Perica Simonovic

Ljudi bez kojih harmonika ne bi progovorila. Biografije harmonikaša.
Pravila foruma
Ukoliko imate biografiju nekog harmonikaša koji se još uvek ne nalazi u ovom delu foruma, slobodno postavite novu temu sa tekstom biografije. Cilj je da ovde sakupimo biografije svih naših i svetskih harmonikaša.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Perica Simonovic

Post od Dallape 1960 »

Pozdrav drugari..Zamolio bih ako neko ima biografiju ovog harmonikasa, da je objavi..ili zna neki podatak da napise.. Aposolutno mislim da covek zasluzuje da ima svoju temu.. Ono sto sam ja cuo o Perici je sledece : "Perica je bio fanatik za harmoniku.. 70-ih i 80 ih godina, zario i palio bivsom Jugoslavijom.. nezapamceni talenat.." kasnije sticajem nekih nesrecnih okolnosti Perica se povukao, prestao da vezba.. i nije sa aktivno bavio muzikom tako ga bar ljudi opisuju.. Na yutoube-u ima par studijskih snimaka, kao i par uzivo snimaka na kojima se zaista vidi da je covek fenomen.. :jdishddf: I moze se osetiti, i zakljuciti na osnovu njih kako je Perica svirao dok je aktivno vezbao i nastupao..
mamula
120 basova
120 basova
Postovi: 173
Pridružio se: 16 Jun 2011, 07:57

Re: Perica Simonovic

Post od mamula »

Poštovani kolega uvažavao sam Vaše postove, ali morao sam da odgovorim na ovaj!
Ovaj čovjek je blago rečeno osrednji harmonikaš, ne znam kako je svirao prije ali poslušajte ga ovdje:
http://www.youtube.com/watch?v=ynErQ7O7 ... re=related
Svirka odgovara naslovu emisije! :asdfnjo:
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Perica Simonovic

Post od Dallape 1960 »

Ma nema problema....resio sam da otvorim temu, jer o tom coveku blago receno "kruze legende" od nekih kolega sam cuo da je Perica 70-ih i 80 ih godina bio i to poprilicno ispred i Kemisa i kodica koje ja izuzetno cenim pa onda i na osnovu toga mogu da zamislim kako je covek svirao, ako je bio i u njihovom rangu, a ne bolji (ova poredjenja verovatno dolaze na osnovu toga sto Perica svira slican stil).. takodje u komentarima njegove svirke na yutoube-u ste mogli procitati da je Perica Simonovic bio prva harmonika bivse Jugoslavije u tom perjodu, a na nasem forumu, na nasoj listi ne stoji tako (ako se ne varam), pa bih hteo i to da pokusam da razjasnim.. sve to iz razloga jer mi Perica na snimcima ne deluje kao amater dok ga slusam vec zaista kao "zesci" harmonikas koji 10-ak 15 godina nije pipnuo harnoniku pa onda uzeo da svira i snimili ga.. :) (naravno vase misljenje apsolutno uvazavam..) Izvinjavam se svima ako sam pogresio nesto otvaranjem ove teme..
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Perica Simonovic

Post od micha56 »

I ja sam cuo legende o njemu, ali ... pitanje sta je tu tacno, a sta ne.
Na ovom snimku od mamule - katastrofa. Pa sviranje mu je stvarno nocna mora.
Mozda ce nam neko ko poznaje muzicki opus ovog coveka da nam razjasni neke stvari, ali nekako mi se Perica kao osoba ne svidja i kraj. Ja nemam nikakvu dalje informaciju osim jedne njegove singlice, koju sam u temi "Harmonikaska kola sa singlica od micha56" postavio ovde na forumu ovde: viewtopic.php?f=6&t=582&p=5494&hilit=pe ... ovic#p5494.
Evo kako je izgledao pre 30 i kusur godina:

Slika

Pozdrav.
Korisnikov avatar
zvrk555
120 basova
120 basova
Postovi: 133
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Perica Simonovic

Post od zvrk555 »

ne razumijem u čemu je problem? :pudc8: pa vidi se da čovjek zna svirati, a na ovoj snimci čak mi se čini da je malo pod gasom :svirac: u ako nije dugo vježbao to čini svoje, pa ni Franz Beckenbauer ne može trčati ni igrati nogomet kao Cristiano Ronaldo, da li to odma znači da je neznalica i folirant?
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Perica Simonovic

