Perica Simonovic

Ljudi bez kojih harmonika ne bi progovorila. Biografije harmonikaša.
Pravila foruma
Ukoliko imate biografiju nekog harmonikaša koji se još uvek ne nalazi u ovom delu foruma, slobodno postavite novu temu sa tekstom biografije. Cilj je da ovde sakupimo biografije svih naših i svetskih harmonikaša.
Savinčan
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 15 Nov 2012, 22:08

Re: Perica Simonovic

Post od Savinčan »

Naprije pozdravi iz Slovenije. :depkvk:

Slučajno sam došao na ovu stranici, kad sam tražio nešto o Perici mom drugari iz JNA ( Tuzla 1986-84)
Neki se pitate kakav je bio Perice kao mlad čovek.
Moram, da vam, kažem da je za mene bio čudo od čoveka na Harmonici. Uvek kad je zasvirao dobio sam kokošjo kožu, tako je svirao. Još sad čujem ono pjesmo, zvali smo jo vlak. LUDO.... :svirac:
In na Golici (naj popularnijo pjesmo u Sloveniji) je odsvirao bolje nego Avsenik.
Uvjek kad je trenirao se je videlo, da igra sa dušom.
Ako me sječanje ne vara, u tom delu je u armiji podpuno uništio 3 harmonike.

Nikad ga neču zaboraviti. Zato vas molim ako ima neko njegovu adreso ili emal, da mi ga šalje na [email protected]
Puno hvala i pozdravi iz Slovenije. :svirac:

Ps. I ja imam njegovu platu. Puno mi je dragocena jer ima na njo poslovico od njega.

Slika
froger
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 10 Feb 2013, 09:55

Re: Perica Simonovic

Post od froger »

Sa Pericom sam bio u istom odeljenju osnovne skole Stjepan Stevo Filipovic na Karaburmi (Beograd). U ono doba (mi smo generacija 1963) Pera je bio cudo od deteta kad je harmonika u pitanju. Bio je prvak Juge u harmonici i uzimao sve moguce nagrade. Nisam pozvan da procenjujem kvalitet necije svirke, jer sam sto se tice muzike samo konzument. U svakom slucaju oni koji su pozvani u ono doba su ga ocenjivali kao vrhunskog muzicara. Znam da je nastavio da svira sa najpoznatijim imenima estrade, a sigurno je da ga takva imena nisu birala slucajno.

Bio je dobar drugar, uvek nasmejan, nenametljiv i raspolozen za zezanje. Zivot cini cuda i menja ljude, ali ja ne mogu da verujem da je Pera bilo kome ucinio neko zlo, jer mi to nije spojivo sa njegovim karakterom. Ne pamtim da je bilo koga ruzno pogledao, a kamoli udario, iako je imao tezak zivot. Kao klinac ziveo je na šlepu na Ada Huji ispod Karaburme. Kasnije su nam se putevi razisli i ne znam sta se desavalo sa njim.

Probacu da iskopam neku fotku iz osnovne pa da je zakacim ovde.
trzac
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 16 Sep 2013, 23:12

Re: Perica Simonovic

Post od trzac »

Gledajte ,slusajte i uzivajte :))

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=iC1QlSN6an0[/youtube]
amircic
16 basova
16 basova
Postovi: 20
Pridružio se: 07 Nov 2013, 11:34

Re: Perica Simonovic

Post od amircic »

ja sam ga gledao uživo i mogu vam reći da je tip opasan i da svira tačno onoliko koliko treba i svira sve vrste muzike zato pazite šta pričate da ne bi nabasali na njega i da vas ne osramoti.mislim da je on radio ploču Ljubi Aličiću plačite samnom jesenje kiše
fora
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 24 Feb 2014, 20:43

Re: Perica Simonovic

Post od fora »

Samo da kazem nekima da Perica nije srednji harmonikas,nego visoko kvalifikovani za harmoniku,to jest strucnjak,a da je naj bolji nemozemo rec,ali da nezna svirat ili slicno kako ga ovdje opisuju nije ni to tacno.PoZdrav..
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=iC1QlSN6an0[/youtube] :jdishddf:
Odgovori