DEKL

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
tihomir_2
16 basova
16 basova
Postovi: 17
Pridružio se: 15 Apr 2011, 12:31

Re: DEKL

Post od tihomir_2 »

Pozdrav! Zanima me dekla za Paolo Soprani Super Paolo II- special model, da li se može napraviti ili samo original kupiti?Hvala!

Slika
Korisnikov avatar
Goran-prcin
16 basova
16 basova
Postovi: 46
Pridružio se: 07 Apr 2011, 19:29

Re: DEKL

Post od Goran-prcin »

Nije tacno da guerrini stima svoje harmonika sve standarno na 442 ima ih dosta koje su na 441 a na malu kabinu su preterali 446 -447 to sam na 4 president oro
a u vezi dekla dok je bila fabrika guerrini jos otvorena za svaki deklo je bila cena 400 evra a kod onoga u BG za elegant deklo dupla cena 850 a crystala 1000 ni ja nemogu da verujem zasto toliko misli covek da se obogati ma bezi najbolji deklo za eleganta je od ORO ili od starijih modela president to je dovoljno i nista vise i nace se za 200-300 evra ..
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: DEKL

Post od dugmetarac78 »

tihomir_2 napisao:Pozdrav! Zanima me dekla za Paolo Soprani Super Paolo II- special model, da li se može napraviti ili samo original kupiti?Hvala!

Slika


A zar ti nemaš nikakvu deklu na harmonici ili bi hteo baš isključivo tu spesialmodel? Mislim da bi lepše izgledala da se odradi dekla tipa president. Al svako ima svoj ukus. :depkvk:
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: DEKL

Post od Tomina »

http://www.njuskalo.hr/image-bigger/har ... 303830.jpg

ajd vidite ovo, iako se ne vidi dobro na slici, maska na toj mojoj je totalno ista kao na ovoj, čak se ovako i taj sokol očita, samo što je moja ukrašena kristalima kao....

sve na istu foru rađeno...
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: DEKL

Post od Koca »

Goran-prcin napisao:Nije tacno da guerrini stima svoje harmonika sve standarno na 442 ima ih dosta koje su na 441 a na malu kabinu su preterali 446 -447 to sam na 4 president oro
a u vezi dekla dok je bila fabrika guerrini jos otvorena za svaki deklo je bila cena 400 evra a kod onoga u BG za elegant deklo dupla cena 850 a crystala 1000 ni ja nemogu da verujem zasto toliko misli covek da se obogati ma bezi najbolji deklo za eleganta je od ORO ili od starijih modela president to je dovoljno i nista vise i nace se za 200-300 evra ..
U vezi ovih fregvencija interesuje me kako znas da je Guerrini stimovao na 441, 446 i 447 Hz? Ako si merio na nekim harmonikama to su vec deformisane fregvencije od sviranja i ne znaci da je bas tako proizvodjac odradio. Na svakoj polovnoj harmonici imas razna odstupanja od fabrickih i imas i nekih tonova na 443, 444, 445, 440, 439 ... ali tako nije izaslo iz fabrike. Jedino kod 3+1 Guerrini imas 445, 446 (+,-1) za sopran a ostali su na 442Hz. Kod starih CHampionki ima opet fabricki povisen cini mi se sopran ali to je secam se negde objasnio kolega Petrovic i moze nas malo podsetiti na koju vrednost su isli. :svirac:
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: DEKL

Post od dugmetarac78 »

Kod championki su dizali klarinet tj. malu kabinu, ali za malu vrednost cca 2Hz -Padajući švebung. A za ove cristal, nemogu tačno reći, ali su švebovali dosta u odnosu na osnovni štim, negde sam imao članak o tome, kad nadjem postavit ću.
Korisnikov avatar
Goran-prcin
16 basova
16 basova
Postovi: 46
Pridružio se: 07 Apr 2011, 19:29

Re: DEKL

Post od Goran-prcin »

