Gordan Tasic- - Pozarevac -

Ljudi bez kojih harmonika ne bi progovorila. Biografije harmonikaša.
Pravila foruma
Ukoliko imate biografiju nekog harmonikaša koji se još uvek ne nalazi u ovom delu foruma, slobodno postavite novu temu sa tekstom biografije. Cilj je da ovde sakupimo biografije svih naših i svetskih harmonikaša.
robert-plana
16 basova
16 basova
Postovi: 32
Pridružio se: 13 Avg 2011, 00:12

Gordan Tasic- - Pozarevac -

Post od robert-plana »

Prva harmonika orkestra je Gordan Tašić iz Smoljinca, značajna karika u ostvarivanju svih zamisli producenta i menadžera Miće Panića, čiji je najbliži saradnik.Orkestar je prepoznatljiv i po izuzetno bogatom repertoaru srpskog narodnog melosa, kao i po bogatstvu vokalnih i instrumentalnih numera vlaškog i ciganskog melosa, kojima se predstavio na mnogim televizijama:RTS, PINK, DM TV, PALMA PLUS i drugim. Desetak snimljenih albuma dokaz je kvalitetnog i bogatog repertoara.
Druga harmonika je Goran Ilić iz Smoljinca, član je orkestra od 2003. godine. Njegova ulogu kreativca pruža mu mogućnost da svojim izvođenjem pokaže svoju maštovitost u oblasti ritmičkog izvođenja.
Klavijaturista Aleksandar Marinković iz Požarevca, svojim muzičkim obrazovanjem i stečenim iskustvom otkriva jednu novu dimenziju izvođenja narodne muzike. Član je orkestra od 2003.Saksofonista Aleksandar - Aca Lazić iz Svilajnca, član orkestra od 1990. godine, majstor je u izvođenju vlaškog melosa.Bubnjar Miroslav Mešić iz Kragujevca, član orkestra od 1999. godine, prepoznatljiv je po svojoj snazi i osećaju za ritam.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=2pkKC9xVnwE[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=f12vnXH89c8[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=KfRwldXXeEw[/youtube]
:svirac: :svirac: :svirac:
Poslednja izmena od robert-plana u 18 Okt 2011, 14:04, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Gordan Tasic- Smoljinac - Pozarevac -

Post od micha56 »

Za postavljanje linka za gledanje snimaka sa YouTube, sve si dobro uradio, ali nisi postavio ciste linkove, koji su bez onog =related ili embedded. Znaci - moraju biti cisti ....
Evo ja cu to uraditi sa jednim od tvojih linkova:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=f12vnXH89c8[/youtube]

Ovde sam umesto tvog linka http://www.youtube.com/watch?v=f12vnXH8 ... re=related postavio ovaj: http://www.youtube.com/watch?v=f12vnXH89c8 i naravno ukljucio ikonicu youtube.

A za Smoljinca, po mom misljenju - svaka cast, slatko svira i ima odlicno uvezban orkestar.
Postavio sam ja njegovu svirku sa ostalim harmonikasima ovde na forumu: viewtopic.php?f=26&t=684

Pozdrav.
robert-plana
16 basova
16 basova
Postovi: 32
Pridružio se: 13 Avg 2011, 00:12

Re: Gordan Tasic- Smoljinac - Pozarevac -

Post od robert-plana »

Hvala super su.
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Gordan Tasic- - Pozarevac -

Post od micha56 »

A da postavis videa sa YouTube da i ostali forumasi vide to, a prema uputstvu koje sam ti dao u ranijem postu ???? ... :hmmm:
Korisnikov avatar
BOBAN-POLJANA
48 basova
48 basova
Postovi: 61
Pridružio se: 10 Okt 2011, 19:42

Re: Gordan Tasic- - Pozarevac -

Post od BOBAN-POLJANA »

Gordan je muzicar sa najvise svirki u stiskom-Pozarevackom kraju u poslednjih 20 godina. On je najbliza kopija Mirka Kodica.
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Gordan Tasic- - Pozarevac -

Post od micha56 »

Ajde sad mali da mi objasnis nesto - a kako ti to znas, kad imas samo 10 godina. Molim te, hteo bih bas da cujem, jel ti to pamtis tih 20 godina ili ti je neko rekao ili te tvoje postove pise neko odrastao ili si jednostavno genije nad genijima?

