Kako prigušiti glasnoću harmonike?

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Korisnikov avatar
bixic
16 basova
16 basova
Postovi: 32
Pridružio se: 31 Dec 2013, 13:24

Re: Kako prigušiti glasnoću harmonike?

Post od bixic »

Imam istu situaciju, dvoje male djece i trudnu ženu, živim u zgradi sa 50 stanova, oko mene sve sami betonski zidovi. Radim do 8 navečer pa kad dođem s posla poigram se sa klincima, prođe još sat i pol, dva. Znači svirkanje počinje tek oko pola 11. Sreća da susjedi još nisu skužili tko je manijak sa harmonikom. Dodatna olakotna okolnost je da mi je prvi suajed preko puta noćni klub "ludnica", tako se zvuk harme uspješno maskira u kakofoniji turbofolka.
Gor-An
Nema harmoniku
Postovi: 6
Pridružio se: 27 Jan 2014, 22:42

Re: Kako prigušiti glasnoću harmonike?

Post od Gor-An »

bixic napisao:Imam istu situaciju, dvoje male djece i trudnu ženu, živim u zgradi sa 50 stanova, oko mene sve sami betonski zidovi. Radim do 8 navečer pa kad dođem s posla poigram se sa klincima, prođe još sat i pol, dva. Znači svirkanje počinje tek oko pola 11. Sreća da susjedi još nisu skužili tko je manijak sa harmonikom. Dodatna olakotna okolnost je da mi je prvi suajed preko puta noćni klub "ludnica", tako se zvuk harme uspješno maskira u kakofoniji turbofolka.
Očigledno mi koji smo blizu tog noćnog kluba (ludnice) imamo sličnu situaciju sa sviranjem i buđenjem klinaca, ali kao što Alibaba reče, samo nek se klinci navikavaju na harmoniku, a ne na tamo nekakav turbo folk (bez ljutnje slušatelji turbo folka). Inače ja sam ti iz Kustošije, taj klub je od mene nekih kilometar udaljen...
Korisnikov avatar
bixic
16 basova
16 basova
Postovi: 32
Pridružio se: 31 Dec 2013, 13:24

Re: Kako prigušiti glasnoću harmonike?

Post od bixic »

hahaha, možda se i znamo, ja sam u kustošiji bio podstanar nekih 5 godina, u Cirkovcima. Sad sam se vratio u Vrapče. Eto, kad se malo uvježbamo napravit ćemo svoju harmonikijadu da se jedan drugom smijemo i da riješimo pokoju hladnu.
Gor-An
Nema harmoniku
Postovi: 6
Pridružio se: 27 Jan 2014, 22:42

Re: Kako prigušiti glasnoću harmonike?

Post od Gor-An »

Dogovoreno sused, samo ja sam početnik pa ćemo još pričekat neko vrijeme sa harmonikijadom :svirac:
Korisnikov avatar
bixic
16 basova
16 basova
Postovi: 32
Pridružio se: 31 Dec 2013, 13:24

Re: Kako prigušiti glasnoću harmonike?

Post od bixic »

Kak misliš početnik? Ja sviram harmoniku, evo, već 12 dana, ramena su mi za dva broja šira, lopatice otpadaju u mukama, palac desne ruke mi otkazuje poslušnost i sve sam to postigao za tako kratko vrijeme. A nekaj sam i uvježbao. Muku mučim sa spajanjem lijeve i desne ruke, ispadam iz ritma u kojem nisam ni bio, ali vidim i osjećam napredak. