Pomoć oko podešavanja daljinca za harmoniku

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Pomoć oko podešavanja daljinca za harmoniku

Post od dugmetarac78 »

Pa mogućeje baš upravo da je potenciometar, ili sam prenos, tj veza između predajnika i prijemnika, recimo ako se malo više udaljiš od baze, proveri na kojoj frekvenciji radi daljinac, jer ako je preko 800mhz zna zezati. KOji daljinski sistem koristiš???
Jaric_T_Zivadin

Re: Pomoć oko podešavanja daljinca za harmoniku

Post od Jaric_T_Zivadin »

Najverovatnije ti je do prenosa. Ako je sistem ispravan, onda je problem sa radnom frekvencijom. Probaj da je promenis. Mozda ti je jedan deo radne frekvencije ok. Ako imas opciju "clear scan" na sistemu, probaj.
Veoma je bitno da znas koji su opsezi 4g i dtv mreze, kao i onih koje koriste vojska, policija, linkovi itd, tj da znas na kojim frek. neces imati problema. Trgovci (tu mislim i na neke radnje) prodaju svasta...
mali harmonikas
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 318
Pridružio se: 15 Nov 2018, 08:12

Re: Pomoć oko podešavanja daljinca za harmoniku

Post od mali harmonikas »

dugmetarac78 napisao: 09 Apr 2019, 00:30 Pa mogućeje baš upravo da je potenciometar, ili sam prenos, tj veza između predajnika i prijemnika, recimo ako se malo više udaljiš od baze, proveri na kojoj frekvenciji radi daljinac, jer ako je preko 800mhz zna zezati. KOji daljinski sistem koristiš???
AKG WMS40 Mini Instrumental ..totalni sam pocetnik pa nece vas razljutiti moja pitanja kako da provjerim frekvenciju?
mali harmonikas
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 318
Pridružio se: 15 Nov 2018, 08:12

Re: Pomoć oko podešavanja daljinca za harmoniku

Post od mali harmonikas »

Jaric_T_Zivadin napisao: 09 Apr 2019, 09:25 Najverovatnije ti je do prenosa. Ako je sistem ispravan, onda je problem sa radnom frekvencijom. Probaj da je promenis. Mozda ti je jedan deo radne frekvencije ok. Ako imas opciju "clear scan" na sistemu, probaj.
Veoma je bitno da znas koji su opsezi 4g i dtv mreze, kao i onih koje koriste vojska, policija, linkovi itd, tj da znas na kojim frek. neces imati problema. Trgovci (tu mislim i na neke radnje) prodaju svasta...
Prema specifikaciji uredaja radi na 864,375 MHZ
Jaric_T_Zivadin

Re: Pomoć oko podešavanja daljinca za harmoniku

Post od Jaric_T_Zivadin »

Odakle si?
To je van 4g mreze u srbiji i ne bi trbalo da pravi smetnje. Cak je taj mali deo opsega u kom je tvoj daljinac oslobodjen i za mikrofone. Srbija ima jednu od agencija za plavicastu maglu i trosenje para zvanu RATEL. Na njihovom sajtu mogu se naci sve zauzete frek. Verovatno i drzave u okruzenju imaju nesto slicno, samo treba malo izguglati.

Evo sa ratelovog sajta podela frekventih opsega, pa koga ne mrzi neka prelista. Kad se predje sa KHz na MHz (sto nas interesuje) ide brze.

https://www.ratel.rs/uploads/documents/ ... tabele.pdf

Koga mrzi, evo slike za opseg namenjen daljincima. Ima i drugih uglavnom malih, ali ovaj opseg je proverena stvar. Barem za sada, dok se ne sete i to da zavaljaju nekome.
https://ibb.co/HKyGXbg
mali harmonikas
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 318
Pridružio se: 15 Nov 2018, 08:12

Re: Pomoć oko podešavanja daljinca za harmoniku

Post od mali harmonikas »

Jaric_T_Zivadin napisao: 10 Apr 2019, 12:40 Odakle si?
To je van 4g mreze u srbiji i ne bi trbalo da pravi smetnje. Cak je taj mali deo opsega u kom je tvoj daljinac oslobodjen i za mikrofone. Srbija ima jednu od agencija za plavicastu maglu i trosenje para zvanu RATEL. Na njihovom sajtu mogu se naci sve zauzete frek. Verovatno i drzave u okruzenju imaju nesto slicno, samo treba malo izguglati.

Evo sa ratelovog sajta podela frekventih opsega, pa koga ne mrzi neka prelista. Kad se predje sa KHz na MHz (sto nas interesuje) ide brze.

https://www.ratel.rs/uploads/documents/ ... tabele.pdf

Koga mrzi, evo slike za opseg namenjen daljincima. Ima i drugih uglavnom malih, ali ovaj opseg je proverena stvar. Barem za sada, dok se ne sete i to da zavaljaju nekome.
https://ibb.co/HKyGXbg
Iz Hrvatske sam..navodno neobican i kratkotrajan sum je i zbog lose baterije pa cu i to probati kao opciju
Jaric_T_Zivadin

Re: Pomoć oko podešavanja daljinca za harmoniku

Post od Jaric_T_Zivadin »

Ne znam.... To mi bas nije uverljivo... Probaj,pa ces videti.
Uglavnom pronadji ovo o cemu sam govorio u proslom postu za tvoju zemlju, pa ces biti siguran. To ce ti znaciti za u buduce kad budes kupovao neki sistem, da znas na koji radni opseg da obratis paznju.
Odgovori