Mikrofon za harmoniku

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Odgovori
harmonistak
48 basova
48 basova
Postovi: 88
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Mikrofon za harmoniku

Post od harmonistak »

sm 58 nema prekidac tako da hoce mikrofonija da hvata ako se odmaknes ili puno kreces okolo
Korisnikov avatar
zvrk555
120 basova
120 basova
Postovi: 133
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Mikrofon za harmoniku

Post od zvrk555 »

zar nije sm58 pjevački mikrofon?

po nekoj logici sm 57 bi trebao bolje raditi budući da je namijenjen ozvučavanju instrumenata, nisam koristio te kombinacije pa pričam onako teoretski.

Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Mikrofon za harmoniku

Post od Bata Kanda 73 »

U te stvari se nerazumem bas puno ali zasigurno znam da sa shur firmom nemoze da se pogresi nikako! Od uvek su oni postavljali standarde pa je i danas tako! Znaci SCHUR i nema greske!
harmonistak
48 basova
48 basova
Postovi: 88
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Mikrofon za harmoniku

Post od harmonistak »

vrlo moguce da je 58ica pjevacki mikrofon ali se radilo na sta se imalo. SHURE jeste odlicna marka mikrofona i dan danas su najbolji. eto jedino taj prekidac na 58 je mozda sitnica. mene su uvijek opominjali da se ne ritam po bini i da ne otkrivam mikrofon jer hvata mikrofonija.
Korisnikov avatar
zvrk555
120 basova
120 basova
Postovi: 133
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Mikrofon za harmoniku

Post od zvrk555 »

harmonistak napisao:vrlo moguce da je 58ica pjevacki mikrofon ali se radilo na sta se imalo. SHURE jeste odlicna marka mikrofona i dan danas su najbolji. eto jedino taj prekidac na 58 je mozda sitnica. mene su uvijek opominjali da se ne ritam po bini i da ne otkrivam mikrofon jer hvata mikrofonija.
ovo s mikrofonijom je točno, sm 58 je jako osjetljiv na nju, znalo mi se nekoliko puta desiti da za vrijeme pjevanja počne "voziti"
Korisnikov avatar
zvrk555
120 basova
120 basova
Postovi: 133
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Mikrofon za harmoniku

Post od zvrk555 »

jel ima neko viziju šta bi bilo najpraktičnije za ozvučiti harmoniku, radi se o dallape dugmetari 140b, malog formata? znam da ima više mogućnosti, ali mene zanima solucija da se bežični mikrofon zakači štipaljkom ili sl za masku ili za remenčić kojim se zatvara mijeh, jer nebi htio bušiti masku ili stavljati mikrofone ispod nje.
harmonistak
48 basova
48 basova
Postovi: 88
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Mikrofon za harmoniku

Post od harmonistak »

evo nakon detaljnog istrazivanja da i ja ostavim komentar u vezi ozvucavanja harmonike. kroz svoj muzicki rad sam se nagledao raznoraznih budzevina, letvi, rogova i dasaka. uz duzno postovanje svim kreativnim majstorima sa nasih prostora ipak mislim da su fabricki, namjenski mikrofoni pouzdaniji i logicniji za ozvucavanje harmonike. da li je to stvar i u praksi ne znam ali te fabricke mikrofone su napravili inzinjeri koji su skolovani za to i koje firma debelo placa za te sposobnosti. opet se ogradjujem jer ne znam da li je to stvar i u praksi.

na dosta nasih i inostranih sajtova sam naisao na savjet vezan za mikrofon AKG C 516 u kombinaciji sa prijemnikom AKG WMS 40 Pro. ovaj mikrofon je specijalno dizajniran za duvacke instrumente i harmoniku. to stoji i u tehnickoj specifikaciji mikrofona. mikrofon je ultra lagan negdje oko 36 grama ako se ne varam i nema burgijanja dekla nego samo jedna mala plocica velicine novice sa koje se mikrofon lako skida, na klik. navodno ne stvara mikrofoniju i ima siroku disperziju hvatanja tona.

ova kombinacija kosta negdje oko 300 evra i vidio sam je na jednom oglasu u hrvatskoj. cijena u EU je tu negdje.

e sad, da li je to to ili ne stvar je probe i prakticnog iskustva. znam da se mnogi ne osjecaju pozvanima da eksperimentisu sa 300 evra ali ja mislim da cu to da rijesim u dogledno vrijeme.

ne bi bilo lose ako je neko vec vidio ovaj sistem da nam nesto kaze o tome.
Korisnikov avatar
zvrk555
120 basova
120 basova
Postovi: 133
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Mikrofon za harmoniku

Post od zvrk555 »

@harmonistak zanimljiva je ova solucija koju si naveo. Da li znaš jel je moguće da se npr mikrofon stavi ko u neku torbicu ( futrolicu) koja se zakači za onaj remenčić kojim se zatvara mijeh, pa da se tako ozvuči instrument? I onda nije potrebno dirati ništa na harmonici.
harmonistak
48 basova
48 basova
Postovi: 88
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Mikrofon za harmoniku

Post od harmonistak »

ne vjerujem da je to dobra opcija jer ne bi bilo pricvrsceno za harmoniku i letjelo bi tamo ovamo. ne razumijem zasto ne bi pricvrstio ovu sapu za deklo. ona nije veca od 2EUR kovanice i nije toliko primjetna. ako ces to koristiti cesto onda nema razloga ne montirati. nece sigurno naruziti estetski izgled harmonike. mikrofon se samo "klikne" u nju. ako bas neces da stavljas nista na deklo onda bi mogao da kotistis snalu koja se stavlja na reverske mikfofone ali i to ti je klimava opcija a pored toga deklo mora da ima neku izbocinu za koju bi ustinuo snalu.

Slika

Slika
Korisnikov avatar
zvrk555
120 basova
120 basova
Postovi: 133
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Mikrofon za harmoniku

Post od zvrk555 »

ima nešto i tome, a kakav je ovo patent?

http://www.youtube.com/watch?v=ssnykXlPnpA

na šta je on zakopčao mic da mu stoji tako ravno?
Odgovori