Alat i pribor za servisiranje i popravak harmonika?

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Alat i pribor za servisiranje i popravak harmonika?

Post od alibaba40 »

Zaboravio sam jos jedan alat najbitniji koji malo od nas ko ima.A ne moze se kupiti, primjer ja ga nemeam: a to su zivci ako to nemate ne treba ni pocinjati,. :asdfnjo:
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Alat i pribor za servisiranje i popravak harmonika?

Post od dugmetarac78 »

Alibaba slažem se u potpunosti, al evo recimo kod mene konkretno je situacija da ja baš nemam neke živce, to jest imam što bi se reklo dosta "kratak fitilj" i ljudi u mojoj blizini se pitaju kako ja mogu da radim takve stvari kad sam tako "nakratko nasađen" al nikako nemogu da im objasnim i dokažem da ja sa takvim stvarima, poput popravaka i čeprkanja oko harmonika, baš "Lečim" svoje živce i frustracije, dali je u pitanju ta neizmerna ljubav prema harmonici ili šta već, to neznam, al znam da mi je to kao antidepresiv. :pudc8:
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Alat i pribor za servisiranje i popravak harmonika?

Post od alibaba40 »

Jbg. nismo svi isti
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Alat i pribor za servisiranje i popravak harmonika?

Post od Koca »

Dugmetarac da nismo mi neka braca po babine linije sto bi rekao Milasin? Mene ljudi iznerviraju kad su nedokazani pa ja imam kratak eksplozivan fitilj TNT, ali svaki problem oko harmonike mi je novi izazov i jos ni jednu harmoniku nisam razbio. :lol:
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Alat i pribor za servisiranje i popravak harmonika?

Post od alibaba40 »

Polako decki mladi ste, ima jos vremena bice njih preko balkona samo polako,jos pagotovo kad si u poslu a dodje ti zena pa pocne kvocat.Onda mi se javite i kazite sta je bilo. :asdfnjo:
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Alat i pribor za servisiranje i popravak harmonika?

Post od dugmetarac78 »

Prijatelju jel si mislio da će zena letiti preko balkona ili harmonike :pudc8: Nisam ozenjen pa nemogu previše pametovati, al mislim da bi u mom slučaju prije letila zena kad počne kvocati i ne ispoštuje "zuti karton" dok ja radim harmoniku. :depkvk:
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Alat i pribor za servisiranje i popravak harmonika?

Post od Koca »

Pa normalno da ce leteti zena, grehota za harmoniku treba posle kupovati drugu, a zenu ces naci za dzaba niko od tog zla nije pobegao pa neces ni ti ! :ijuju:
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Alat i pribor za servisiranje i popravak harmonika?

Post od alibaba40 »

:jdishddf: :jdishddf:
Korisnikov avatar
dane servis
48 basova
48 basova
Postovi: 63
Pridružio se: 09 Avg 2013, 12:03
Lokacija: Loznica
Kontakt:

Re: Alat i pribor za servisiranje i popravak harmonika?

Post od dane servis »

Sto se tice alata,potrebno je jako mnogo namenskog i standardnog alata,jer se nekoristi svaki put isti alat,opet zavise nasa ce te se usredsrediti, na primer,dali cete se baviti samo stimovanjem,tu vam treba dobar stimer ili softver koji mora da se kupi i instalira na pc,ili zelite da pravite meh,ili da stavljate celuloid,pa rezanje dekla,peavljenje korpusa i da ne nabrajam,treba mnogo alata.Sto se tice poliranjatu je proces ozbiljniji,tu vam trebaju slajferice vibracione,smirgl papiri p400,500,600,1000,1500,2000,e sada zavisi kako to zelite da radite tj. polirate,naravno obavezna je polir masina sa 2 brzine 1400 i 2800 obrta u minutu.Da bi poliranje uspelo morate dobro pripremiti celuloid sa ovim smirglama a onda se prvo polira na polir disku sa pastom krupnog granulata,zatim na disku sa finim granulatom,ali ne zaboravite da se celuloid brzo zagreva i pali tako da i ovde treba dobrog iskustva.Ima jos mnogo stvari po pitanju poliranja jer nije svaki celuloid istog hemijskog sastava pa se pribegava drugim tehnikama poliranja.
Odgovori