Post od Dallape 1960 »

Ne znam..meni se cini da je covek svojevremeno stvarno otkidao harmoniku.. pa nebi se dzaba sa takvim postovanjem pricalo o njemu.. :jdishddf:
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Perica Simonovic

Post od micha56 »

Ljudi nemojte pogresno da me razumete. Nikako nisam tvrdio, niti imam misljenje o Perici, kao nekom ko nije nikada dobro svirao harmoniku. On je, verujem, svojevremeno bio odlican harmonikas - ja samo kazem da sada nije, malte ne, ni prosecan, a kako kaze zvrk555 izgleda da je pod dejstvom alkohola na onom video snimku ili pod necim jos gorim od toga.
Pitanje je zbog cega je imao toliku pauzu i zasto nije svirao? Da li je to zdravstveni problem ili nesto drugo. Nece ni jedan harmonikas takvog kalibra da batali harmoniku iz cista mira 10-15 godina i nema ga nigde. A onda se pojavi i skoro da ne zna da svira, a siluje onu harmoniku do zla boga. Sta je u pitanju ljudi????????
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Perica Simonovic

Post od micha56 »

Kopajuci po netu, iskopah nesto o cemu ne mogu da kazem da je istinito, ali ni da nije. Izvor je DANI - Fokus. Razmisljao sam da li da to ovde postavim ili ne, ali sam ipak odlucio da se tu dosta prica o ratnim dejstvima i ima mnogo nacionalizma, a ovaj forum nije za takve stvari, pa cu samo u slobodnoj interpetaciji teksta o Perici Simonovic da kazem:
Perica je za vreme rata bio u BiH (Sarajevu i okolini) vise od 8 godina na muslimanskoj strani i tamo po jednima doziveo i preziveo pakao zivota, a po drugima svesno radio mnogo ruznih stvari, tako da su ga izgleda mnogi prezreli i nije im po volji nadalje - ne vole ga.

Jos jednom kazem - ne znam sta je istina od svega toga, ali za jedno sam siguran - on za tih 8 godina, a i narednih nekoliko sigurno nije imao volju ni za zivotom, a kamo li za vezbanjem sviranja na harmonici, tako da mi je tek sad razumljivo njegovo ponasanje i svirka.

Pozdrav.
mamula
120 basova
120 basova
Postovi: 173
Pridružio se: 16 Jun 2011, 07:57

Re: Perica Simonovic

Post od mamula »

Prvo za kolegu Dallape 1960, kao što sam rekao ja uvažavam Vaše mišljenje i cijenim tako da ovaj post ne znači ništa i nadam se da se niste našli uvrijeđenim.
Misha56, na žalost ima dosta komentara na netu za njega uglavnom loših. Ali nećemo o tome pošto je ovo muzički forum!
Korisnikov avatar
zvrk555
120 basova
120 basova
Postovi: 133
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Perica Simonovic

Post od zvrk555 »

micha56 napisao:Ljudi nemojte pogresno da me razumete. Nikako nisam tvrdio, niti imam misljenje o Perici, kao nekom ko nije nikada dobro svirao harmoniku. On je, verujem, svojevremeno bio odlican harmonikas - ja samo kazem da sada nije, malte ne, ni prosecan, a kako kaze zvrk555 izgleda da je pod dejstvom alkohola na onom video snimku ili pod necim jos gorim od toga.
Pitanje je zbog cega je imao toliku pauzu i zasto nije svirao? Da li je to zdravstveni problem ili nesto drugo. Nece ni jedan harmonikas takvog kalibra da batali harmoniku iz cista mira 10-15 godina i nema ga nigde. A onda se pojavi i skoro da ne zna da svira, a siluje onu harmoniku do zla boga. Sta je u pitanju ljudi????????
micha sama ta emisija je bila čudna, ali zato dok se emitirala bila je jako popularna kod nas. Malnar (autor ove emisije) je doveo raju s ceste i pustio ih u eter da rade što hoće, dok je i on sam se znao napiti dosta često za vrijeme emisije i zaspati pa su onda tek napravili raspašoj, a javna je tajna da su u backstage za vrijeme emitiranja znali dovodit prostitutke i zabavljati se.... :ijuju: ali uglavnom šteta za čovjeka vidi se da je nekad bio opaki harmonikaš :svirac:
Odgovori