Omeksavanje dirki

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Odgovori
restaurator
48 basova
48 basova
Postovi: 81
Pridružio se: 04 Mar 2012, 18:06

Re: Omeksavanje dirki

Post od restaurator »

Ok. moja greska. Naravno da je rijec o 4000 Pa. Znaci svugdje dodajte po jednu nulu. Osim toga u tekstu sam naveo da brojcani podatci sluze samo kao primjer, i da u praksi ne mora svaka brojka biti 100% tacna.
batadjero
48 basova
48 basova
Postovi: 75
Pridružio se: 14 Apr 2011, 13:00

Re: Omeksavanje dirki

Post od batadjero »

Moje iskustvo je da kod manjeg zazora ton se brze javlja manje trosi vazduha ali slabije se cuje cak se desi ako se jace povuce moze da se ugusi..kod veceg zazora ton prvo malo susne pa pocne da svira i to mnogo jace ali trosi vise vazduha i ne moze da se zagusi ako su tonovi kvalitetni....Pogodno za svirke na suvaka ... za studisku svirku bolja je ona druga varijanta...Ovo je moje iskustvo...
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Omeksavanje dirki

Post od Koca »

Cini mi se da smo se Petrovic i ja slozili u necem a to je da nacin sviranja diktira kakva harmonika treba biti. Prosecan harmonikas ne oseca sve mane instrumenta, sto bolji harmonikas to trazi precizniji instrument koji sve besprekorno izbaci i nista ne proguta.
Dugmetarac78 kako bi ja dosao do te tvoje knjige? Ima li je u prodaji ili daj mejl da vidim da nekako iskopiram pa da se dogovorimo.
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Omeksavanje dirki

Post od petar3petar »

Knjigu posjedujem i ja.
Trebalo bi ih biti još u prodaji.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Omeksavanje dirki

Post od dugmetarac78 »

Neznam stvarno dali je ima u prodaji, možda, ali je jako teško naći. Ja sam knjigu dobio lično od g.Bajića. Tako da je nisam kupovao, al viđao sam i po drugim forumima da se knjiga jako traži, i da je ljudi koji žive u Srbiji nemogu nigde nabavit. E sad dali ipak negde može da se kupi stvarno nebih znao.
batadjero
48 basova
48 basova
Postovi: 75
Pridružio se: 14 Apr 2011, 13:00

Re: Omeksavanje dirki

Post od batadjero »

Moze kod majstora Bajica mislim da je oko 10 eur.
Guerrini master
48 basova
48 basova
Postovi: 63
Pridružio se: 27 Okt 2011, 03:00

Re: Omeksavanje dirki

Post od Guerrini master »

Mozete li mi reci o kakvoj je knjigi rijec?
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Omeksavanje dirki

Post od alibaba40 »

Guerrini master napisao:Mozete li mi reci o kakvoj je knjigi rijec?
Ma radi se o knjizi Miodraga Bajica Harmonika velika nauka naslov mu je super i knjiga je super ali da bi tu nesto neko naucio ne vjerujem.Ima nekih podataka nije lose znati ali u sustini nije nesto posebno za nauciti.To je problem kod nasih ljudi nije samo rijec o muzici i instrumenttíma nego i u drugim bransama. koji znaju a ne rade na tome da svoje znanje prebace na nekog drugog da to nastavi.Jer kao sto bi se reklo PAMETAN COVJEK JE ONAJ KOJI POSJEDUJE ZNANJE;A MUDAR COVJEK KOJI SVOJE ZNANJE ZNA DA PREBACI NA DRUGOG: :svirac:
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Omeksavanje dirki

Post od petar3petar »

alibaba40 napisao:
Guerrini master napisao:Mozete li mi reci o kakvoj je knjigi rijec?
Ma radi se o knjizi Miodraga Bajica Harmonika velika nauka naslov mu je super i knjiga je super ali da bi tu nesto neko naucio ne vjerujem.Ima nekih podataka nije lose znati ali u sustini nije nesto posebno za nauciti.To je problem kod nasih ljudi nije samo rijec o muzici i instrumenttíma nego i u drugim bransama. koji znaju a ne rade na tome da svoje znanje prebace na nekog drugog da to nastavi.Jer kao sto bi se reklo PAMETAN COVJEK JE ONAJ KOJI POSJEDUJE ZNANJE;A MUDAR COVJEK KOJI SVOJE ZNANJE ZNA DA PREBACI NA DRUGOG: :svirac:
Potpisujem sve što ste napisali Alibaba40!

Ovu zadnju rečenicu, napisanu velikim slovima, bi se dalo malo korigirati no neka stoji.
Tu je to negdje!
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Omeksavanje dirki

Post od dugmetarac78 »

U vezi pomenute knjige, Nebih se baš složio da nema šta da se nauči iz nje, ali je zamerka što većina stvari oko servisiranja i nekih "zahvata" oko harmonike, samo bukvalno započeta, i nije napisana i objašnjena do kraja, tj. nema baš šuno pojedinosti, nego čitaoca navodi u kom smeru treba ići prilikom nekog zahvata, ali kako doći do kraja, mora sam otkriti, kao da jednostavno nije hteo da podeli svoje iskustvo, nego: JA SAM TE USMERIO, A TI TRAŽI DALjE SAM. To se slažem sa Alibabom
Odgovori