Boban Zivkovic

Ljudi bez kojih harmonika ne bi progovorila. Biografije harmonikaša.
Pravila foruma
Ukoliko imate biografiju nekog harmonikaša koji se još uvek ne nalazi u ovom delu foruma, slobodno postavite novu temu sa tekstom biografije. Cilj je da ovde sakupimo biografije svih naših i svetskih harmonikaša.
Odgovori
Korisnikov avatar
Fado
48 basova
48 basova
Postovi: 54
Pridružio se: 27 Avg 2011, 21:46
Kontakt:

Boban Zivkovic

Post od Fado »

Postavljam ovu temu i odmah na pocetku da napomenem da ovo ne cinim radi nikakvog provociranja vec iz ciste dobre namere.
Pricitao sam mnoge komentare i javljanja sa vise strana od odobravanja, negiranja, podrske, simpatija itd. Nisam se ukljucivao u komentare iz prostog razloga sto tek sada sam nasao malo vise vremena da zavirim u vise kutaka ovog meni veoma dragog Foruma i zato sto sam relativno "mlad" na Forumu i sto nemam viska vremena. Kazem nemam viska vremena ali za ovu temu cu ga odvojiti.
O cemu se zapravo radi:
Boban i ja imamo mnogo toga zajednickog i mnogo toga sto nas razlikuje.
Evo sta ja mislim da nam je zajednicko:
-Volimo neograniceno harmoniku i njen zvuk.
-Pre nego sto smo i zaznali za sebe svesno ili nesvesno i sticajem okolnosti culi smo kao bebe taj zvuk harmonike koji nas je odusevio i urezao nesto neizbrisivo u nase bice.
-Prirodni dar memorisanja zbivanja oko nas.
-Kad sam bio dete kao sto je on sada bio sam odlikas kao i on
i jos mnogo toga da ne nabrajam dalje, a evo sada u cemu se razlikujemo:
-Ja nisam harmonikas i neznam da sviram harmoniku
-Mnogo sam stariji od Bobana
-Uvek pa i dan-danas postujem starije i one sa vecim polozalima ili naobrazbom od mene i pokazujem vidan respekt prema tim osobama. (Isto kao prema Bobanu kao mladom i nadasve obdarenom i perspektivnom harmonikasu). Nadam se da je i Boban krenuo u tom smislu mojim stopama sto me raduje.
Vreme je pred nasim Bobanom i izmedju ostalih iz njegove generacije i zajedno sa njim ostat ce da zivi zvuk harmonike.
I evo za pocetak ove teme i jedan Youtube video:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=CZDamuVNDCU[/youtube]
:depkvk:
guerini
120 basova
120 basova
Postovi: 276
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Boban Zivkovic

Post od guerini »

Dobar je mali, koliko godina ima?
Korisnikov avatar
Fado
48 basova
48 basova
Postovi: 54
Pridružio se: 27 Avg 2011, 21:46
Kontakt:

Re: Boban Zivkovic

Post od Fado »

guerini napisao:Dobar je mali, koliko godina ima?
Nadam se da ce nam Boban licno dati svima vise podataka o sebi - ovde ili u nekoj drugoj temi kao npr. "predstavite se", a prema mom saznanju kada je osvojio I mesto za pionire ove godine u SokoBanji imao je 10 godina. Koliko je od tada pa do sada "ostario" mislim da ce nam reci Boban :depkvk:
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Boban Zivkovic

Post od Dallape 1960 »

Veliki pozdrav nasem clanu Bobanu..zelim mu puno uspeha..Nadam se da je na forumu pronasao, i procitao par dobronamernih saveta koje sam mu posvetio.. ziveo.. i dugo nam svirao..
Odgovori