Problem

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Odgovori
rajcho
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 12 Mar 2012, 18:30

Problem

Post od rajcho »

Ovako, imam jedan problem. Dobio sam na koriscenje jednu Skala pocetnicku dugmetaru. I samim tim pre par dana sam poceo da vezbam. Prvi problem mi se javio pre neki dan kada sam u toku vezbanja pokusao svirati na bas strani. Iznenada jedno dugme je utonulo, morao sam otvoriti bas stranu, i nekako sam to uspeo namestiti. Juce u toku vezbanja nesto se desilo samo od sebe. Kada razvlacim meh na "suvo" cuje se nesto cudno, kao neki zvizduk, a kada zatvaram, taj zvizduk i kao neki bas ton, bar meni tako deluje. Isto je tako i kada sviram neku melodiju, ili sviram na bas strani. Zaista ne bih sam nista radio, zato sto i ne znam. Ali imam utisak kao da nesto nije u redu sa mehom, vidi se da je i on dotrajao, mada sta ja znam pa da donosim zakljucke. Izvinjavam se na poduzem postu, al' eto, da objasnim sve. Hvala unapred na pomoci.
Pozdrav!
ssokac
48 basova
48 basova
Postovi: 91
Pridružio se: 22 Avg 2013, 22:40

Re: Problem

Post od ssokac »

Ne dihtaju dobro klapne ispod mehanizma ili njega treba podesiti da klapne potpuno zatvore rupe pa neki ton ili tonovi sviruckaju stalno,bez majstora nista!
rajcho
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 12 Mar 2012, 18:30

Re: Problem

Post od rajcho »

Onda jos samo da mi neko preporuci dobrog majstora u Cacku ili okolini.
dejong
Nema harmoniku
Postovi: 7
Pridružio se: 12 Apr 2013, 17:46

Re: Problem

Post od dejong »

Mijodrag Bajic iz Cacka ne znam tacno telefon ali mislim da ima na forumu u temi Servisi Harmonika.
dejong
Nema harmoniku
Postovi: 7
Pridružio se: 12 Apr 2013, 17:46

Re: Problem

Post od dejong »

evo ga i telefon 032352650
Odgovori