Dragan Stojkovic Bosanac

Ljudi bez kojih harmonika ne bi progovorila. Biografije harmonikaša.
Pravila foruma
Ukoliko imate biografiju nekog harmonikaša koji se još uvek ne nalazi u ovom delu foruma, slobodno postavite novu temu sa tekstom biografije. Cilj je da ovde sakupimo biografije svih naših i svetskih harmonikaša.
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Dragan Stojkovic Bosanac

Post od alibaba40 »

http://www.youtube.com/watch?v=kOd-dCeETwM Kako mi se cini nema ga na spisku ali je vrhunski muzicar i kriticar.Danas sam ga gledao na BN-u sa svojom novom nekom kompozicijom to jest virtuozom,stvar je super odradjena svka mu cast.Biografiju mu ne znam, ako neko zna neka postavi. :svirac:
guerini
120 basova
120 basova
Postovi: 276
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Dragan Stojkovic Bosnac

Post od guerini »

Bosanac je mnogo vise od harmonikasa- on se pokazao u svim oblastima muzike i kao kompozitor, aranzer. mnoge pevace je iznedrio. ali i izvrstan izvodjac i instrumentalista.Negde sam cuo da je pocetkom osamdesetih godina svirao kratko u JUZNOM VETRU, da li je to tacno?
mirche36
Nema harmoniku
Postovi: 15
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Dragan Stojkovic Bosnac

Post od mirche36 »

Dragan Stojkovic je svirao u juznom vetru 1980-1982 g. kao druga harmonika a prva harmonika je bio
Lazar Panajotovic i zbog neke megjusebne svadje Stojkovic je bio izbacen, a zamenio ga Perica Zdravkovic.Po meni jedan mnogo dobar harmonikas koj je napravio mnogo lepih pesama i aranzmana
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Dragan Stojkovic Bosanac

Post od Dallape 1960 »

Vrhunski muzicar..stvarno drugari..Ima li neko Biografiju Dragana Stojkovica.. Bilo bi lepo da je postavi..
Korisnikov avatar
zex
120 basova
120 basova
Postovi: 191
Pridružio se: 20 Nov 2011, 14:21
Lokacija: Beograd

Re: Dragan Stojkovic Bosanac

Post od zex »

Ja sam cuo od starijih majstora i harmonikasa, da mu je uzor bio Tomica Miljic. Isto tako i za pricu, dok je Tomica vezbao u studiju, Bosanac je uvek stajao ispred prozora i slusao sta svira i tako "krao zanat". A cini mi se da mi je neko pricao da je Bosanac samouk, ali nisam 100% siguran u tu informaciju, ali eto mozda nekom od vas znaci ta informacija. :)
DervenD
48 basova
48 basova
Postovi: 57
Pridružio se: 08 Mar 2011, 22:39

Re: Dragan Stojkovic Bosanac

Post od DervenD »

Bas me zivo interesuje,a zar nisu Dragan Stojkovic Bosanac i Mica Radovanovic ,posle odlaska Jovice i Serbe iz orkerstra RT Sarajeva,upravo zajedno svirali u orkestru RTS-va?Inace Dragan i Nada Obric su kumovi ,cini mi se nekada(neznam sada) bili komsije, ziveli na B.Kosi.Neko pomenu Juzni vetar.Nisam znao da je Dragan tamo svirao.Znam za Lazu,kasnije i Pericu.Laza(r) Panajotovic-Knjazevac, je izvanredan harmonikas,bio je tada(osamdesetih) vrlo tih i povucen momak.Dolazili su cesto u KUD "Nikola Tesla"-BGD, kao prijatelji drusstva :on,Mile Paunovic(truba)-Negotin, i Verisa Miloradovic(klarinet)-Smederevo"Tri drugara"(ortaci iz muzickih klupa),tako se i zvao njihov orkestar,posle Lazinog odlaska(dal'je mozda i njega juzni vetar nije oduvao ili odlucio sa njegovim drugovima da ofome zajednicki orkestar?)."Tri drugara" imaju snimljeno i "Ortacko kolo".Mislim da sada Laza radi u Knjazevcu,kao pedagog muzicke kulture.Verisa zna da svira i harmoniku.No da se mi vratimo brki,Draganu Stojkovicu. Imao sam prilike da ga uzivo gledam i slusam.Dok je sviro,imamo sam utisak da stvarno prezivljava svaku notu- "brkovi su ga izdavali"-njegovi brkovi do tancine pratili su njegovu svirku (simpaticne"brcje grimasice":od "jakog"stezanja do totalnog opustanja,razvlacenja brkova poput harmonike, sto se ono kaze "do usiju"-kad je merak, nek je merak,kad je sevdah,nek je sevdah).
The Accordeon Player
120 basova
120 basova
Postovi: 200
Pridružio se: 05 Jun 2012, 18:00
Lokacija: Крушевац

Re: Dragan Stojkovic Bosanac

Post od The Accordeon Player »

http://www.youtube.com/watch?v=gvgkt4Hr0sU svira Bosanac svaka mu čast
Lepi Cane
16 basova
16 basova
Postovi: 33
Pridružio se: 08 Jan 2015, 23:12

Re: Dragan Stojkovic Bosanac

Post od Lepi Cane »

Da li zna neko od koga je ucio Bosanac ?
Maestroljubisa
16 basova
16 basova
Postovi: 24
Pridružio se: 08 Jan 2016, 13:23

Re: Dragan Stojkovic Bosanac

Post od Maestroljubisa »

Bosanac je samouk!To ne znaci da je nepismen ili ne znam sta-vec da se samostalno isavrsavao...Strasno oseca muziku-mislim da je on odmah iza Pavketa od te starije garde ...
krnetic.milan
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 27 Dec 2011, 23:30

Re: Dragan Stojkovic Bosanac

Post od krnetic.milan »

nedavno (prije par mjeseci) sam sticajem okolnosti bio sa njim u jednoj prilicno nezgodnoj situaciji da ne pominjem sta (nema veze sa muzikom).nisam mogao da odolim a da ga ne pitam dvije stvari.vjerujte stvarno nije bila prilika za to.prvo sam ga pitao dli je tacno da je bio prvi harmonikas juznog vetra?on kaze ne samo prvi nego ih je i okupio.a pitanje drugo je bilo dali je tacno da je napravio samo jedan singl kola.rekao je da samo jedan.ja sam diskofil i to mene interesuje.hvala na prostoru .milan
Odgovori