Okretanje meha?

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Okretanje meha?

Post od dugmetarac78 »

Ja koliko sam shvatio da"guerrini" u stvari nije naveo konkretan razlog zbog čega bi okretao meh, dali je u pitanju estetski ili neki drugi razlog, jer ima slučaja da su ljudi okretali meh konkretno na nekim Siwinim modelima harmonika na kojima na samom mehu piše Siwa, iz razloga da se to nevidi pošto je ružno, tako da ta strana bude do grudi svirača, e sad sve zavisi zašto je to majstor predložio "guerriniju", verovatno nije bez veze, najbolje da nam on to sam kaže, pa da se vidi dali ima ili nema smisla to raditi. :pudc8:
guerini
120 basova
120 basova
Postovi: 276
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Okretanje meha?

Post od guerini »

hvala svima na novim komentarima. pa da trebao sam da detaljno opisem moj problem, naime meh ne pusta ali je dotrajao izlizan je, a prethodni vlasnik je volio da pusi dok svira pa je gornja strana od pepela i svacega zaprljana :( meh je prakticno ispravan i radi kako treba ali razmisljam da ga menjam ili okrenem zbog drugih stvari zato jer deluje dotrajalo pa bas zato mi je majstor preporucio jer ako ga okrene onda ce da izgleda svezije kaze. ja znam da je najbolje da kupim nov meh ali sada nemam za tu investiciju pa bi mi ovo bilo privremeno.
brunoMARGETA
48 basova
48 basova
Postovi: 78
Pridružio se: 26 Maj 2013, 16:38

Re: Okretanje meha?

Post od brunoMARGETA »

pa tako brate reci,e to onda ima smisla,okrene ti mijeh,i nije ruzno,mislim ruzno jeste ali niko ne vidi i ne znam sem tebe.
ako ti je mijeh sasvim ispravan i dobar,nema potreba da ga mijenjas samo ga brate okreni.
guerini
120 basova
120 basova
Postovi: 276
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Okretanje meha?

Post od guerini »

Eto sad kad sam detaljno izneo slucaj mnogo je jasnije i meni, hvala prijatelji, sreca pa necu morati odmah da imam izdatak za meh :ijuju:
guerini
120 basova
120 basova
Postovi: 276
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Okretanje meha?

Post od guerini »

samo da javim da je obavljeno a ja zadovoljan bar za sad :svirac:
Odgovori