DEKL

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
ssokac
48 basova
48 basova
Postovi: 91
Pridružio se: 22 Avg 2013, 22:40

Re: DEKL

Post od ssokac »

eman napisao:Ne bih to radio jer ne zelim da kvarim njeno originalno deklo koje cu svakako koristiti za neke svirke, a mislim da ne bih mnogo dobio s tim jer je izradjeno od plastike. Zelio bih da napravim metalno deklo (mozda aluminijsko ili od kog materijala se vec izradjuje) u kombinaciji sa celuloidom kao sto je kod vecine harmonika, na koje bih bez problema mogao da nasarafim nosac za letvu sa mikrofonima.
Ovo i ja potpisujem :pozdrav: ,steta je narusavat originalnost te harmonike.
Puno ih nema pojma da se to i napravi vecim prorezima ali ipak..
Radije otic kod nekog pravog majstora koji sklapa nove harmonike,cak da i nema nesto prikladno znat ce ko to moze napravit i gdje.
Korisnikov avatar
eman
16 basova
16 basova
Postovi: 31
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: DEKL

Post od eman »

Ma siguran sam sa se to moze napraviti bez problema... pa ljudi naprave cijelu harmoniku rucno, a da neko ne moze napraviti obicno deklo. Ne bi mi bilo zao platiti ni vecu sumu, ako to zaista bude kvalitetno izradjeno. Cijenim svaciji rad, kvalitet ne moze biti skup to sam se uvjerio bezbroj puta.
Korisnikov avatar
zex
120 basova
120 basova
Postovi: 191
Pridružio se: 20 Nov 2011, 14:21
Lokacija: Beograd

Re: DEKL

Post od zex »

Pozdrav svima!

Zeleo bih da castim jednu svoju staru dugmetaru Dallape harmoniku deklom novijeg tipa. Problem je sto je harmonika iz 50ih godina, i nije standardnih dimenzija kao klasicne Organtone 993/a, a ja bih zeleo deklu kao na slici ispod. Pa me zanima da li znate nekog ko porucuje ili pravi ovakve dekle. Prvenstveno me zanima dekla kao na prve dve slike, ali i ova sa trece moze da bude alternativa.
Svaka informacija puno bi mi znacila. Hvala.

Slika
Slika
===========================================================
Slika
Korisnikov avatar
rale023
48 basova
48 basova
Postovi: 48
Pridružio se: 04 Apr 2014, 02:57
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Re: DEKL

Post od rale023 »

Javi se ovde članu 'dane servis' iz Loznice je.
Korisnikov avatar
zex
120 basova
120 basova
Postovi: 191
Pridružio se: 20 Nov 2011, 14:21
Lokacija: Beograd

Re: DEKL

Post od zex »

Kontaktirao sam majstor Daneta, ali on ne izradjuje ovakve dekle niti moze da ih nabavi.

Ako jos neko ima neku preporuku, gde bih mogao da nabavim ovakvu deklu, bio bih vam zahvalan. :)
File
16 basova
16 basova
Postovi: 29
Pridružio se: 27 Feb 2013, 14:44

Re: DEKL

Post od File »

Pozdrav Zex našao sam na pik.ba oglas evo ovako ide oglas Harmonike,servis,dekla,pletenice,grbovi,jastučići.
Korisnikov avatar
zex
120 basova
120 basova
Postovi: 191
Pridružio se: 20 Nov 2011, 14:21
Lokacija: Beograd

Re: DEKL

Post od zex »

Hvala File, nasao sam oglas i kontaktirao majstora.
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: DEKL

Post od sampionce »

Moze li se dekla praviti od drveta? I kako bi to zvucalo? Da li bi se dobio topliji ton? :zbunjen:
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: DEKL

Post od dugmetarac78 »

Svi mi ponekad gresimo u vezi dekle, jer dekla je veoma bitan deo harmonike kad je bas ton u pitanju. Znaci pored glasnoce i boja tona je naravno jako bitna. Bez dekle je recimo harmonika glasnija, ali i drecavija, kao sto je slucaj i sa kabinom. Bezkabinska harmonika je glasnija, al je lepsa boja tona sa kabinom puno "masnija" punija. E tako je i sa deklom, i ona dodje kao neka vrsta rezonantne kutije na harmonici, i dobrim delom odredjuje kako ce harmonika zvucati.
mitkenislija
16 basova
16 basova
Postovi: 38
Pridružio se: 09 Avg 2017, 04:16

Re: DEKL

Post od mitkenislija »

Uglavnom metalne dekle koje su imale guerrini pre 1970 kao od slobe bozinovica su prelepe ali mnogo zatvaraju harmoniku ja imam superior3 1967 serijski broj 003 moj ujka superior 2 1983 i opet kad on sa superior 2 skine deklu ta harmonika nije glasnije od moje koja ima deklu koja vise zatvara sa deklom sviram a probao sam par puta bez dekle ali to je preglasno sve u svemu aluminijumske dekle bez ukrasa kao superior 3 iz 77 npr ne zatvaraju harmoniku dok metalne itekako
Odgovori