Pobednici Prve harmonike u Sokobanji

Ljudi bez kojih harmonika ne bi progovorila. Biografije harmonikaša.
Pravila foruma
Ukoliko imate biografiju nekog harmonikaša koji se još uvek ne nalazi u ovom delu foruma, slobodno postavite novu temu sa tekstom biografije. Cilj je da ovde sakupimo biografije svih naših i svetskih harmonikaša.
Odgovori
vlada
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 12 Maj 2011, 14:15

Re: Pobednici Prve harmonike u Sokobanji

Post od vlada »

srdjan demirovic je jako daleko od prve harmonike srbije.inace je rodom iz zajecara a zivi u selu bukovce kod negotina
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Pobednici Prve harmonike u Sokobanji

Post od micha56 »

vlada napisao:srdjan demirovic je jako daleko od prve harmonike srbije.inace je rodom iz zajecara a zivi u selu bukovce kod negotina
A zasto. Pa izmislio je harmoniku za neke koji su pobedili na ovom takmicenju. Narocito za ovu poslednju pobednicu. Tvrdim to vrlo odgovorno. Evo Srdjanovih snimaka:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=1jBN92-Ovt8[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-yefye9h0nY[/youtube]

A uporedjenja radi evo i snimka zadnje pobednice Jelene Davidović iz Niša za 2010.god.



Naravno - sve je ovo samo po mom skromnom misljenju - mozda imate neko drugacije misljenje ...
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Pobednici Prve harmonike u Sokobanji

Post od Bata Kanda 73 »

Apsolutno se slazem sa michom.Nemoze se reci da je Srdjan Demirovic daleko od prve harm.srbije-naprotiv!Mnogi tzv.talenti i pobednici nemogu "vodu da donesu"S.Demirovicu.I to sto kaze micha za Davidovicku je apsolutno u pravu.Ja sam cuo sve ove mlade koji se pojavljuju,Davidovicka je ispod proseka za prvu harm.,u globalu je prosecna kao i mnogi znani i neznani mladi harmonikasi.Sto se tice njenog brata-momak je fantastican,decko ima vrhunsku tehniku i veliko srce za muziku i harm.,ono jeste da imaju "vazne"roditelje koji guraju sto mnoge nepoznate harm.koci u napredovanju jer nemaju "ledja" koja su na danasnje vreme itekako bitna.Nego da se vratim na Demirovica-covek je izmislio harmoniku za mnoge-mnoge,kao sto su T.Latinkic,pa i taj Aca Cergar i onaj tzv.Mocart-najobicniji silovatelji i instrumenta i narodne muzike.Sa Demirovicem sam sedeo u nekom drustvu (mada se neznamo licno) pre 2-3 god.u Zajecaru na nekoj svadbi,jeste malo kako bi po naski rekli "selac" u ponasanju i komunikaciji (stalno potencira novac i koliko zaradjuje) ali je zato za harmoniku BABA-ROGA! Covek svira sve i ima sve:tehniku,dusu,srce ma sve sto treba za vrhunskog harmonikasa!Pozdrav
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Pobednici Prve harmonike u Sokobanji

Post od micha56 »

Sada već daleke 1962. godine, došlo se na ideju da se organizuje takmičenje u sviranju harmonike u Sokobanji, nalik na tadašnje takmičenje "Susreti sela", a sa željom da preraste u ozbiljnu manifestaciju, do čega se i došlo. Odmah se krenulo u realizaciju. Tadašnji scenograf Narodnog pozorišta u Beogradu Erih Deker predložio je da uradi projekat šumske pozornice od oblica, od istog materijala kioske i most na rečici koja je prolazila kroz Vrelo.
Radnici Centra za kulturu krenuli su po Srbiji organizujući audicije uz prisustvo poznatog izvođača na harmonici i kompozitora Miće Stojanovića. Od samog početka bilo je puno zainteresovanih kandidata i takmičara. Iz godine u godinu takmičenje prerasta u veliki festival nadaleko poznat.
Ime festivala se više puta menjalo. Najpre je to bila prva harmonika Sokobanje (1962), Srbije (1963), Jugoslavije (1964 - 92), potom ponovo Srbije, a danas je to međunarodni festival "Prva hramonika Sokobanje".
Danas se harmonikaši takmiče počev od audicije, preko četvrtfinala, polufinala, do finala (koji se održava u avgustu mesecu). Takmičenje je u šest kategorija: pioniri, mlađi juniori, juniori, dueti, seniori i nagrada za najboljeg izvođača iz dijaspore. Svake godine se obično prijavi oko 100-15o takmičara. Žiri ocenjuje sviranje zadatih tema, muzičkih tema po izboru takmičara, tehniku sviranja, interpretaciju, scenski nastup...
Ne može se sa sigurnošću reći koliko je tačno bilo učesnika do sada. U proseku to je između 5000 i 7000 izvođača. U zabavnom delu programa manifestacije "Prva harmonike Sokobanja" učestvovali su poznati estradni umetnici i zabavljači. Bilo je direktnih TV i radijskih prenosa.
Organizatori su bili Turistička organizacija, Centar za kulturu Sokobanja, "Lepterija", SO Sokobanja, madijski sponzori RTS, Politika ekspres, Večernje novosti i tadašnja Radio televizija Sokobanje. Članovi žirija su bili najpoznatiji stručnjaci u ovoj oblasti, magistri muzike, akademici, profesori...
Ovaj festival su posećivali i takmičari iz svih bivših republika, kao i takmičari iz Evrope, Australije, Amerike.

