Vlada Panović

Ljudi bez kojih harmonika ne bi progovorila. Biografije harmonikaša.
Pravila foruma
Ukoliko imate biografiju nekog harmonikaša koji se još uvek ne nalazi u ovom delu foruma, slobodno postavite novu temu sa tekstom biografije. Cilj je da ovde sakupimo biografije svih naših i svetskih harmonikaša.
Odgovori
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Vlada Panović

Post od Webmaestro »

Slika

Vlada Panovic, rodjen 11. novembra 1967. u Kraljevu, gde je diplomirao u srednjoj muzickoj skoli "Stevan Mokranjac". Svoju ljubav prema muzici je izrazio kroz otkrivanja i istrazivanja svih muzickih zanrova, koja je kasnije u svojoj karijeri usmerio ka raznolikosti i bogatstvu balkanskog folkolora. Clan je Nacionalnog orkestra Radio televizije Srbije. Najznacajnije nagrade koje je osvojio su:

- Prva harmonika Srbije (Arandjelovac 1994)
- Prva harmonika Vecernjih novosti (1997)
- Prva harmonika Jugoslavije - Soko Banja (1997)


Opsirnije:

Vlada Panovic, rodjen je 11. novembra 1967. u Kraljevu gde je zavrsio nizu i srednju muzicku skolu "Stevan Mokranjac". Svestranu ljubav prema muzici ispoljio je u istrazivanju i proucavanju svih muzickih zanrova, ali je kasnije interesovanje usmerio na raznovrsnost i bogatstvo balkanskog folklora. Najznacajnija priznanja u dosadasnjoj muzickoj karijeri bila su: Prva harmonika Srbije (Arandjelovac 1994.), Prva harmonika Jugoslavije (Soko Banja 1997.), kao i nagrada lista Vecernje novosti, takodje za osvojeno prvo mesto. Sa svojim orkestrom ucestvovao je na koncertima, festivalima i svecanostima, prateci, kako mlade pevace i instrumentaliste, tako i afirmisane interpretatore narodne muzike. Od 2000. godine clan je Narodnog orkestra RTS, a od januara 2010.godine posaje šef istog.
MladenIsakovic
120 basova
120 basova
Postovi: 212
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Re: Vlada Panović

Post od MladenIsakovic »

Nisam nešto ljubitelj g. Panovića, iako mu ne mogu osporiti mnogo toga, ali malo je mlak za moj ukus, blaga kopija Pavkovića. Elem, to sad i nije bitno, namera mi je da poslušate jedno lepo kolo, na koje sam večeras naleteo, čist Pavkovićev stil, i lepo odsvirano. Uživajte ;)

http://www.youtube.com/watch?v=ZSLxLoxwYeQ
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Vlada Panović

Post od micha56 »

Mladene jel ti vide na početku kako je pisalo njegovo ime - Владамир Пановиц (čista greška režije)
A što se kola tiče - toliko je to po meni Pavkovićev stil, da stalno imam utisak da je pokrao od svakog Pavketovog kola po nešto i sastavio kolo. Odmah na početku - Ljubišino kolo pa redom...
Možda i ja ne volim g. Panovića pa imam taj utisak ali ...

Pozzz.
guerini
120 basova
120 basova
Postovi: 276
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Vlada Panović

Post od guerini »

pa dobro sad, i Pavkovic je preuzeo dosta fazona od Radojke ;)
guerini
120 basova
120 basova
Postovi: 276
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Vlada Panović

Post od guerini »

i jos bih dodao: jeste da njegov stil dosta lici Pavkovicevom , ali pogledajmo mladju generaciju harmonikasa sto se tice klaviraca, imamo dve skole: Pavketovu i Vasketovu, tako da svi oni zvuce odprilike ili kao Pavkovic (Pavketova skola), ili kao Caslav Ljubenovic, Enes Begovic, Bane Vasic i drugih iz skole Dragana Vasovica. Dakle ne zameram sto Panovicev stil podseca na Pavkovicev, cak mu skidam kapu sto nastavlja da odrzava tradiciju tog stila jer mislim da je to pravi izvorni stil i dobro je da ima ko da nastavi pravu tradiciju nase muzike.
evo jos nesto od Vlade gde se vidi koliko je stilski raznovrstan:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=dE2F1o5fTmw[/youtube]
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Vlada Panović

Post od Bata Kanda 73 »

Pa vidite ,bez obzira sto nije moj"favorit",ipak ima istine u onome sto guerrini prica.Tako da to jeste to, veci deo harmonikasa imaju ta 2-3 stila.I ranije su bili tzv.stilovi,kao npr:Radojkin,Krnjevcev,stil J.Petkovica...itd.,ali mi se cini da je u to vreme (do nekih '90 god.) bilo mnogo vise autenticnih harmonikasa!
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Vlada Panović

Post od Dallape 1960 »

Tacno je to da je Vlada panovic "bleda kopija" Pavketa..ali moramo priznati da je i to poprilican uspeh.Treba uspeti kopirati Pavketa :D Ipak je Ljubisa Pavkovic posebna prica.. :svirac:
Korisnikov avatar
Srdjanko
96 basova
96 basova
Postovi: 119
Pridružio se: 02 Maj 2011, 17:48

Re: Vlada Panović

Post od Srdjanko »

Dallape 1960 napisao:Tacno je to da je Vlada panovic "bleda kopija" Pavketa..ali moramo priznati da je i to poprilican uspeh.Treba uspeti kopirati Pavketa :D Ipak je Ljubisa Pavkovic posebna prica.. :svirac:
Ih, bleda kopija. Nemoj tako da pričaš. Super svira Vlada. Aj mi reci ko bi to mogao da bude verodostojna kopija.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Vlada Panović

Post od Dallape 1960 »

Nismo se razumeli kolega.. :jdishddf: ovde sam negde procitao da se u par navrata pise da je Vlada panovic samo "bleda kopija" Pavkovca..Ja naravno o Vladi kao instrumentalisti imam izuzetno misljenje!!!! Covek da nije majstor i da ne svira vrhunski nebi bio to sto jeste..ja sam samo rekao da je i oooggroooman uspeh iskopirati Ljubisu Pavkovica..jer je za mene kada je Legato svirka u pitanju i celokupna prica oko harmonike Pavke genije.. sto se tice njihovog naslednika.. mozda Akesandar Sofronijevic..
Korisnikov avatar
Srdjanko
96 basova
96 basova
Postovi: 119
Pridružio se: 02 Maj 2011, 17:48

Re: Vlada Panović

Post od Srdjanko »

Dallape 1960 napisao:Nismo se razumeli kolega.. :jdishddf: ovde sam negde procitao da se u par navrata pise da je Vlada panovic samo "bleda kopija" Pavkovca..Ja naravno o Vladi kao instrumentalisti imam izuzetno misljenje!!!! Covek da nije majstor i da ne svira vrhunski nebi bio to sto jeste..ja sam samo rekao da je i oooggroooman uspeh iskopirati Ljubisu Pavkovica..jer je za mene kada je Legato svirka u pitanju i celokupna prica oko harmonike Pavke genije.. sto se tice njihovog naslednika.. mozda Akesandar Sofronijevic..
:depkvk: sad smo se razumeli ;)
Odgovori