Varenje aluminijskih dijelova

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Varenje aluminijskih dijelova

Post od alibaba40 »

Hvala vam svima na savjetima vidicemo sta cemo napraviti. :pudc8:
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Varenje aluminijskih dijelova

Post od alibaba40 »

:svirac: Evo dragi forumasi ponovo razloga za radost harmonika je stigla i radi ko sat.Dakle vecina nas zna sta je bio problem
pucanje sipke sto je kod Guerinnija inace slaba tacka to sam se uvjerio od majstora koji su mi davali odgovore na moja pitanja, sto znaci radi se i o novijim modelima Piginija koji su jos pod garancijom, pa se ipak polome sipke.Nas clan ovog Foruma pod imenom restaurator mi je odradio ovaj problem vrlo brzo,efikasno uz normalnu cijenu za ovaj posao a ima ga po prilicno,jer dosta vas zna da se cijela tastatura mora skidati i ponovo montirati onda je sve jasno koliki je posao u pitanju.
Da budem iskren vrijeme je bilo u pitanju i meni i Gosp.majstoru i najgore od svega covjeka ne poznajete i dajete mu instrument u ruke sto bi reko nas narod u Bozje ruke pa sta bude.Ali dok sam pregledavao snimke sa youtube vidio sam da covjek ima pojma i bilo mi je puno lakse.Kad je Harmonika stigla evo veceras i kad sam je pregledao i isprobao vidjelo se da je u pitanju profesionalizam s tim sto me je gospodin zvao i ukazivao mi na probleme kod harmonike koji su jos bili prisutni.Hocu reci nije ovo reklama nego obavijest svim clanovima ovog foruma pa i dalje, koji nisu toliko blizu nasih prostora nego su u inostranstvu to jest vamo negdje na zapadu da imamo covjeka koji bi mogao rijesti probleme a da ne moraju cekati godisnji ili jos gore slati po autobusima svoje instrumnte.Eto dragi moji forumasi drago mi je da se moj problem rijesi a i sve pohvale Gospodinu restauratoru za ovaj posao.Sve vas voli i pozdravlja vas :svirac: :svirac: :svirac: :svirac: alibaba40
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Varenje aluminijskih dijelova

Post od alibaba40 »

E pa dragi moji forumasi evo meine i opet na ovu temu oko tipki.Radost nije dugo trajala i opet mi je pukla jedna druga tipka
i to na samoj svirci katastrofa. Samo sto sam donio harmoniku od majstora i eto belaja.Naravno majstor nije kriv on je svoj posao odradio vrlo dobro nego je druga pukla.I opet sam se cuo sa majstorom i sve odgovara ali je Problem Transport kako je poslati i dobaviti jer nismo bas blizu.Izadje skuplji put nego posao.I onda sam uzeo posao u svoje ruke nisam skidao tastaturu posto je dugmetara nego sam probao sa raznim ljepilima i uspio sam .Ljepilo je LOCTITE crnozuta Dupla sprica iz Koje izlaze dvije komponente siva i bijela koja se pomijesa i stvara super dobar lepljivi materijal koji se kad se stvrdne moze i masinski obradjivati.Slucajno sam se pojadao poslije svega mom priatelju koji je automehanicar i on me je iznenadio sa pricom u vezi tok ljepila.Rekao je da je blok motora od kombaja koji je ispucao od leda sa tim ljepilom uspio da zalijepi.Eto ako on govori istinu ja vam to prenosim,ali mogu reci jedno da je matrijal jako cvrst.Pa ako se nekad ovakav kvar nekom desi da zna kako moze da ga rijesi.Pozdrav svima. :ijuju:
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Varenje aluminijskih dijelova

Post od dugmetarac78 »

Hvala šefe. To onda spada u skupinu dvokomponentnih tečnih metala, al ako ti nije problem da napišeš kako se tačno zove, pošto LOCTITE ima više proizvoda? :depkvk:
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Varenje aluminijskih dijelova

Post od petar3petar »

Pozdrav Alibaba!

Ja mislim da zadovoljstvo neće ni ovaj puta dugo trajati.
Ako je poluga već pukla teško da će bilo koje ljepilo to "odraditi" kvalitetno.

U takvom slučaju ja bi napravio "protezu" ako je moguće, ili bi napravio kompletnu novu polugu.

Inače to nije boljka samo guerinijevih harmonika već svih od reda koje su rađene na takav način.
Radi se o zamoru materijala.
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Varenje aluminijskih dijelova

Post od alibaba40 »

Da Gospodine Petre u pravu ste to mi je rekao i moj majstor to jest nas restaurator sa foruma.Napravio sam fakticki kako ste vi to rekli strucno protezu u doslovno zalio ta dva komada jer ovakav tanak dio nema sanse nicim da se zalijepi.Da zamjenim kompletan dio to bi mi bila zelja ali nisam strucan da to sam uradim jer dugmetara je malo komplikovana.A kao sto sam naveo majstori su podaleko od mene tako da sam prinudjen ovako preko foruma i preko telefona sa restauratorom
koji mi je puno pomogao savjetima sta i kako jer nije djabe Harmonika velika nauka.Hvala i vama svima na savjetima i podrsci mislim da vam je jasno kako to boli kad neko voli taj Instrument i osjeca ga dusom i srcem kao da je zivo bice a on se pocne kvariti kao da je bolestan.Ovo ljepilo cu da uslikam i stavim da znate o cemu se radi uglavnom ima ga na nasim prostorima da se kupi.Pozdrav.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Varenje aluminijskih dijelova

Post od dugmetarac78 »

Hajde molio bih te, jer baš me zanima koje je lepilo u pitanju, sigurno moze pomoći u mnogim situacijama. :depkvk:
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Varenje aluminijskih dijelova

Post od alibaba40 »

[imghttp://imageshack.us/a/img854/4211/p1010004in.jpg][/img]
Slika
Slika

Evoga Slika samo ako uspijes da vidis slike su lose ruka mi je u defektu pa ne mogu drzati aparat i nastimati kako treba. :depkvk:
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Varenje aluminijskih dijelova

Post od alibaba40 »

JOs uvijek drzi, sto znaci da je ljepilo prva liga :jdishddf:
Odgovori