Zaglavio bas

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Odgovori
marko1706
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 03 Nov 2011, 19:47

Zaglavio bas

Post od marko1706 »

Pozdrav forumaši, imam problem na bas strani, samo neznam koliko velik...
Imam hohner atlantic IV i na zadnjoj svirci u toku sviranja jedan bas mi je ostao stisnut, tako da sad stalno svira. Raskapao sam, ali se ne mogu snać u moru onih žičica. Dakle bas nije da je zaglavio nego jednostavno ostao stisnut i ne vraća ga ništa natrag kao ostale. To su ustvari ti dugmeta u istom akordu, ne vraća niti jednog i stalno sviraju. Ako se netko razumije u ovaj problem molio bih za pomoć, unaprijed hvala...
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Zaglavio bas

Post od dugmetarac78 »

Prijatelju to se teško rešava ovako pisanim putem, al eto, jedino da postaviš neke slike od iznutra da vidim problem direktno, pa da ti se eventualno pomogne, samo nemoj ništa pokušavat na svoju ruku ako nisi siguran, jer to je jako osetljiv mehanizam
:svirac:
Akkordeon Service
Nema harmoniku
Postovi: 14
Pridružio se: 01 Feb 2014, 09:02

Re: Zaglavio bas

Post od Akkordeon Service »

Prati samo vodilice od tog basa sto ti je zaglavio.Obicno se kod njih desava da eloksiraju tj, stvore se nakupine kao rdja na kraju vodilice prije onog uvijenog dijela sto otvara klapne.Ako je tu Problem,malo osmirglaj taj dio vodilice sto prolazi kroz onu plastiku i svakako pogledaj dali se mozda iskrivila pa zapinje.Ako je kriva malo je poravnaj da ravno moze prolaziti kroz onaj kanal.
Druga stvar je isto moguca a to je da je eventualno iskocila jedna vodilica sa onog siljka osovine.Nista drugo ne diraj samo prati te vodilice od tog tona i nadam se da ces naci gresku.

Sretno
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Zaglavio bas

Post od Tomina »

Hm, pa da je iskočila vodilica - onda nebi bas stalno svirao, nego bi samo dugmić bio dolje u rupi ;)

Povijala se vodilica od basa, vjerovatno to i negdje zapinje. Prati baš tu štangicu od basa, i probaj je nekim sitnim odvijačem malo pomicati ljevo desno, možda se vrati nazad ;)

Ako nije to, onda možda baš dugmiš zapinje u rupi gore, isto treba vodilicu poravnati.
Odgovori