Narodna klavijatura

Klavir, orgulje, klavijature, sintisajzeri, aranžeri...
Odgovori
Dusan Milke
16 basova
16 basova
Učlanjen: 17 Dec 2012, 21:45

Narodna klavijatura

Post od Dusan Milke » 10 Jan 2013, 17:47

Sta mislite, klavijaturisti i kolege, koja klavijatura je najbolja za nasu, narodnu, muziku? Mislim model (npr. korg pa800-primer, ne mislim da je ovo najbolja :depkvk: ) i generalno marka ( yamaha, korg, casio...) ?

Znam da vecina muzicara koristi Korgove klavijature, prvenstveno zbog lakoce upravljanja, lep je raspored funkciskih tastera, a korgove su veoma moderne i imaju veliku memoriju... Pozdrav svima :svirac:

Dubinom današnjeg pada merim visinu sutrašnje pobede.

svetabor030
Nema harmoniku
Učlanjen: 26 Mar 2011, 00:37

Re: Narodna klavijatura

Post od svetabor030 » 01 Feb 2013, 00:39

JA SAM ZADOVOLJAN I YAMAHOM DX 21 SVE IMA ZA NARODNU MUZIKU OD SVIH KLAVIJATURA PO MENI NAJBOLJA DO DUSE STARA AL DOBRA

dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Učlanjen: 31 Maj 2012, 20:31

Post od dugmetarac78 » 01 Feb 2013, 09:29

svetabor030 je napisao:JA SAM ZADOVOLJAN I YAMAHOM DX 21 SVE IMA ZA NARODNU MUZIKU OD SVIH KLAVIJATURA PO MENI NAJBOLJA DO DUSE STARA AL DOBRA
Moram se nadovezati, ja sam isto imao DX21 i Korga M1 u kombinaciji, daleke 2000-te sam ih kupio i to je bila opasna kombinacija, za narodnjak, ja mislim da je i danas to sasvom ok. Al danas ljudi traže da klavijatura ima što verniji zvuk harmmonike, i što bi rekao jedan kolega sa foruma: Da piša kolonjsku vodu. Što je totalno pogrešno po meni, jer klavijatura NIKAD neće i nemože zamenit zvuk harmonike, a korg m1 ima sve što treba: odličan bass, horove, sax, trem, klavir, gitare itd. a jamaha Mićine boje sa portamentom, tako da i dan danas za malo novca može d se napravi super kombinacija. Da dodam još samo ovo, jedan moj kolega i drugar je godinama imao samo Korg le i običnu ritam mašinu, al dečko ubiva kako svira, tako da je on sa time mnoooooogo bolje zvučao nego neki sa strojevima od po 1000 i više eura, al on zna da svira, a ovi su imali pare, pa misle ako je skuplja klavijatura da su onda bolji mužičari, što je naravno glupost.

Sent from my Pisaća mašina

Salle1010
120 basova
120 basova
Učlanjen: 23 Sep 2011, 14:02

Post od Salle1010 » 10 Feb 2013, 01:45

dugmetarac78 je napisao:Da dodam još samo ovo, jedan moj kolega i drugar je godinama imao samo Korg le i običnu ritam mašinu, al dečko ubiva kako svira, tako da je on sa time mnoooooogo bolje zvučao nego neki sa strojevima od po 1000 i više eura, al on zna da svira, a ovi su imali pare, pa misle ako je skuplja klavijatura da su onda bolji mužičari, što je naravno glupost.

Bas tako, ne kaze se dzabe: Ne bije boj svijetlo oruz'je no srce u junaka :D

Zena bi me izbacila iz kuce kad bi znala da harmoniku volim vise od nje :-D

The Accordeon Player
120 basova
120 basova
Učlanjen: 05 Jun 2012, 18:00

Post od The Accordeon Player » 05 Apr 2013, 17:01

Da se malo umešam i ovde, pošto vidim da je tema stala.

Klavijatura za narodnu muziku , po mom mišljenju, je KORG. Ali da je Sempler. Dobri su ovi iz Triton serije.

Pozdrav. :)

Harmonika je kraljica nad instrumentima

Odgovori