Novica Nikolic Patalo

Ljudi bez kojih harmonika ne bi progovorila. Biografije harmonikaša.
Pravila foruma
Ukoliko imate biografiju nekog harmonikaša koji se još uvek ne nalazi u ovom delu foruma, slobodno postavite novu temu sa tekstom biografije. Cilj je da ovde sakupimo biografije svih naših i svetskih harmonikaša.
robert-plana
16 basova
16 basova
Postovi: 32
Pridružio se: 13 Avg 2011, 00:12

Re: Novica Nikolic Patalo

Post od robert-plana »

Firma za hitove hvala Civijas
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Novica Nikolic Patalo

Post od micha56 »

Evo i mene, bio sam malo zauzet, pa sam malko okasnio sa komentarima, ali ...

Idemo redom:

Forum se zove - Harmonikasi svetski i nasi, pa pogledajte teme o drugim muzicarima i videcete da kod svakog postavljanja novog muzicara u ovom delu foruma - mora se postaviti nesto od biografije tog harmonikasa tipa - gde je rodjen, gde isao u skolu, sta je radio, prakticno postavlja se njegova referenca po kojoj je on prepoznatljiv i po kojoj onaj ko cita, moze dosta toga da cuje i nauci o doticnom muzicaru.
- Temu o Novici Nikolic Patalu je postavio robert-plana i rekao - "PATALO (jel' treba jos nesto dodati). Izuzetan Muzicar vec 30 godina na estradi.Covek koji pravi najbolje aranzmane u zemlji."
- Pa treba roberte-plana - trebaju podaci iz njegove biografije, sa kim je radio, sta radio i td.
- Slicna stvar se desava i sa Civijasem - postavlja svoju kompentenciju da ocenjuje rad Patala, valjda zbog toga sto ima radio stanicu, a nije muzicar, i ajd' - mogu da razumem i to da nije muzicar (ne moram da znam da spremam sarmu, da bih znao da je ona ukusna i dobra), ali ni on ne postavlja nista iz opusa Patalovog, samo zna da kaze kako je on institucija - cega institucija?
Procitajte sta je institucija ovde: http://sr.wikipedia.org/sr/%D0%98%D0%BD ... 1%98%D0%B0
Patalo - sigurno nije institucija, pa makar se tako i govorilo o nekom ko je postavio temelje nekog zanra u muzici. A sta je on to postavio - imao je srecu da zivi i radi u podrucju u kome se slusa ta i takva muzika koju on izvodi i jos se mnoooogo placa, jer iz tog kraja ima cini mi se najvise gastarbajtera u Srbiji i imaju (normalno) mnoooogo para i razbacuju ih jer - sta vredi da ti imas mnogo para, a da to niko ne vidi.
Ovo govorim iz iskustva, jer sam svirao par tezgi u Pozarevackom kraju i bio primoran da sve sviram u dvojki, jer igra kolo i tu najvise placaju, a kolo je normalno dvojka, a narucuju razne pesme dok igraju. Zamislite kako izgleda pesma "I tebe sam sit kafano" od Dzinovica u dvojki pa i mnoge druge, koje su u 3/4, 7/8 ritmu i sl. Katastrofa - toliko o poznavanju muzike ljudi iz tog kraja.

Civijas - ako tako dobro poznajes Patala, kao sto kazes - pa postavi njegovu biografiju, sta je radio, sa kim, koliko i td. To je ono sto se trazi u ovom delu foruma o muzicarima. Procitaj malo ostale teme, a mogao bi to da uradi i robert-plana.

robert-plana - ne treba ti ono podrugljivo - "... ne znam sta se slusa kod vas dole u Juznom kraju ali izgledaa da je sto juznije to tuznije."
Slusa se sve sto je dobro i dopadljivo onom ko slusa, ali izgleda da mi slusamo malo bolje od vas sa severa i nismo tuzni, nego veoma veseo narod i kod nas ne prolaze bas toliko muzicari tipa Patala, nego ljudi vole da cuju i vlasku muziku, vojvodjansku, bugarsku, kosovsku, makedonsku i raznu drugu. Naravno najvise srpsku, ali nije Srbija samo Pozarevac ...

A moram jos nesto da primetim - Boban-Poljana se prilicno uplice u misljenja i diskusije, narocito oko muzicara, a mali je i vidim da dosta toga ne razume, pa mu je moj savet - slusaj, pamti i sta ne razumes pitaj, ali ne ulici svojim komentarima tek tako. Veruj mi, tako se najbolje uci o necemu - poslusaj sva misljenja o necemu pa i tad, ukoliko se tvoje misljenje razlikuje od drugih - strpi se i pokusaj to da kazes na jedan blag i fin nacin, a da nikog ne uvredis. Previse si nestrpljiv u svemu. Stani, ukoci malo ...