Pozdrav.
Korisnikov avatar
BOBAN-POLJANA
48 basova
48 basova
Postovi: 61
Pridružio se: 10 Okt 2011, 19:42

Re: Gordan Tasic- - Pozarevac -

Post od BOBAN-POLJANA »

Ja imam 10 godina , sviram harmoniku oko 3 godine, muzika me je zainteresovala jos od moje trece godine. Kod mene kuci su dolazili i Mirko Kodic , Patalo, Gordan Tasic, Meneka, Borko Radivojevic, Joca Strizanac i mnogi drugi. Na svadbi moga oca kao i na mome krstenju svirali su Mirko Kodic i Kemis zajedno. Mene je moj otac jos kao bebu vodao na svaku igranku u celom pozarevackom kraju. Ja nisam genije ali nisam ni toliko glup da neznam sta se desava i sta se desavalo u kraju u kome zivim. Ja volim muziku, posebno onu nasu sumadijsku dvojku, zato se i interesujem sta ko i koliko vredi, gde ko nastupa i tako to. Gordana u Stigu obozavaju, on je do pre dve tri godine imao pogodjene tezge po godinu dana unapred, on svira ono sto narod u mom kraju voli.On nije skolovan harmonikas, ucio je kod jednog deda Raste iz Smoljinca, ali je vrhunski harmonikas, priznat od vecine skolovanih ljudi koji se bave muzikom. Mene to sve interesuje , zato se i raspitujem da saznam sto vise ne samo o njemu nego o svakom muzicaru koji vredi. A Gordan mnogo vredi.
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Gordan Tasic- - Pozarevac -

Post od micha56 »

Znaci genije si kad sve ovo znas sa 10 godina zivota ... :asdfnjo:
Ako se ne varam ti ides u treci razred osnovne skole i u trecem osnovne sve ovo znas???
Jel ti malo pricas sa svojim vrsnjacima, jel se igras sa njima ili ti je kompletan zivot muzika i nista vise?
Kakve ocene imas u skoli, kako ti ide matematika, strani jezici poznavanje prirode i drustva i sl?
Bas bih voleo da znam ovakve "obicne" stvari o tebi. Naravno ako hoces o tome da pricas, a ko ne - OK nema veze.

Pozdrav.
robert-plana
16 basova
16 basova
Postovi: 32
Pridružio se: 13 Avg 2011, 00:12

Re: Gordan Tasic- - Pozarevac -

Post od robert-plana »

A AKO BI STE OSTAVILI MALO BOBANA NA MIRU NE REZUMEM O CEMU SE RADI OVDE :svirac: :svirac:
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Gordan Tasic- - Pozarevac -

Post od micha56 »

Pa evo o cemu se radi - kako se pojavio na forumu poceo je da se ubacuje u sve moguce teme i da daje odgovore uglavnom na teme koje ne razume i ne prilici mu da daje ocene kao decak od 10 godina. Cak je ubacio jedno 40-tak odgovora koji su sadrzali samo po neki nevezani sa temom - smajlic i nista vise. Svi takvi postovi su brisani sa upozorenjem da tako nesto ne treba da radi.
Ja mogu da razumem da je on dete i da mnoge stvari ne razume, ali to ocigledno njemu nije jasno i nekako mu ni vaspitanje nije jaca strana.
Zadnje njegovo vredjanje naseg uvazenog clana u temi Dragise Milanovica nije dozvoljeno i ja sam ga upozorio sa molbom da se izvini tom clanu ili cu njegove neprimerene komentare poceti da brisem.
Eto o tome se radi, a i ovaj forum nije decje obdaniste, pa da se clanovi bave vaspitanjem dece. To svakako treba da rade roditelji i da povedu racuna gde i sta pise njihovo dete na internetu.

Eto ja o tome toliko i uopste vise necu da kometarisem takve neprimerene izjave, koje vredjaju nekog - jednostavno ih obrisem i idemo dalje.

Pozdrav i ugodan boravak na forumu Vam zelim.
Odgovori