Koca napisao:
Goran-prcin napisao:Nije tacno da guerrini stima svoje harmonika sve standarno na 442 ima ih dosta koje su na 441 a na malu kabinu su preterali 446 -447 to sam na 4 president oro
a u vezi dekla dok je bila fabrika guerrini jos otvorena za svaki deklo je bila cena 400 evra a kod onoga u BG za elegant deklo dupla cena 850 a crystala 1000 ni ja nemogu da verujem zasto toliko misli covek da se obogati ma bezi najbolji deklo za eleganta je od ORO ili od starijih modela president to je dovoljno i nista vise i nace se za 200-300 evra ..
U vezi ovih fregvencija interesuje me kako znas da je Guerrini stimovao na 441, 446 i 447 Hz? Ako si merio na nekim harmonikama to su vec deformisane fregvencije od sviranja i ne znaci da je bas tako proizvodjac odradio. Na svakoj polovnoj harmonici imas razna odstupanja od fabrickih i imas i nekih tonova na 443, 444, 445, 440, 439 ... ali tako nije izaslo iz fabrike. Jedino kod 3+1 Guerrini imas 445, 446 (+,-1) za sopran a ostali su na 442Hz. Kod starih CHampionki ima opet fabricki povisen cini mi se sopran ali to je secam se negde objasnio kolega Petrovic i moze nas malo podsetiti na koju vrednost su isli. :svirac:
Znam i jesam svaka Oro i elegant Merijo sve na isto mesto kao sto sam reko zato posle svi kukaju sto ima previsni tremolo u violin i na ostale registere

sopran register na klavirnu zvuci ko na dugmetaru clarin a clarin ko sopran

i mene bas zanima
zasto ne klavirnu se zove mala kabina Clarin a na dugmetaru Sopran
oboe register isto zvuci malo smesno na klavirnu mala kabina i piccolo vise mi se svidja nego ono dugmetarski OBoe ostro :lol: :lol:
Korisnikov avatar
Goran-prcin
16 basova
16 basova
Postovi: 46
Pridružio se: 07 Apr 2011, 19:29

Re: DEKL

Post od Goran-prcin »

samo sam zaboravio jos da kazem u godini 2006-2008 posetio sam ga malo cesce veruj mi u te zadnje vremena je on sve fusiro nikakav kvalitet sa one klapne kad zalepi ma haos
sta da kazem covek je puko a on je za sve kriv sto je dallape puko zbog njega :D
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: DEKL

Post od Koca »

Oko tih registra i meni nije logicno da je recimo Bandon kod suprior 2 i 3 nesto sto nije bandon. Ajmo sada se zapitati sta je bandon? Po meni je bason + sopran i to je i kod Championke, kod superior 4, itd ... a kod sup 2 i 3 je bandon bason + klarinet (odvratna kombinacija). Dalje, kod CHampion sam video oznaku klarinet a cuje se sopran.
Dugmetarac, na sta si mislio kada si rekao da je Prezident oro previse razsvebovana? Ja sam shvatio da je bez sveba, a sad kazes da ga imaju dosta? Probao sam neki r.r. od Lukica koji je bio sa ravnim stimom a originale nisam probao mislio sam da su i oni ravni ali vidim sada da kazes da nisu.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: DEKL

Post od dugmetarac78 »

Koca napisao:Oko tih registra i meni nije logicno da je recimo Bandon kod suprior 2 i 3 nesto sto nije bandon. Ajmo sada se zapitati sta je bandon? Po meni je bason + sopran i to je i kod Championke, kod superior 4, itd ... a kod sup 2 i 3 je bandon bason + klarinet (odvratna kombinacija). Dalje, kod CHampion sam video oznaku klarinet a cuje se sopran.
Dugmetarac, na sta si mislio kada si rekao da je Prezident oro previse razsvebovana? Ja sam shvatio da je bez sveba, a sad kazes da ga imaju dosta? Probao sam neki r.r. od Lukica koji je bio sa ravnim stimom a originale nisam probao mislio sam da su i oni ravni ali vidim sada da kazes da nisu.
Na guerinkama je basson+ sopran= SAX a basson + mala kabina =Bandon, Crystal je previše rašvebovan, u odnosu na osnovni štim, Ja celo vreme napominjem da Crystal serija ima previše tremola.
Odgovori