I na kraju - Ja ne volim kad neko kaze da je neko broj 1. Broj jedan je samo u stripu Alana Forda. A sto se tice bilo kog muzicara ili harmonikasa - svako od njih moze da bude najbolji ili broj 1 u odredjenom delu muzike, ali ukupno - nikako, cak ne moze da bude ni u delu narodne muzike.
Znaci - ako se za nekog kaze da je najbolji - onda OBAVEZNO moraju da se kazu jos dve stvari - u cemu je najbolji i da je to samo po misljenju tog ko to kaze, a nikako da je to sveopste misljenje i jos da taj proba da to svoje misljenje nametne i drugima.
Iz ovih razloga je bilo ono moje Hm ... jer nisam hteo da se raspravljam u tom trenutku.

Inace, za Patala, po MOM MISLJENJU, mogu da kazem da je dobar muzicar, da ima par dobrih kola i pesama, koji su naravno hitovi, da ima sladak stil sviranja dvojki i kada svira lagane note, ali da mi se nikako ne svidja njegovo ubrzavanje, narocito kad svira sa Elvisom. A sto se tice hitova - jedna Marina Tucakovic ili Dragan Brajovic Braja ili Dragan Aleksandric ili Kemis ili Bosanac ili Novica Urosevic i mnogi drugi imaju mnogo vise hitova od njega, pa niko ne kaze da su oni broj1.

Pozdrav i ne zamerite na opsirnosti i direktnosti.
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Novica Nikolic Patalo

Post od Bata Kanda 73 »

O.k.momci (Robert-plana i civijas) obrazlozicu vam neke stvari posto vidim da uopste ne citate ono sto je do sada pisano na forumu.Pored onog sto je Webmastro reko u predjasnjem postu a to jeste 1000 posto tako,recicu vam jos i ovo:vi prvo ne razlikujete dobrog harmonikasa (dobra tehnika,navezbanost) od dobrog muzicara za harmonikom (tehnika+milion drugih,vec pomenutih,stvari),drugo:najskuplji orkestar? I to je merilo njegovog kvaliteta? :lol: Pa ako je to njegov kvalitet sto lezi nasred satre,dok ga polivaju pivom i posipaju devizama....itd.onda stvarno mi nemamo ovde o cemu da razgovaramo,tj.jasno mi je o kakvim iskusnim ljudima iz sveta muzike se radi kad ste vas dvojica u pitanju.To sto drzite radio tolike godine a niste uspeli da se (bar) muzicki opismenite i edukujete to je vas veliki minus,jer da jeste,nebiste davali ovako smesne,subjektivne komentare.Patalo je odlican harmonikas (kao mnogi znani i neznani) i tu nema zbora,ali SAMO to,sve ostalo covek niti poseduje niti moze da poseduje (covek je u godinama da bi se opismenjavao i muzicki i u opste,milje iz kog potice je vezano za satru,evre,istetovirane selce sa kajlama i pripitim pevaljkama).
Nikako da shvatite da bi za nekog rekli br.1(ako to uopste moze da se kaze) treba MNOGO.MNOOGO vise od dobre tehnike. A to kako je on:"kompletan muzicar","fabrika za hitove","instituscija"...itd su samo naduvane izjave pristrasnih i needukovanih ljudi.Jer kompletan muzicar je:Pavkovic,Bata Kanda,Kemis,Panovic....,fabrika za hitove je:D.Aleksandric,M.Mijatovic...a institucija je:gspp.J.PETKOVIC,MIJA TODOROVIC KRNJEVAC,RADOJKA ZIVKOVIC,LJ.PAVKOVIC,B.DJOKIC,LJ.BOZINOVIC.....Toliko.
robert-plana
16 basova
16 basova
Postovi: 32
Pridružio se: 13 Avg 2011, 00:12

Re: Novica Nikolic Patalo

Post od robert-plana »

I da ne bi ova tema otisla u nedogled samo jos jedan podatak Kod nas se u kolu peva i Dva galeba bela u nasem kraju se tako svira a da Patalo je prodao za vasu informaciju 12 Miliona ploca.Taj podatak postoji u Hit radiju u Pozarevcu.Ne znam sta su prodali ostali ai ne zanima me Mozda je Bata Kanda prodao vise. A to sto favorizujem muzicare iz Pozarevca to je zato sto volim taj stil sviranja .Jos jednom ja nisam muzicar i ne sviram Harmoniku.
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Novica Nikolic Patalo

Post od Bata Kanda 73 »

:lol: da,vidi se da nisi muzicar i da ne poznajes harmoniku i sve ono sto je vezano za nju;ali se isto tako vidi da ti je muzicka kultura ravna nuli,a da su ti komentari previse pristrasni i prosti.Ali jedno si u pravu,da ovo nebi otislo u nedogled treba prekinuti diskusiju narocito ako postoje stavovi koji poticu iz kojekakvih radiostanica a koji spadaju u domen psihopatologije! ;)
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Novica Nikolic Patalo

