preklopnik (settimio soprani)

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Korisnikov avatar
steela
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 386
Pridružio se: 15 Avg 2012, 11:48

Re: preklopnik (settimio soprani)

Post od steela »

slazem s s tobom,ali zato i jeste vecina,ovih fabrika,zatvorena,guerrini dallape itd..

te hamronike su napravljene,neko ih je kupovao preprodavao,i naravno jednom mora stati,kao i sve u zvotu,uvijek dodje kraj.
evo sad ovaj roland sto se pravi,i on je sasd kao postao popularan,i to ce jedno stati,dakle sve u ovom svijetu je prolazno,i iscrpno..
Korisnikov avatar
sqartist
96 basova
96 basova
Postovi: 107
Pridružio se: 28 Mar 2011, 11:31
Lokacija: HR
Kontakt:

Re: preklopnik (settimio soprani)

Post od sqartist »

Ovi koje si naveo ne rade više jer se njihovi potomci ne bave time nego drugim stvarima...

A kakve veze ima Roland s harmonikama... on radi klavijature i elektroniku. Jedino ako misliš na elektronsku harmoniku koja je zapravo synth uređen kao harmonika, iako jedno s drugim nema veze.
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: preklopnik (settimio soprani)

Post od Tomina »

sqartist napisao:Ovi koje si naveo ne rade više jer se njihovi potomci ne bave time nego drugim stvarima...

A kakve veze ima Roland s harmonikama... on radi klavijature i elektroniku. Jedino ako misliš na elektronsku harmoniku koja je zapravo synth uređen kao harmonika, iako jedno s drugim nema veze.
hm, šteta što roland ne rukne kakvu elektronku sa duplom kabinom...ali ono, tvornički sve....i samo što manje plastike....
Korisnikov avatar
steela
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 386
Pridružio se: 15 Avg 2012, 11:48

Re: preklopnik (settimio soprani)

Post od steela »

rukunuce oni jednom,samo nasta ce to da lici :pudc8:

i sto ti kazes danas je samo plastika :oops:
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: preklopnik (settimio soprani)

Post od Tomina »

imao sam jednom priliku probati jednu kinesku harmoniku, ali sasvim odličnog izgleda poput guerrinija, ne sječam se imena, ali nije ni parot ni goldencup...nešto na P....

Zvuk uopće nije loš, znači od basona, clarineta do basova. Sve to ljepo zvuči, i basovi iako nisu duboki veoma su jasni i ljepo zvuče kao pratnja. Dihtacija isto na jako dobrom nivou, što je čudo jedno!

Ali tipke, registri, sami dojam harmonike nije nešto. Tipke plastične, jesu plitke i brze, ali jako loš dojam pod rukom. Registri zapinju i sve se nekako vija.

Šteta što u to vrijeme nisam imao Cantusa doma - mislim da bi čovjek ostao PAF kad bi probao cantusa.

Jel se meni čini ili cantus nema plastične tipke? Moje su bile od jako tvrdog materijala, i jako plitke. Malo tvrđe....Znam da je serviser ostao začuđen kako ju je netko dobro doradio.
Korisnikov avatar
steela
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 386
Pridružio se: 15 Avg 2012, 11:48

Re: preklopnik (settimio soprani)

Post od steela »

drug na prvi utisak nije losa,jbg,ali s njom ne mozes odraditi 2 postene svirke,ode to brzo,tipka ima je prelijepa,za sviranje,probao sam jednog parrota od buraza,dirka ubija,i od dveta je,sve fasene od drveta ima onih klapni kao kod scandallija..
ali je otisla,tonski sve se rastimala.
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: preklopnik (settimio soprani)

Post od Tomina »

nije baš tako crno, jer taj dečko je već odradio preko 50 svirki sa tom kineskom harmonikom, tako da nije baš tako loša.
Korisnikov avatar
steela
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 386
Pridružio se: 15 Avg 2012, 11:48

Re: preklopnik (settimio soprani)

Post od steela »

pa dobro,ima i toga,ali je on nije ni servisirao :pudc8:
ali ljepse drike nisam osjetio :)
Korisnikov avatar
sqartist
96 basova
96 basova
Postovi: 107
Pridružio se: 28 Mar 2011, 11:31
Lokacija: HR
Kontakt:

Re: preklopnik (settimio soprani)

Post od sqartist »

Dečko koji tu kod mene u Jaski ima Music Shop prodaje Golden Cup nove, a u svom bendu svira pratnje i na suho fešte sa GoldenCup s duplom kabinom. Već nekoliko godina ju svira i nije baš tako loša. Zvuk nije baš nešto glasan i dubok ali eto... svira i služi novce ko i triput skuplja.
Korisnikov avatar
steela
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 386
Pridružio se: 15 Avg 2012, 11:48

Re: preklopnik (settimio soprani)

Post od steela »

vidio sam na par oglasa,da ih prodaju,a na izged fino izgleda..
volio bih i nekad probati,jesili je ti probao ikad?
Odgovori