Novica Nikolic Patalo

Ljudi bez kojih harmonika ne bi progovorila. Biografije harmonikaša.
Pravila foruma
Ukoliko imate biografiju nekog harmonikaša koji se još uvek ne nalazi u ovom delu foruma, slobodno postavite novu temu sa tekstom biografije. Cilj je da ovde sakupimo biografije svih naših i svetskih harmonikaša.
robert-plana
16 basova
16 basova
Postovi: 32
Pridružio se: 13 Avg 2011, 00:12

Novica Nikolic Patalo

Post od robert-plana »

PATALO (jel' treba jos nesto dodati)
Izuzetan Muzicar vec 30 godina na estradi.Covek koji pravi najbolje aranzmane u zemlji.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=8U2iFJ6vdT0[/youtube]
Aovo obozavam
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=qwYEByP9w7M[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=M6yWCGfOFYw[/youtube]
Poslednja izmena od Webmaestro u 15 Okt 2011, 15:33, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Link sa Jutjuba stavis u Jutjub tagu i svet je mnogo lepsi! ;)
Korisnikov avatar
BOBAN-POLJANA
48 basova
48 basova
Postovi: 61
Pridružio se: 10 Okt 2011, 19:42

Re: Novica Nikolic Patalo

Post od BOBAN-POLJANA »

Prijatelju moj, za Patala imam samo reci hvale. Izuzetan muzicar, iz mog kraja je, i sigurno u samom vrhu.
robert-plana
16 basova
16 basova
Postovi: 32
Pridružio se: 13 Avg 2011, 00:12

Re: Novica Nikolic Patalo

Post od robert-plana »

Kada neko ovako razmislja sa 10 godina onda nemam komentar hvala Boki.Jednostavno Patalo je br 1.
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Novica Nikolic Patalo

Post od micha56 »

Hm ... :pudc8: :pudc8: :pudc8:
Korisnikov avatar
BOBAN-POLJANA
48 basova
48 basova
Postovi: 61
Pridružio se: 10 Okt 2011, 19:42

Re: Novica Nikolic Patalo

Post od BOBAN-POLJANA »

Ja ne razumem to Hm, nije valjda da imate neku rezervu sa misljenjem o kvalitetu Patala. Mislim na narodni melos.
Korisnikov avatar
Salle1010
120 basova
120 basova
Postovi: 134
Pridružio se: 23 Sep 2011, 14:02
Lokacija: Cuprija

Re: Novica Nikolic Patalo

Post od Salle1010 »

Ja mislim citajuci ranije postavljene michine postove da ne voli kad neko favorizuje nekog muzicara pod sloganom "On je broj 1",......;-)
Iskreno i ja dok vezbam i dok sam sa svojim drustvom bez prisustva drugog harmonikasa, ma "Ja sam broj 1",.......hahahahaha
Malo sale nije na odmet,...;-)
Micha56 ce se javiti sigurno i detaljno ti odgovoriti sta je mislio.
pozdrav
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Novica Nikolic Patalo

Post od Bata Kanda 73 »

Dok ne "stigne" micha,ja cu par reci.Patalo je odlican harmonikas (za odredjenju vrstu muzike) i nista vise.Da bi neko bio vrhunski harmonikas-muzicar treba JOS MNOGO-MNOOOGO toga sto Patalo nema.A da bi bio br.1 (naravno,uslovno receno) treba jos dosta toga pored sviranja harmonike.
robert-plana
16 basova
16 basova
Postovi: 32
Pridružio se: 13 Avg 2011, 00:12

Re: Novica Nikolic Patalo

Post od robert-plana »

Da li znate da Patalo svira 30 godina da je jedan od najboljih orkestra u Srbiji da je najskuplji u Srbij i da je napravio gomuilu hitova ne znam sta se slusa kod vas dole u Juznom kraju ali izgledaa da je sto juznije to tuznije. :svirac:
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Novica Nikolic Patalo

Post od Webmaestro »

Ako je nesto skupo ne mora da znaci i da je dobro ;) A dole na jugu da bi svirao trebaju ti muda od bika jer ovde ne mozes da prodjes samo sa jednim stilom kao sto je u Sumadiji gde picis dvojke ceo dan i sve na isti kalup :P
Civijas
Nema harmoniku
Postovi: 4
Pridružio se: 17 Okt 2011, 22:51

Re: Novica Nikolic Patalo

Post od Civijas »

Ovako prvo pozdrav svima

pod 1 Patalo je jedan od retkih kompletnih muzicara
2. ima iskustvo kao sto kaze robert preko 30 godina rada i mislim da nemate pojma koliko hitova
3. govorim kao neko ko je veoma kompetentan jer se bavim muzikom preko 25 godina i sam samo ne sviram
4. ko je ovde dovoljno veliki poznavalac patalovog rada da komentarise i ocenjuje rad jednog tako velikog imena kao sto je Patalo
5. sem sto sam drzim radio stanicu radim produkciju itd da ne ispadne reklama. imao sam cast da sa njim radim jako puno tezgi nekih 5 godina*nisam muzicar uopste*nesto drugo radim i mogu opdgovorno da kazem patalo je prosto institucija
Odgovori