Rastimovan ton

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Odgovori
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Rastimovan ton

Post od alibaba40 »

B_ravo starac sad mi je lakse i ja sam nesto naucio :depkvk:
harmonistak
48 basova
48 basova
Postovi: 88
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Rastimovan ton

Post od harmonistak »

bata kanda, da li guerrini koristi bugarijeve tonove?
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Rastimovan ton

Post od Ukika »

ja kolko znam uglavnom da...
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Rastimovan ton

Post od Bata Kanda 73 »

Preterano se pominju ti bugari glasovi (koji su extra-ako su original),kao de se trpaju svuda,a nije bas tako.Postoje jos mnogo drugih kvalitetnih glasova (vec je bilo reci).Sto se tice guerrini-ja uglavnom je stavljao binci glasove (kod novijih modela) a kod starijih taborro.Ali ,vec i o tome bilo reci,kakvog ce kvaliteta harm.biti nezavisi samo od glasova-zavisi jos od puno toga.Zato neopterecujte se previse kakvi su glasovi kod harm.vec je posmatrajte kao (kompleksnu) celinu!
harmonistak
48 basova
48 basova
Postovi: 88
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Rastimovan ton

Post od harmonistak »

u svakom slucaju da, kao cjelinu ali tonovi su jako bitni.

na mojoj prinovi sam pogledao tonove i nigdje nisam vidio nista sto bi ukazala na porijeklo. da li je to mozda sa unutrasnje strane kad se odlijepi ton? kako se uopste raspoznaju tonovi?
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Rastimovan ton

Post od alibaba40 »

Ja mislim da to sve znaci od majstora koji sklapa tonove i koji ih stima.Ako jedan majstor stvarno posveti vremena stimanju tona ugradnji i izgradnji tona, nije bitno, onda to mora da valja i da bude vrhunske kvalitete.Doduse ima tu i do materijala necu reci,ali moje misljenje samo majstorluk.
Korisnikov avatar
bpodnar
96 basova
96 basova
Postovi: 96
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Rastimovan ton

Post od bpodnar »

:ijuju:
Poslednja izmena od bpodnar u 28 Apr 2011, 00:36, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
bpodnar
96 basova
96 basova
Postovi: 96
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Rastimovan ton

Post od bpodnar »

alibaba40 napisao:Pozdrav forumasima od alibabe, jedno pitanje sta su to kanjonovi tonovi dali neko zna a mislim da to zna bata kanda molio bih objasnjenje jer prvi put cujem za to? POZZZZZZZ :?:
Nisu "kanjonovi" nego Cagnoni - čita se Kanjoni. To je marka glasova kao što su Artigiana, Salpa, Binci itd..

EDIT: Sve sam pobrko totalno, idem spavat, uopće nisam vidio 2 i 3 stranicu sa postovima. Ne zamjerite mi.
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Rastimovan ton

Post od alibaba40 »

bpodnar napisao:
alibaba40 napisao:Pozdrav forumasima od alibabe, jedno pitanje sta su to kanjonovi tonovi dali neko zna a mislim da to zna bata kanda molio bih objasnjenje jer prvi put cujem za to? POZZZZZZZ :?:
Nisu "kanjonovi" nego Cagnoni - čita se Kanjoni. To je marka glasova kao što su Artigiana, Salpa, Binci itd..

EDIT: Sve sam pobrko totalno, idem spavat, uopće nisam vidio 2 i 3 stranicu sa postovima. Ne zamjerite mi.
Jebiga pbodnar tako sam ih ja procitao na internetu da sam znao sta su znao bih i kako se zovu,ali hvala na objasnjenju. :svirac:
gussini
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 04 Jul 2011, 23:47

Re: Rastimovan ton

Post od gussini »

Ja,se.bavim izradom ipopravkom harmonika ,tako da vam predlazem da nista neradite na svoju ruku .Harmonika je vrlo sloezn instrument ,u njoj najvise svira drvo pa etk onda tonovi . poz.svima ,sta treba pitaj te !!! Da ti obasnim sto se tic tonova ,postoje dve vrtse cagnoni i carloni i tosu razlcite fabrike .Tko da carloni nebih ugradio nikom ni po kazni
Odgovori