Izvor: http://www.sokobanja.com
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Pobednici Prve harmonike u Sokobanji

Post od Dallape 1960 »

Devojka svira lepo i nista vise od toga.. i stvarno ako nije bilo nikog boljeg na ovom takmicenju prilicno smo propal..ali je izleda stvar u necem drugom..sto se u danasnje vreme oduzina sjaj svemu sto je nekad bilo vredno i cenjeno..pa tako i ovoj manifestaciji, mozda i ovo postane tema za kladjenje kao i fudbal.. Zaista imam veoma visoko misljenje o Ljubisi pavkovicu kao poznavaocu muzike, ali ovo je preterivnje.. Znam da on uglavnom preferira legato svirku, i taj "Radojkin stil" ali ova devojka cak ni tu nema prolaza, i nije mi jasno sta je to toliko posebno video u njoj.. Mislim da su braca Ivanovici apsolutno u pravu..samo sto im je ovaj menadzer malo "debilast" : :oops: slusao sam Nenada Ivanovica decko stvarno razbija.. Sevdah svira mozda i najblize Jovici petkovicu i siurno jedan od njegovih najboljih naslednika Potpisujem!..ima i snimaka na yutoube-u! Nadan se da ovim postom nikoga nisam uvredio..to je samo moje misljenje.. Bata Kanda je potpuno u pravu za S. Demirovica..
Korisnikov avatar
zvrk555
120 basova
120 basova
Postovi: 133
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Pobednici Prve harmonike u Sokobanji

Post od zvrk555 »

vidio sam par snimaka na Jubitou od Nenada Ivanovića samo mogu reće da čovjek rastura, predobro :svirac:
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Pobednici Prve harmonike u Sokobanji

Post od Bata Kanda 73 »

Apsolutno! Braca Jovanovic-i,a (posebno Nenad),su extra momci! Nenad je vrhunski muzicar,odlicna tehnika,samo jos malo da poradi na filingu za osecaj :) ;) ali to ce verovatno doci sa vremenom i iskustvom (mlad je decko). Kako god momci su super :jdishddf: , samo da promene menadzera ( il, sta im je vec),jer je ono kreten nad kretenima,covek zreo za neku od mentalnih bolnica!
Korisnikov avatar
zvrk555
120 basova
120 basova
Postovi: 133
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Pobednici Prve harmonike u Sokobanji

Post od zvrk555 »

@bata kanda pod menadžerom misliš na onog lika koji se raspravljao sa Ljubišom Pavkovićem u Sokobanji? Ako misliš na njega onda se slažem da je lik malo "sirovina" :pudc8:

Zar nemaju braća Ivanovići i svoju školu harmonike? Čini mi se da je njih učio :svirac: njihov otac Mića Ivanović
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Pobednici Prve harmonike u Sokobanji

Post od Bata Kanda 73 »

Pa na tog kretena.Bio on sa Jovanovicima (ako ne gresim) i na nekoj televiziji i isto tako lupao gluposti.Definitivno onim dobrim momcima onakva debilcina pored njih NE TREBA! Samo ce im narusiti ugled koji imaju.Da li oni imaju skolu-neznam,ali da im je otac imao to jeste,on im je bio i glavni ucitelj-a i de ces boljeg ucitelja,em legenda harmonike em im otac! Nego,ne znam tacno,ali mislim (to sam negde procitao),da im je otac umro-bas bi voleo da sam pogresio,steta mlad covek.
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Pobednici Prve harmonike u Sokobanji

Post od micha56 »

Jos negde pocetkom marta 2009.god. preminuo je Mica Ivanovic i laka mu crna zemlja. Izuzetan harmonikas i pedagog.
Ali ostavio je izuzetne harmonikase - sinove iza sebe, koji nastavljaju njegovo delo i ona budala (o kojoj prica Bata Kanda 73) im UOPSTE ne treba.

Pozzz.
Odgovori