Vlada Panović

Ljudi bez kojih harmonika ne bi progovorila. Biografije harmonikaša.
Pravila foruma
Ukoliko imate biografiju nekog harmonikaša koji se još uvek ne nalazi u ovom delu foruma, slobodno postavite novu temu sa tekstom biografije. Cilj je da ovde sakupimo biografije svih naših i svetskih harmonikaša.
Odgovori
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Vlada Panović

Post od Koca »

Ljubisa i ja smo malo preterali sa "podgrevanjima", sto jes-jes, ali mene je srks69 stvarno vukao za jezik izjavom da je Vlada ipak po malo mlak, a ja volim salu pa se nadovezao.

"100 ljudi 100 cudi, 100 zena 200 grudi." :lol:
Korisnikov avatar
skylionM
120 basova
120 basova
Postovi: 142
Pridružio se: 08 Apr 2013, 23:56
Kontakt:

Re: Vlada Panović

Post od skylionM »

Problem Vlade Panovića nisu poređenja sa drugima, već poređenje sa Ljubišom Pavkovićem, da pojasnim! Znači da ostavimo instituciju i enciklopediju po strani, Vlada može bez problema da se poredi sa svim harmonikašima, i u tehničkom smislu i u autorskom, i od velike većine, ako ne i od svih će biti bolji, a sa malim brojem harmonikaša poređenje će biti "tesno"
U poređenju sa Pavketom će glatko izgubiti, ali to je sramota koliko i izgubiti od Đokovića u tenisu. Eto.

U prilog ovome poslušajte remek delo i stilski savršenu šopsku igru koju je napravio Panović.
Pozdravljam ekipu :-)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=W4LcMgTB0gM[/youtube]
New member
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 25 Maj 2013, 17:46

Re: Vlada Panović

Post od New member »

Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Vlada Panović

Post od Koca »

Sve lepo i tacno odsvirano nema sta, pokusao sam da ga pazljivo saslusam ali za mene je to muzika bez emocija, ne mogu se najeziti od takvog stila.

Pre nekih mesec - dva u nekoj emisiji na TV-u gostovala je Aleksandra Radovic i na prvu rec me odusevila izjavom da voli, iako je zabavnjak, Vidu Pavlovic i najavljuje "Ostala je pesma moja" u pratnji za mene nepoznatoh pijaniste. Ja nemogu da verujem i pojacam TV da cujem... Na kraju pesme sam rekao svojoj zeni: "Sirota Vida sigurno se prevrce u grobu". Numera za ocenu 0, a na tu pesmu u originalu mnogi zaplacu... :(
Korisnikov avatar
accordionist
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 543
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Vlada Panović

Post od accordionist »

Ovo je svetska muzika odsvirana besprekorno,
i mogu reci samo Bravo za Vladu Panovica. Meni se ovaj stil veoma dopada.
DervenD
48 basova
48 basova
Postovi: 57
Pridružio se: 08 Mar 2011, 22:39

Re: Vlada Panović

Post od DervenD »

E,sada da nastavim ono sto sam poceo.

Vrlo je delikatna stvar izbor "sefa" u bilo kom poslu.Sef prevashodno mora biti posvecen svom poslu,odgovoran i sto je najvaznije prevashodno da poseduje "prefinjen" osecaj odlicnog organizatora.Ne mora biti najbolji u struci,ali treba da zna da postavi prave ljude na pravom mestu u timu,pa me cudi zasto NO RTS ima samo jednog harmonikasa(slucajno ili ne).Po meni realan broj je tri,a najmanje bar jos jednog.Najgora je varijanta kad sefovi rade pod pritiskom.Onaj ko ne zeli da tako radi,dostojanstveno odlazi sa tog polozaja.

Ne mora da znaci da njbolji u struci trebaju biti i sefovi.Naprosto desi se ,da se ponekad najboljim i ponudi mesto,a oni iz ovih ili onih razloga odbiju sefovsko mesto i ostanu kao "obicni smrtnici".

Da pitam mnoge:"A sta mislite,sto se tice muzickog znanja, da li Bane Djokic u ono vreme nije mogao biti sef,ili recimo sada,mladi Aca Sofronijevic?Dali mora biti sef bas harmonikas?
Zar nije mogao biti Ljubisin naslednik Dobrosav Dobrica Vasic koji je bio Ljubisin zamenik i prakticno sve tehnicke,aranzerske stvari drzao u svojim rukama.Izuzetno pismen muzicar".

O Vladi Panovicu:mislim da dobro vodi orkestar,posvecen je tom poslu,radi za manju platu dok drugi vise tezgare,muzicki je pismen.Ne mogu reci da je virtouz,a to mu i ne treba kao sefu.Jeste orkestar nesto drugacije zvuci,sa daljim iskustvom mislim da ce i bolji biti.Imam utisak da nije samostalan u poslu, da ima pritiska i odozgo i sa strane.Vidim da na koncertima koje na Kolarcu organizuje VNO RTS cesto mu namecu i "kafanske pevace"(pogotovo pevacice) koje skoro i da nemaju trajne snimke za arhiv,koje kod Carevca nikada nebi polozile audiciju.Na svu srecu dolazi mlada grupa vokalnih solista RTS,mlada Dejana,Danica Krstic,neverovatno kvalitetna Snezana Sneza Kopunovic i jos drugi mladi solisti,koje nazalost mnogi iz naseg podneblja ne prepoznavaju,jer su davno,davno izgubljeni mnogi kriterijumi.

