 »

Poštovani prijatelji,

Na današnji dan pre 97 godina u Mrčajevcima kod Čačaka rođen je maestro Dragan Aleksić. Tim povodom sam objavio prigodan tekst sa njegovim biografskim podacima na Fejsbuk nalogu i mejl listi Udruženja Čačana u Beogradu. Isti tekst objavljujem i ovde na vašem sajtu. Ukoliko neko od članova bude imao dodatnih podataka ili bude bilo potrebe da se dopuni spisak njegovih kola i pesama, možemo to uraditi.

Srdačan pozdrav,
Čačanin032


DRAGAN ALEKSIĆ, JEDAN OD NAJBOLJIH SRPSKIH HARMONIKAŠA, ROĐEN U MRČAJEVCIMA NA DANAŠNJI DAN

Naš poznati zemljak, gospodin Dragan Aleksić, rođen je na današnji dan 29. januara 1925. godine u Mrčajevcima kod Čačka. Bio je virtuoz na harmonici, kompozitor i aranžer vanvremenskih narodnih pesama i kola, koje karakteriše duboka izvornost i prepoznatljiva veza sa muzičkim korenima. Za neke od svojih pesama koje je najšešće pevao u duetima sam je pisao nadahnute tekstove. Poznavaoci harmonike i naše narodne muzike kažu da još niko nije uspeo da dostigne njegov prepoznatljiv stil muziciranja koji je plenio originalnošću privlačeći pažnju slušalaca.

Osnovnu školu završio je u rodnim Mrčajevcima. Otac Miljojko dobro je svirao harmoniku, pa je Dragan učio od njega, ali i od Nenada Neše Mićovića, koji je živeo u obližnjem selu Кatrga kod Čačka, a svojevremeno je bio harmonikaš jugoslovenskog ansambla "Кolo". Dragan je bio muzički nadaren kao i njegov otac, ali i njegova braća Mlađo, Zavisa i Stanoje Aleksić "Pigo". Svi su porodično imali apsolutni sluh.

Pedesetih godina prošlog veka Dragan je počeo da snima singl ploče za zagrebački Jugoton, pa je tokom karijere za tu izdavačku kuću snimio oko 120 ploča. U početku je sarađivao sa Nestorom Gabrićem, a kasnije sa Spasojem Dukićem, Milojem Baralićem, Radetom Bogićevićem, Bosom Ovukom, Mlađom Uroševićem, Stanojkom Joksić, Sidom Marković, Radojicom Jeremićem "Mrdalijom", Srbom Milutinovićem "Samovcem", Dušicom Кarapandžić, Ajšom Marković, Milomirom Delićem, duetom Jovanović-Mojsilović, Mišulom Petrovićem, Radojkom Stojkovićem, Verom Matović, Mijom Aleksićem, Gojkom Jovkovićem, Miroljubom Vučkovićem, Dobrivojem Topalovićem i mnogim drugima. Snimio je i prvu ploču 1966. godine sa tada šesnaestogodišnjim talentovanim početnikom, a kasnije velikom zvezdom, svojim zemljakom Miroslavom Ilićem. Još se prepričava anegdota kada su Zagrepčani iz "Jugotona" došli u Mrčajevce kod Dragana i nagovarali ga da pređe da radi kod njih u studiju, nudeći da sam napiše koliko novca traži, a Aleksić je ležerno odgovorio: "Ne mogu do jeseni, moram da ovršem pšenicu". Za "Diskos" iz Aleksandrovca svoj autorski pečat ostavio je na oko 20 ploča od kojih je njih petnaest dostiglo što zlatni, što srebrni tiraž. Među njima je i zlatna ploča sa Stanojkom Joksić pod nazivom "Skoro jesen stiže". Za PGP RTS snimio je dve ploče, jednu za "Beograddisk" i jednu kasetu za ljubljanski "Helidon". Oprobao se i kao pevač, uglavnom u duetima. Sam je pisao i tekstove za sve svoje otpevane hitove, a ponekad je to činio i za druge kolege. Muzički je tvorac tada čuvene atrakcije, pevačice Mice "Trofrtaljke", njegove zemljakinje rodom iz Milićevaca kod Čačka. Sve njene pesme koje je snimila za "Diskos" on je napisao, a neke i otpratio sa svojim narodnim ansamblom.

Bio je idejni tvorac i osnivač ansambla "Raspevana Šumadija". Svoje znanje nesebično je prenosio na mlađa pokoljenja, tako da su mnogi poznati harmonikaši bili su njegovi učenici. Učenici su ga od milošte zvali "maestro" ili "moj majstor". Stručnjaci i kolege smatraju ga jedim od najboljih jugoslovenskih harmonikaša, stavljajući ga u ravan sa Mijom Krnjevcom i Jovicom Petkovićem. Većina posebno ističe lepotu i magiju Draganovih foršpila. Kao takav nastupao je na Jelisejskim poljima sa svojim sinom Žikom Aleksićem. U to vreme svirao je toliko moderno, savršeno, naizgled jednostavno, izvorno, a opet nekako daleko, mnogima nedostižno. Time je zadao domaće zadatke mnogim kolegama harmonikašima, kao i budućim generacijama muzičkih umetnika. Neki od tih zadataka i dan danas deluju kao nerešive enigme. Nikada ga nisu zanimali slava, publicitet i bogatstvo. Bio je tako skroman u živou, a tako širokogrud u muzici.

