Mikrofon za harmoniku

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Odgovori
accordionplayer
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Mikrofon za harmoniku

Post od accordionplayer »

Dobro vece svima, evo ovako, zanima me koji mikrofon je najbolji za oyvucavanje harmonike?
ivek-cool
48 basova
48 basova
Postovi: 78
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Mikrofon za harmoniku

Post od ivek-cool »

Koji je najbolji neznam al ja koristim AKG wms 40 pro daljinski, i do sad nemam problema cak cu uzet jos jedan da mi pokriva cijelu harmoniku jednomjerno ...........cijena cca 250 eur
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Mikrofon za harmoniku

Post od Webmaestro »

Ja otkako sviram tezge, od samog pocetka, koristim Shure SM58 (sa kablom) i nemam nameru da ga menjam!

Slika
ivek-cool
48 basova
48 basova
Postovi: 78
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Mikrofon za harmoniku

Post od ivek-cool »

Ja sam svirao na betu sm 58a i isto je radio super!
boco1181
Nema harmoniku
Postovi: 10
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Mikrofon za harmoniku

Post od boco1181 »

najbolji je shure beta sm 57
ivek-cool
48 basova
48 basova
Postovi: 78
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Mikrofon za harmoniku

Post od ivek-cool »

boco1181 napisao:najbolji je shure beta sm 57
Dobar je al nije najbolji!
st_n
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Mikrofon za harmoniku

Post od st_n »

Pozdrav kolegama! Isprobao sam sve moguce varijante daljinaca za harmoniku to jest mikrofona i bubica,ima dosta solucija koje dosta dobro zvuce,ali kad pojacamo malo jace tada se desi...opaaa,brum,mikrofonija...smanjuj,visi stalno pored mixera,dodaj bas,smanji bas itd...
Inace se dosta(dovoljno za sebe) razumem u elektroniku i odlucio sam da malo istrazujem raznorazne kombinacije.Prvi moj eksperiment je bio sa dve sm58-ce.E tu je pocelo ludilo nije bitno sad sto su kvalitetni mikrofoni nego kako povezati 2 sm58 ili 3 kom a da ne izgube kvalitet tona.Dosetio sam se vrlo proste stvari (prost pasivni mixer),tako da svaki mikrofon ima zaseban mixer (koji je je jako malih dimenzija i moze se upakovati bilo gde).Time sam dobio dosta na jacini a ton je mogu bukvalno da stojim ispred zvucne kutije i da pojacam i nema ni bruma ni mikrofonije,naravno ako se pojaca abnormalno jako ispred zvucne kutije mora da se javi mikrofonija.
Svi mi ustvari hocemo da nam harmonika radi besprekorno dobro na razglasu,ali da to lepo i izgleda.Posto sm58 zbog svog gabarita nije bilo moguce upakovati na dekli od harmonike ili manje kuciste,nastavio sam dalje sa kombinacijama,probao raznorazne bubice zbog gabarita ali ne vredi.Sasvim slucajno u nekoj trampi dobijem dva sennheisera koji se koriste za ozvucavanje bubnja i posto me nisu mnogo kostali rasturim ja njih i modifikujem glave(isecem veoma pazljivo plastiku koja ulazi u kuciste mikrofona),povezem sve to i eureka to je tooooo to radi propast,cak bolje i od sm58.Inace ti mikrofoni kostaju 160eur komad samo glava kosta 125eur ja to tada nisam znao kad sam ih sekao,da sam znao nikako ih nebih rasturao ali bolje je sto nisam znao.Veoma su lagani i mogu se spakovati na dekli harmonike sto ja u mom slucaju i koristim bez ikakvih kucista cisto u sundjeru pa nalepljeno na dekli,tu je i potenciometar za jacinu,daljinac je AKG SR40 Single Pro.Moze i drugi daljinac samo da se uskladi signal sa mikrofonima ali je ovo najeftinija varijanta a daje dobre rezultate.
Bolje varijante od ovoga nema...nije ruzno(za moj ukus),ton "to je to",zbogom brumu,mikrofoniji(naravno u normalnim granicama ali samo ispred zvucnih kutija,a malo dalje :D odvrni brate).
Ovako izgleda na mojoj harmonici,napravio sam nosace od sundjera i zalepio na dekli,elektronika se nalazi ispod deklija.Moze da se napravi i eksterna varijanta pa da se skida.
http://www.yucafe.eu/images/8kwxr8i9p266egoneq87.jpg
Korisnikov avatar
accordionist
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 543
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Mikrofon za harmoniku

Post od accordionist »

Kakav je to pasivni mikser za te shurove glave, jel imas shemu il ako mozes da objasnis?
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Mikrofon za harmoniku

Post od micha56 »

Webmaestro napisao:Ja otkako sviram tezge, od samog pocetka, koristim Shure SM58 (sa kablom) i nemam nameru da ga menjam!

Slika
To care Slika

Od tog mikrofona za harmoniku nema boljeg. I ja sam svirao na njemu nekad. Čini mi se da je bio američke proizvodnje.

kakvo ozvučenje na harmonici, kakvi bakrači - stalak pecaljka, mikrofon sa kablom i tačka. Ništa više ne treba. Eto pravog zvuka i to bez ikakvih problema. Kao Pavke:
[align=center]
Slika[/align]
Pozzzzzzz.
Korisnikov avatar
Keka
Nema harmoniku
Postovi: 15
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Mikrofon za harmoniku

Post od Keka »

Ja sam ranije svirao na letvu al nije nesto najvise mi odgovara shure sm58 ili shure beta58a trenutno imam shure sm58...
Odgovori