teska klavijatura

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: teska klavijatura

Post od Bata Kanda 73 »

o.k.razumeli smo se-to je najvaznije!Shvatam da su namere bile najbolje -da se pomogne ali kad je harm.u pitanju uzasavam se bilo kakvih improvizacija(osim onih dobrih u svirci :) ) Veliki pozdrav!
boco1181
Nema harmoniku
Postovi: 10
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: teska klavijatura

Post od boco1181 »

Koca napisao:Pozdrav svim posetiocima foruma, pa ako neko moze da mi objasni sledece: Imam Guerrini superior 4 i interesuje me kako moze da se smanji gramaza klavijature sa 80-85 g na 60-65g a da dirke brzo vracaju? Meni je majstor samo provrteo osovine, sto sam i ja ponovio 2 puta sa akumulatorskom busilicom ali to je neprimetan pomak jer je harmonika nedovoljno razradjena. Posle mi je kao objasnio da treba da se svaka dirka malo izsmirgla ali to je trebao odmah da uradi, pa ako neko zna nek opise postupak sta dalje kad izvucem osovine? Opruge ne bih dirao samo da eliminisem trenje kod ceslja, jer ako se olabave nece brzo da vraca. Isti problem imaju jos dvojica prijatelja koji imaju Superior 2, a njihove su jos vise nerazradjene. Da li to moze da uradi i obican muzicar ako ima volje i strpljenja, mislim da da uz svo uvazavanje pravih majstora.
Druze pusti price o razradjivanju harmonike, ona ili valja ili nevalja. Sto se tice dirki i mehanike, tu moze puno da se odradi i napravi boljim, samo pazljivo pregledaj gdje zapinje, obicno je na ceslju ali to se lako vidi gdje metal struze od drvo, mogu i opruge malo da se olabave jer ako nigdje ne zapinje dirka mora brzo da se vraca. Sve zavisi ko je sklapao i pravio harmoniku, nekad mora da se prepravi jer jednostavno desi se greska, ko radi taj i grijesi. Pozdrav i nemoj da brines, moze se to napraviti da radi kao singerica.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: teska klavijatura

Post od Koca »

Hvala svim ucesnicima foruma koji pokuavaju da mi pomognu oko resavanja problema teske klavijature. Jos jednom da ja ponovim vase savete pre nego sto krenem kako sam ja sve razumeo. Najpre izvucem obe osovine akumulatorskom busilicom, skinem dirku, a zatim lagano verovatno jako sitnom smirglom veoma blago osmirglam filc na ceslju. Nakon toga vratim dirku na cesalj i slusam da li grebe ili ne tj. ustanovim dali treba jos mozda malo da osmirglam. Zatim to ponovim sa 2. pa sa 3. i sve tako do poslednje dirke. I najzad kada sve dirke ponovo postavim na cesalj vratim osovine. E ako nisam dobro razumeo neka me neko ispravi, hvala unapred. Jedino ne znam pre nego sto izvucem dirku sta radim sa oprugom, tj. da li je diram, skidam ili ne?
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: teska klavijatura

Post od Bata Kanda 73 »

Koca,lepo je što hoćeš to sam da rešiš ali kolko vidim nisi nešto iskusan.Batali da petljaš sam bolje odnesi nekom majstoru,izloži problem i dogovori se s njim.To nemože neznam koliko da košta ali će ipak biti urađeno mnogo profesionalnije nego da uradiš sam.A na kraju krajeva i ako nešto u prvom aktu nebude kako treba možeš da mu i reklamiraš a ovako ako sam "diraš" pa neispadne dobro uvek će biti ono:"..što si sam petljao,eto sad imamo veći problem(iako ga možda i nema),itd...".To je neki moj stav.pozdrav!
Korisnikov avatar
Petar Pan
Nema harmoniku
Postovi: 10
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: teska klavijatura

Post od Petar Pan »

Slažem se sa Bata Kandom, nije to posao za volontere, to mora majstor da uradi. Ako ti Subotica nije daleko onda se javi i moj majstor to može sepo da servisira. U isto vreme ti podesi i dihtaciju (proveri kako zatvaraju klapne) što je važno jer se skidala klavijatura i može da dodje do male devijacije koja pomeri klapnu pa može da se desi da gubiš vazduh. Ako nemaš iskustva nemoj sam, ako se ipak odlučiš da radiš sam javi se na moj privatni mail da ti dam konkretna uputstva jer sam bio prisutan kada je moj majstor radio. Moj mail je [email protected]
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: teska klavijatura

Post od Dallape 1960 »

100 cuda procitah ovde :asdfnjo: ljudi zaboga za sta postoje serviseri, ostavite se inprovizovanja.. :asdfnjo: pre neki dan poveo me kolega da gledamo neku harmoniku da kupimo za njega, otvorimo a covek na 4-5 piskova umesto voska stavio BITUMIN :asdfnjo:
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: teska klavijatura

Post od Bata Kanda 73 »

Bitumin (ili bitument,kako ga ko zove)?!!! :asdfnjo: Ma ne zajebavaj-nemogu da verujem! :o Pa taj nije normalan.Da ga j...bolje da je stavio katran piz.. mu materina nenormalna,bolje drzi :) ! Auuu,svasta ima na ovom belom svetu!
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: teska klavijatura

Post od Dallape 1960 »

Da bre, "to sam i kaz'o" :D ma ludilo..al nemogu da ti opisem kako je to "zamazano" :asdfnjo: sreca rucni rad, nije neki dobri stari original, pa da se slogiram i ako nije moja :? :asdfnjo: zato drugari OPREZ :pudc8:
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: teska klavijatura

Post od Ukika »

hahahaha nmg da verujem -.- majkoioo moja mila.... e gore budzevine i prevare s instrumentima nego s kolima
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: teska klavijatura

Post od alibaba40 »

Svi ti prevaranti za smrtnu kaznu :x :asdfnjo:
Odgovori