Sa Draganom Aleksićem dugo je svirao harmonikaš Dragan Tomović Nogar iz Konjevića kod Čačka, a potom im se pridružio još jedan talentovani harmonikaš, Čačanin Dragan Tešić. Sa njima je 60-tih i 70-tih godina snimio preko 30 ploča. Sa Draganom su svirali i Milenko Bojović iz Rakove, kao i Milan Dragićević, ali samo na po jednoj ploči. Snimio je i par ploča kola sa dvoje svojih učenika Miladinom Kojićem i Vesnom Milosavljević. U to vreme su se ploče obično snimale sa orkestrom od tri harmonike, bas ili ritam gitarom, kao i dodavanjem još po nekog instrumenta kao što je violina, frula, kontrabas itd. Bubnjevi su retko korišćeni. Ostala je u sećanju anegdota kada se Dragan sa orkestrom spremao da sa Spasojem Dukićem snimi čuvenu pesmu "Oj livado, oj zelena". Pre početka trebalo je naštimovati kontrabas kolege Velje Sečivanovića. Umesto da koristi harmoniku za štimovanje Dragan je uzeo kontrabas i čisto na sluh ga, bez upotrebe drugog instrumenta, naštimovao. Kada su posle proverili, instrument je bio perfektno naštimovan. Muzičari znaju koliko je to komplikovano, što dodatno govori o Draganovoj genijalnosti i vrhunskom apsolutnom sluhu.

Dragan sa suprugom Milicom ima dva sina. Stariji sin Milan koji je radio kao službenik živi u Beogradu i ima sina i ćerku. Mlađi sina Žika ima dva sina. Žika se pre par godina vratio iz Francuske, iz Pariza, gde je dugo živeo. Tamo je jedan period svirao harmoniku, dok je ostatak radnog veka proveo kao službenik.

Dragan Aleksić preminuo je u Beogradu 4. marta 2007. godine. Sahranjen je u njegovim rodnim Mrčajevcima. Epitaf na njegovom spomeniku u Mrčajevcima glasi: "Muzika je iz mog srca kao Morava tiho tekla, što ne stigoh ja da kažem harmoniko ti si rekla". Ove predivne stihove osmislio je Atanasije Taso Savić, pesnik i tekstopisac iz Čačka, čovek koji je iz duše na papir pretočio reči za preko 300 narodnih pesama. Među njima su i čuvena pesma Tome Zdravkovića "Svirajte noćas samo za nju", Šabanova "Jedna lasta ne čini proleće" i Zorice Brunclik "Ne dam ovo malo duše".

Ostalo je zapisano i sećanje jednog od Aleksićevih učenika, Dragana Šainovića Šaje, koji je kao dečak ranih osamdesetih godina dolazio iz Ševarica kod Šapca i sa ostalim učenicima provodio kod Dragana po mesec dana leti: "Moj uzor i muzički otac je Dragan Aleksić. To je narodni genije i unikat, od prsta do karaktera. To je čovek koji je svirao najmaštovitije na svetu, a radio kao seljak na svom imanju. Nisam ni bio svestan značenja njegovih reči: "Pamtite ovo dobro, nemojte da zaboravite". Tek kasnije sam shvatio da je on nama pokazivao kola koja je tada pred nama komponovao, koja su mu izlazila u momentu, a on ih nije beležio". Šaja dalje nastavlja: "Svoje najlepše dane proveo sam u Draganovom "internatu" u Mrčajevcima. Početkom osamdesetih otac me odveo kod mog budućeg majstora i ostavio u sigurnim rukama. Dogovor je bio da ne putujem svakodnevno na relaciji Šabac - Mrčajevci, nego da ostanem svakog letnjeg raspusta po mesec dana". Šajino odrastanje u muzičkoj radionici Dragana Aleksića protkano je egzotikom seoske idile i ćudima velikog majstora pa ostaje zapisano: "U Draganovoj kući i dvorištu smo vežbali, spavali, odmarali se. Draganova supruga, baka Milica, nam je spremala hranu. Mi smo bili deca, sve nas je zanimalo, a najmanje harmonika. Kakav je to bio režim: ustajanje u sedam, umivanje, doručak, od osam ujutro do dva popodne vežbanje, sledi ručak i odmor, od tri do pet sviranje, a od pet smo slobodni. U trenucima "slobodnog vremena" imali smo slobodu izbora: ili da čuvamo ovce ili da radimo poslove na njivi. Uživao sam da bdim kraj ovaca u blizini crkve u Mrčajevcima i da osluškujem kako se moj majstor domunđava sa svojim komšijom, legendarnim tekstopiscem čika Obrenom Pjevovićem".

