Kako prigušiti glasnoću harmonike?

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Korisnikov avatar
bixic
16 basova
16 basova
Postovi: 32
Pridružio se: 31 Dec 2013, 13:24

Re: Kako prigušiti glasnoću harmonike?

Post od bixic »

misliš da bih bolje zvučao sa leptir mašnom?
Solomun
120 basova
120 basova
Postovi: 257
Pridružio se: 08 Sep 2013, 18:51

Re: Kako prigušiti glasnoću harmonike?

Post od Solomun »

Ako ništa drugo bar bi bolje izgledao.
O kvaliteti sviranja nećemo govorit jer
kažeš da si početnik.
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Kako prigušiti glasnoću harmonike?

Post od alibaba40 »

bixic napisao:Alibaba, može li se ikako, nego stojeći, svirat harmonika? Stolica je za pi*ke. Šalim se, naravno, ali činjenica je da mi je stojeći ipak prirodnije. jedini problem je što me ima a remenje kratko pa mi harma stoji ko bernandincu bačvica, odmah ispod brade.
Aa cekaj sine da dodjes na moje zile pa cu te pitam ja jel mozes ostojeci :lol: :lol: :lol: :lol:
Korisnikov avatar
bixic
16 basova
16 basova
Postovi: 32
Pridružio se: 31 Dec 2013, 13:24

Re: Kako prigušiti glasnoću harmonike?

Post od bixic »

Ma znam, malo se šalim. Noge treba čuvati.
drazen2
Nema harmoniku
Postovi: 10
Pridružio se: 01 Jun 2011, 15:50

Re: Kako prigušiti glasnoću harmonike?

Post od drazen2 »

Poštovani.
Prema mojim iskustvima, platno u deklu ima strahovito veliku ulogu u glasnoći, tj. prigušivanju tona i uopći kvaliteti tona. Zato postoje harmonike sa sordinom.
Ja sam mijenjao original platno (gazu, štof i s.) na harmonici Hohner Morino IV M - zbog dotrajalosti, pa sam izgubio njezin prepoznatljiv zvuk - a ne može se nabaviti original tvornički štof. Požalio sam. Dobio sam prekrasan metalno sivi dekl, ali sad izgubio Morino topli zvuk klarineta i basona i dobio reski i oštri zvuk.
E, sad je majstor demfao iznutra s manjim komadićima platna u jednom, dva ili tri sloja mjestimično - da bi ponovno dobio "morino" ton.
Pozdrav
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Kako prigušiti glasnoću harmonike?

Post od petar3petar »

Ko kaže da nema i da se ne može nabaviti orginal platno za masku na Morino harmonikama?
Međutim niti jedno platno neće tako zadenfati harmoniku da se neće ćuti te da nećete smetati susjedima u stanu koji nije zvučno izoliran.
Odgovori