Sve je relativno,rece djavo i sede u koprive.
DervenD
48 basova
48 basova
Postovi: 57
Pridružio se: 08 Mar 2011, 22:39

Re: Vlada Panović

Post od DervenD »

E,sada da nastavim ono sto sam poceo.

Vrlo je delikatna stvar izbor "sefa" u bilo kom poslu.Sef prevashodno mora biti posvecen svom poslu,odgovoran i sto je najvaznije prevashodno da poseduje "prefinjen" osecaj odlicnog organizatora.Ne mora biti najbolji u struci,ali treba da zna da postavi prave ljude na pravom mestu u timu,pa me cudi zasto NO RTS ima samo jednog harmonikasa(slucajno ili ne).Po meni realan broj je tri,a najmanje bar jos jednog.Najgora je varijanta kad sefovi rade pod pritiskom.Onaj ko ne zeli da tako radi,dostojanstveno odlazi sa tog polozaja.

Ne mora da znaci da njbolji u struci trebaju biti i sefovi.Naprosto desi se ,da se ponekad najboljim i ponudi mesto,a oni iz ovih ili onih razloga odbiju sefovsko mesto i ostanu kao "obicni smrtnici".

Da pitam mnoge:"A sta mislite,sto se tice muzickog znanja, da li Bane Djokic u ono vreme nije mogao biti sef,ili recimo sada,mladi Aca Sofronijevic?Dali mora biti sef bas harmonikas?
Zar nije mogao biti Ljubisin naslednik Dobrosav Dobrica Vasic koji je bio Ljubisin zamenik i prakticno sve tehnicke,aranzerske stvari drzao u svojim rukama.Izuzetno pismen muzicar".

O Vladi Panovicu:mislim da dobro vodi orkestar,posvecen je tom poslu,radi za manju platu dok drugi vise tezgare,muzicki je pismen.Ne mogu reci da je virtouz,a to mu i ne treba kao sefu.Jeste orkestar nesto drugacije zvuci,sa daljim iskustvom mislim da ce i bolji biti.Imam utisak da nije samostalan u poslu, da ima pritiska i odozgo i sa strane.Vidim da na koncertima koje na Kolarcu organizuje VNO RTS cesto mu namecu i "kafanske pevace"(pogotovo pevacice) koje skoro i da nemaju trajne snimke za arhiv,koje kod Carevca nikada nebi polozile audiciju.Na svu srecu dolazi mlada grupa vokalnih solista RTS,mlada Dejana,Danica Krstic,neverovatno kvalitetna Snezana Sneza Kopunovic i jos drugi mladi solisti,koje nazalost mnogi iz naseg podneblja ne prepoznavaju,jer su davno,davno izgubljeni mnogi kriterijumi.

Sve je relativno,rece djavo i sede u koprive.
guerini
120 basova
120 basova
Postovi: 276
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Vlada Panović

Post od guerini »

Kolko se secam price kada je Pavke trebao da ide u penziju bilo je price da ce na njegovo mesto da dodje Moma Stanojevic violinista al ipak ga je na kraju zamenio Vlada, a sta bi bilo da je bilo drugacije ko bi to znao reci, uglavnom ni Panovic ne radi to lose al ipak ...Pavke je Pavke
DervenD
48 basova
48 basova
Postovi: 57
Pridružio se: 08 Mar 2011, 22:39

Re: Vlada Panović

Post od DervenD »

Eto vidite i ja sam mislio da ce Moma ili Dobrica,jedan od njih,preuzezi dirigentsku palicu.
Cak sam i voleo da violinista opet povede taj orkestar,kao nekada Carevac,pa Bata Rade Jasarevic,jer nekako mi deluje kada veliki orkestar vode violine, da orkestar deluje "romanticnije".

Secam se cak kada je orkestar vodio mag.Boki Milosevic delovalo mi je skucnije nego kod bata Radeta Jasarevica,kasnije je Aca Sisic neko kratko vreme vodio,da bi ustolicili Ljubisu Pavkovica.
Da budemo realni i tada su ljudi "odozgo" postavljali sefove ,plus bilo je i ljudi iz senke (unutar,medju muzicarima)koji su kontrolisali sta se radi na estradi medju pevacima i sviracima.Verovatno i danas posroje neki "Dj.Karaklajici","Radetici","Radancevici",",koje mi sada ne vidimo, neznamo,a koje mozemo nagadjati,a za koje cemo saznati nekada ili nikada mi,vec mladji narastaji.
Odgovori