Draganov učenik Dragan Šainović Šaja postao je mnogo više od vrhunskog harmonikaša. Dvadesetak godina je vlasnik studija, aranžer, producent i kompozitor "prefinjenijih" narodnjaka koje izvode Šaban Šaulić, Dejan Matić, Aca Ilić, Vera Matović i drugi. Na kraju Šaja dodaje i ovo: "Današnje zvezde i zvezdice bi preko noći da budu Šabani, a i moji učenici na harmonici bi odmah da budu Kemiši, Pavkovići, Kodići. Ja sam kod mog majstora Dragana za prvih mesec dana naučio četiri kola i dve pesme, a sledećih godinu dana ih vežbao do sledećeg susreta." Kada to povežete sa prethodnom pričom da su učenici kod Dragana vežbali sviranje po osam sati dnevno jasno je zašto, uz talenat, uspeh nije izostao. Harmonika je poseban instrument, orkestar u malom, traži talenat, ljubav, odricanje, ogromnu volju i rad. Samo to je put do uspeha.

Ovim prigodnim tekstom želeli smo baš na ovaj dan da posvetimo dužnu pažnju našem dragom zemljaku Draganu Aleksiću i da nekom širem auditorijumu predstavimo njegov blistavi talenat i vrhunsku muzičku baštinu. Ponosni smo što je naš rodni kraj iznedrio ovako velikog muzičkog umetnika. Drago nam je što se njegova maestralna kola, kao i pesme "Oj Moravo reko", "Jedinac sam u majke", "Kad nestane majke", "Oj livado, oj zelena" i druge i dan danas rado izvode i slušaju. Time je sebe upisao visoko na lestvici besmrtnih stvaralaca na polju naše narodne muzike, a nama ostavio u amanet i obavezu da nikako ne bude zaboravljen ili zapostaljen.

S poštovanjem,
Udruženje Čačana u Beogradu

Draganova Kola:
- Kolo Srbijanka 1966 (Možda prvo ili među prvima) https://www.youtube.com/watch?v=k8Q922BneOU
- Kolo Dragačevka 1986 https://www.youtube.com/watch?v=sKOWIiwyzZ4
- Biserka kolo 1986 https://www.youtube.com/watch?v=vDu8l10FW8E
- Zavrzlama kolo https://www.youtube.com/watch?v=qq8362sCvPw
- Pigino kolo 1967 https://www.youtube.com/watch?v=_iHPsBe1N64

Pesme u kojima je Dragan pisao muziku i aranžman
- Sida Marković
- "Uzmi dragi cvetak" https://www.youtube.com/watch?v=Tev3qAOfalY
- "Srećan nek ti bude sine put" 1967 https://www.youtube.com/watch?v=bfX-ilMZ754
- "Doviđenja, doviđenja" 1968 (muzika i tekst) https://www.youtube.com/watch?v=LWxUcBPWSpM
- Spasoje Dukić - "Oj livado, oj zelena" https://www.youtube.com/watch?v=5bjIY1lLaFM
- Milomir Delić - "Jedinac sam u Majke" 1968 (muzika i tekst) https://www.youtube.com/watch?v=D1ITs0dk_vc
- Duet Mojsilovic i Jovanovic - "Naberi mi ruze bele" - (Audio 1968) https://www.youtube.com/watch?v=As9ZR9c44P4
- Stanojka Joksic - "Imam majko dva momka" - 1969 (tekst i muzika) https://www.youtube.com/watch?v=9KmagqFT9mI
- Radojica Jeremic - "Kad nestane majke" - (1971) (tekst i muzika) https://www.youtube.com/watch?v=NxXqCbvteps
- Radojica Jeremić - "Oj Dunave prevezi me preko" 1974 (muzika i tekst) 1974 https://www.youtube.com/watch?v=Nx7H1S7-B64
- Nestor Gabrić - "Duga li je Jelica planina" 1962 https://www.youtube.com/watch?v=KvllUdAzlUc
- Nestor Gabrić - "Zašto svićeš tako rano"
- Nestor Gabrić - "Daleko si dušo, daleko si mila" 1988
- Rade Bogićević i Bosa Ovuka - "Kiša rosi, sitna, sitnica" (odsvirao uz orkestar Ace Krnjevca) https://www.youtube.com/watch?v=bN8My4SfdnY
- Mišula Petrović - "Šta će selo kad nestane mene" 1980 https://www.youtube.com/watch?v=M1yH2NK-YxU
- Vera Matović i Milan Radosavljević - "Pastirče mlado i milo" 1973 (napisao aranžman, nije svirao) https://www.youtube.com/watch?v=jEUBS4KFFgI
- Dobrivoje Topalović - "Rabadžijo budi prava lola" 1967 https://www.youtube.com/watch?v=R4p0UDPiDm0
- Joko Korićanac "Oj Moravo reko" (U originalu su otpevali Dragan Aleksić i Mlađa Urošević) https://www.youtube.com/watch?v=LSbnJnlFOJA
Korisnikov avatar
accordionist
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 543
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Dragan Aleksic

Post od accordionist »

Hvala za ovaj opsiran i veoma zanimljiv tekst o nasem velikanu harmonike i narodne muzike.
Odgovori