Pobednici Prve harmonike u Sokobanji

Ljudi bez kojih harmonika ne bi progovorila. Biografije harmonikaša.
Pravila foruma
Ukoliko imate biografiju nekog harmonikaša koji se još uvek ne nalazi u ovom delu foruma, slobodno postavite novu temu sa tekstom biografije. Cilj je da ovde sakupimo biografije svih naših i svetskih harmonikaša.
Odgovori
Harmonikas00
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 23 Apr 2013, 14:24

Re: Pobednici Prve harmonike u Sokobanji

Post od Harmonikas00 »

Arjuna
Nema harmoniku
Postovi: 15
Pridružio se: 18 Maj 2013, 21:46

Re: Pobednici Prve harmonike u Sokobanji

Post od Arjuna »

Mislim da su neki ljudi po medijima bili nepravedni prema Jeleni Davidović... ja nemam nikakav osobni interes braniti ju ni kuditi. Ja sam iz Hrvatske, ali volim i slušam oduvijek srpska kola, srpsku tradicionalnu pjesmu, starogradske, bosanski sevdah ... Ali pogledajte sad, nakon dvije godine kako cura svira. Neki su pisali (valjda oni koji su za svoje favorite navijali?) da je u pobjedi Jelene Davidović bilo namještanja ili protekcije. Znate... nemože vama nitko iz žirija pomoći pa ni Pavke ako vi loše svirate. Može vas se malo pogurati da pređete vrh, ako već dobro svirate i imate kvalitetu. Pratio sam komentare po YT u vezi Jelene i rastužilo me kako su ljudi zločesti. Nekima je zasmetalo čak i što je žensko čeljade a pobjedila... valjda ispade na "muškom takmičenju"?! Hej ljudi, glazba ili muzika je govor duše... trebala bi biti. A harmonika je najduševniji od svih instrumenata. Pokaži mi kako sviraš (harmuniku) i znat ću kakav si čovjek.

Uostalom, radujmo se da i cure sviraju harmoniku da se tako čuva baština i tradicija ovih prostora, pred najezdom nevrijednosti iz praznog obezdušenog svijeta.

Jelena nije bila neka "slučajna" pobjednica... ona se nastavila profesionalno baviti glazbom i usvaršavati harmoniko što govori da je žiri ISPRAVNO odlučio.

Evo vam jedan video kojeg ste sigurno već i pogledali, Jelena Davidović nakon dvije godine od pobjede u Sokobanji. Ovdje (na ovom forumu) ima iskusnih, vrsnih harmonikaša (počev od Admina,tj. vlasnika foruma, koji izuzetno lijepo svira) pa bih volio čuti vaše mišljenje. ja sam jedan početnik... te bih se suzdržao od stručne ocjene osim osobnog stava da me se jako dojmilo (ovo zadnje) kako cura svira...


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=5DJllMxfO0I[/youtube]

Jelena Davidovic, svečano otvaranje, PRVA HARMONIKA SOKO BANJA 2012
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Pobednici Prve harmonike u Sokobanji

Post od Webmaestro »

Pobednici takmičenja u Sokobanji za 2013. godinu
(izvor: https://www.facebook.com/prvaharmonika.sokobanja)

SENIORI

1. ALEKSANDAR ŽIVANOVIĆ, Beograd
2. ĐORĐE DAVIDOVIĆ, Niš
3. MILOŠ FILIĆ, Kraljevo
3. VLADIMIR MARKOVIĆ, Niš

JUNIORI

1. ALEKSANDAR ANĐELKOVIĆ, Surdulica
2. MLADEN VASIĆ, Priština

MLAĐI JUNIORI

1. NIKOLA STOILJKOVIĆ, Leskovac
2. MIHAJLO ANĐELKOVIĆ, Surdulica
3. BOBAN ŽIVKOVIĆ, Požarevac

STARIJI PIONIRI

1. BORIS MILIĆ, Grdelica
1. DANIJEL MILADINOVIĆ, Priština
2. PETAR MARKOVIĆ, Pukovac
3. ILIJA PANAJOTOVIĆ, Niš
4. MILENA MINIĆ, Aleksandrovac

PIONIRI

1. NEMANJA ĐAKOVIĆ, Brčko
2. FILIP PERIĆ, Požeravac
3. ALEKSANDAR MARKOVIĆ, Vlasotince

PETLIĆI

1.FILIP SIMANIĆ, Ub
2. STEFAN PAVLOVIĆ, Gornja Toplica
3. STEFAN LAZAREVIĆ, Paraćin

DUET PREKO 15 GODINA

1. VELJKO I MLADEN VASIĆ, Priština
Korisnikov avatar
srks69
120 basova
120 basova
Postovi: 288
Pridružio se: 07 Jan 2013, 13:31

Re: Pobednici Prve harmonike u Sokobanji

Post od srks69 »

davorche
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 13 Maj 2016, 02:05

Re: Pobednici Prve harmonike u Sokobanji

Post od davorche »

Sasa Demirovic je iz tog navedenog mesta. Izvrstan muzicar i jako muzikalan. Zivi u Parizu. Nije zeleo da nastavi da svira, odabrao je drugi zivotni put.
Odgovori