Post od alibaba40 »

Bata Kanda 73 napisao::lol: da,vidi se da nisi muzicar i da ne poznajes harmoniku i sve ono sto je vezano za nju;ali se isto tako vidi da ti je muzicka kultura ravna nuli,a da su ti komentari previse pristrasni i prosti.Ali jedno si u pravu,da ovo nebi otislo u nedogled treba prekinuti diskusiju narocito ako postoje stavovi koji poticu iz kojekakvih radiostanica a koji spadaju u domen psihopatologije! ;)
:jdishddf:
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Novica Nikolic Patalo

Post od micha56 »

Dooooobro!
Pa posto smo razjasnili neke stvari (ili nismo, ali nema veze), da se ne rasplinjavamo - molim roberta i Civijasa da posto dobro poznaju Patala - postave ovde i njegovu biografiju, kako i dolikuje ovom delu foruma, sa njegovom muzickom referencom.
Ovako tema nije kompletna i neinteresantna, a mogu Vam reci i da je zrela za Kakofoniju ili Dark Room kako to na nekim drugim forumima zovu.
Nije da zahtevam nego Vas najljubaznije molim da dopunite ovu temu pravim podacima.

Pozdrav.
Civijas
Nema harmoniku
Postovi: 4
Pridružio se: 17 Okt 2011, 22:51

Re: Novica Nikolic Patalo

Post od Civijas »

Neznam odakle odredjenima pravo da prozivaju mene ili roberta po bilo kom osnovu jer svi forumi su zamisljeni kao mesto za diskusiju i iznosenja misljenja (ukoliko nisam naleteo na neku novu definiciju foruma) a gosn admine ja veoma dobro znam sta znaci termin institucija i taj termin sam upotrebio figurativno u svrhu priblizavanja pojasnjavanja pribliznog uticaja Novice Nikolic Patala na sveukupnu muziku SFRJ ako je se ovde neko seca. Drugo to sto drzimo radio stanice i sa cim se bavimo nema veze sa temom, vec je samo pomenuto u kontekstu da pojasnim da nisam masinbravar i pricam o muzici. Ali kada vec potenciras Radio drzim samo i iskljucivo iz hobija, Radim mnogo toga vezano za muziku nekih skoro 30 godina i jaaako dobro znam da CUJEM muziku toliko o tome da neko ko samo drzi radio nesto ima da kaze.
Dalje ..... cim mi vreme dozvoli od mojih obaveza postavicu ovde sto tacniju biografiju kao i diskografiju pesama coveka o kome pricamo. ako bude mogla stati u jedan post! neznam koliko karaktera je dozvoljeno po postu ako stignem cak cu uploadovati i sve pesme koje je on napravio itd.
A da se valja na tezgama tacno je. Kada recimo karleusa pokaze gacice ksenija pajcin dojku itd itd onda je to scenski nastup? a patalo se valja NEMOJTE KASTI.To je deo posla kojim se bavi na tezgi i ako je gosn admin muzicar a mirisem da jeste onda to jako dobro zna a mislim da bi i on bio sretan za gazu koliku ima patalo da se valja i jos sto sta, ali to nemogu reci ja vec samo on Admin.
Jos nesto i tako sam predugo pisao, Marina tucakovic pomenuta vecinu pesama kupi od autsajdera i potpise za one koji neznaju a nije jedina koja to radi samo primera radi odradio sam festival miholjsko leto pre tacno 8 dana i tu su se pojavila mnoga velika imena i bila je tema slicna svi misle sto i ja a to su ako pricamo o harmonici Jqabucanac koji je svirao festival(zamislite nije e valjao). Takodje Angel Dimov, Zica Kojic koji je dobio nagradu za zivotno delo,novica negovanovic itd itd da ne pravim popis ucesnika revijalnog dela ali ljudi koji su ostavili dubok trag u nasoj muzici nazalost slabo pisu po forumima. Dragi poznavaoci muzike toliko od mene a patalova diskografija sa sve biografijom stize uskoro na ovaj forum
Pozdrav od Civijasa
robert-plana
16 basova
16 basova
Postovi: 32
Pridružio se: 13 Avg 2011, 00:12

Re: Novica Nikolic Patalo

Post od robert-plana »

Moj drug nema sta a imam ih mnogo brate..
robert-plana
16 basova
16 basova
Postovi: 32
Pridružio se: 13 Avg 2011, 00:12

Re: Novica Nikolic Patalo

Post od robert-plana »

Naredna tema Rade Jovanovic-Meneka
Iz Pozarevca.
naravno
Ajmo gospodo spremi te se za coment..
A li stvarno ja ne mogu da postavim nekog iz Leskovca kad ne znam nista o njemu ili nekog harmonikasa iz Novog Sada.
Ali stvarno. :lol: :lol: :lol: :lol:
Odgovori