Excelsior AC CONTINENTAL

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Odgovori
Korisnikov avatar
lalex
16 basova
16 basova
Postovi: 32
Pridružio se: 18 Maj 2011, 13:01

Excelsior AC CONTINENTAL

Post od lalex »

Pozdrav svim kolegama i ljubiteljima harmonike.
Odnedavno sam došao u posed izvanrednog Excelsiora AC model, moje mišljenje, iz osamdesetih godina. Harmonika je fabričko stanje, kao nova, svi tonovi odlično otvaraju, jednom rečju besprekorna.
Ovaj model harmonike ima konstrukcijski problem, registri su jako sitni, mali, otvaraju se guranjem u stranu a ne na dole, ako razumete šta želim da kažem. Pošto sam ja 45 godina svirao u modele koji imaju standardno rešene registar mehanizme, ovo mi predstavlja problem. Pokušajte da zamislite kako bi se otvarali registri na vašoj harmonici, ako bi ih okrenuli naopako.
Sada Excelsior proizvodi novi model, sa 13 registara, moja je sa 11 registara. Zakođe Excelsior AC model Simphony gold. I tamo su registri standardno postavljeni i pritiskaju se i otvaraju kao i na svim ostalim harmonikama.
Kontaktirao sam fabriku da mi daju informaciju o samoj konstrukciji reg. mehanizma (kako je povezano ispod dekne za otvaranje fasena), poslao sam im slike moje harmonike, i kako je to na mojoj harmonici. Jednostavno je dve šaringe gore, dve šparinge dole i takođe dole master. Vrlo jednostavno se skida.
Insistiraju da nosim harmoniku u fabriku kako bi oni tamo to sredili. Naravno da je to glupost i pri tom veoma skupa.
Kontaktirao sam i njihovog predstavnika iz Zagreba, poslao mu slike i zamolio da mi pošalje slike nove harmonike. objasnio sam mu da to mogu i sam da promenim, ali nisam dobio odgovor. Da li među vama koji ste na ovom forumu neko poznaje ove harmonike, posebno da li je neko upoznat sa novim modelom od 13 registara i kako je to tehnički rešeno. Bio bih vam veoma zahvalan na pomoći!
Korisnikov avatar
eman
16 basova
16 basova
Postovi: 31
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Excelsior AC CONTINENTAL

Post od eman »

Mislim da ti neki dobar majsto moze promijeniti sistem registara i ne bi trebalo da skupo kosta.
mahe
48 basova
48 basova
Postovi: 56
Pridružio se: 30 Jun 2012, 13:43

Re: Excelsior AC CONTINENTAL

Post od mahe »

Po mogucnosti pogledaj dali neki majstor moze da ti promjeni citav mehanizam registara kao kod drugih Excelsior- ki. Jeftinije bi te izaslo jer mu mozes u racun dati svoj skinuti mehanizam a on moze ugraditi taj tvoj na drugu harmoniku.
Lp
:svirac:
fjasmin
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 24 Avg 2012, 10:11

Re: Excelsior AC CONTINENTAL

Post od fjasmin »

Ja posjedujem isti model a inace se bavim muzikom profesionalno i nemam taj problem sa registrima .Malo u pocetku ali vrlo brzo se naviknes na to.Jedino ako ti to smeta vizuelno.
Odgovori