HDS Music

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Motif
96 basova
96 basova
Postovi: 117
Pridružio se: 22 Dec 2011, 16:40

HDS Music

Post od Motif »

Pozz svima,eto da se malo upoznamo i sa ovim ozvučenjem za harmoniku.Ja ga imam na svojoj harmonici,i mislim da je to vrh.Nema mikrofonije,gušenja,nečujnosti,jednostavno mrak mikrofoni.Probao sam svašta do sada,ali ovo je jednostavno najbolje rješenje,doduše malko skupo,ali vrijedi svake kune.

KOGA ZANIMA NEKA POGLEDA,POSTAVIO SAM LINKOVE!!,IMA I CIJENIK

http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=& ... 2042,d.ZWU

http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=& ... 2042,d.ZWU
Korisnikov avatar
sqartist
96 basova
96 basova
Postovi: 107
Pridružio se: 28 Mar 2011, 11:31
Lokacija: HR
Kontakt:

Re: HDS Music

Post od sqartist »

pozdrav. Ovo sam vidio na glazbenom ogl. na jednoj harmonici, pa me zanima kakav je to sistem pošto ga imaš. Jel to nešto kao bube??? Koliko košta i gdje se može nabaviti. Bitno mi je da nije neki vanjski mikrofon ili letva jer mi je to ružno za vidjet.
Motif
96 basova
96 basova
Postovi: 117
Pridružio se: 22 Dec 2011, 16:40

Re: HDS Music

Post od Motif »

Da imam ja na svojoj harmonici,stvar je perfektna,potpuno nevidljiva na instrumentu.Moj je tvornički ugrađen,doplačen 690eur.Radi na ovaj princip:
Na bas strani ima dva mikrofona koji pokrivaju cijeli bas sistem,unutra je matična ploća koja upravlja cijelim sklopom,te punjiva litium baterija,velikog kapaciteta.Na samom poklopcu bas strane,dolje u lijevom i desnom čošku nalaze se dva konektora,jedan služi za punjenje baterije adapterom,a drugi je glavni za povezivanje za miksetom,on je nešto kao midi 7 pinski,nije banana,ili xlr.(naravno moguće je i bežično povezati).U prim strani je na samom diskantu pričvrščena pločica sa 7 mikrofona koji svaki imaju svoje napajanje,kondenzatore,te su rasporedjeni po cijeloj klavijaturi,i hvataju od najvišeg picola,do najdubljeg bassona ravnomjerno.Ono šta je najinteresantnije,nema mikrofonije,ni najmanje,nema distorziranja,izobličavanja tona kod glasnog sviranja,te sve radi dosta linearno i čisto.Na samoj dekli je mali potenciometar koji služi za balans izmedju bas i prim strane,i uz njega je mikro prekidać za paljenje-gašenje same baterije,kako se nebi trošila prilikom sviranja na suho.
Cijena samog sistema je u Njemačkoj nekih 620eur,kod nas se nemože nigdje kupiti,jer nema zastupnika za to.
Motif
96 basova
96 basova
Postovi: 117
Pridružio se: 22 Dec 2011, 16:40

Re: HDS Music

Post od Motif »

Slika
Motif
96 basova
96 basova
Postovi: 117
Pridružio se: 22 Dec 2011, 16:40

Re: HDS Music

Post od Motif »

Slika

Slika

Slika

Slika

ovako to izgleda!!
The Accordeon Player
120 basova
120 basova
Postovi: 200
Pridružio se: 05 Jun 2012, 18:00
Lokacija: Крушевац

Re: HDS Music

Post od The Accordeon Player »

Izgleda kao vrlo korisna stvar. Samo moje lično mišljenje je: možda se nađe na nekoj svirci neki pametnjaković, pa će reći, pošto se ne vidi mikrofon, da uopšte ti to i ne sviraš. Ma šalim se, stvarno dobra naprava. Nego ako sviraš sa orkestrom nije ti uopšte potrebno ozvučenje na bas strani. Možda se ja varam, ali ako imaš nekog dobrog basistu i gitaristu, pa može neki i na klavijaturi, eto ti je pratnja.

Da te pitam još nešto pošto vidim da si ti upućen u ovo ozvučenje. Da li bi moglo to da se ugradi bez ozvučenja na bas strani i da li bi bilo ugrađivanje onda jeftinije?
zilhadxxl
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 08 Nov 2011, 00:00

Re: HDS Music

Post od zilhadxxl »

taj isti sistem imam i ja na svojoj harmonici Siwa, uradijo mi gazda Ivan za 400 eur plus prijemnik i oddajnik (zavisi koji se uzme) ja imam akg sistem za 518 eur... stvar radi jako dobro jedino sto imaju neke srednje frekvencije koje mi jako smetaju tamo od 1 kHz do 5 kHz, ali sve to se rjesi bez problema sa DBX 131 S za 132 eur, jedino sam se tesko navikao da moram harmoniku (bateriju) napuniti noc pred svirku jer se mi je desilo da se je ta baterija u harmonici ispraznila u pola svirke...
Motif
96 basova
96 basova
Postovi: 117
Pridružio se: 22 Dec 2011, 16:40

Re: HDS Music

Post od Motif »

U pravu si,rijetko kad se koristi bas strana za svirku sa orkestrom,jer bi se kosile frekvencije sa basistom,a možda i sa ostalima,zato ima potenciometar,da ugasiš bas stranu,i sviraš samo prim.Što se tiće ozvučenja bez bas strane,mislim da ne postoji ta varijanta,jer mu je u bas strani matična ploća,koja kontrolira sve mikrofone+ baterija,to se ugradjuje u bas stranu.Sad dali može nekakav elektroničar iskemijati nešto po tome,vjerojatno i može,mada nebi preporučio.Imaš na njihovom sajtu sve informacije o tome,samo upišeš na google tražilicu HDS music,i izbacit će ti sve.
Jaric_T_Zivadin

Re: HDS Music

Post od Jaric_T_Zivadin »

Cije su bubice ugradjene?
Meni se licno ne svidja ideja ugradjivanja bubica ispod dekle. Postoji uvek mogucnost da se cuje "klaparanje" klapni, onda pri promeni registra da za zveci automat na razglasu i sto se zvuk razlikuje pre i posle dekle. No, to dosta i zavisi od same bubice i harmonike... Necu da gresim dusu i da pricam da taj sistem ne valja. Daleko od toga. Nisam ga probao, nisam ga cuo i ne mogu da donesem svoj konacan sud o tome, ali ja sam u nacelu protiv toga... I dalje se drzim svog daljinca. ;)
Motif
96 basova
96 basova
Postovi: 117
Pridružio se: 22 Dec 2011, 16:40

Re: HDS Music

Post od Motif »

Informaciju za bubice nemam,neznam koje su marke,i što ljudi iz HDS sistema stavljaju.Iz osobnog iskustva govorim da se klaparanje klapni nečuje(barem meni,pošto je tipka kao u bugariovog artista,potpuno tiha),tj čuje se onoliko koliko se čuje i na drugim sistemima,koji su izvan dekle.Promjena registra se čuje,kod solo svirke,u svirci sa bendom ne.Pošto nisi probao i čuo ovo,poštujem tvoje mišljenje
Odgovori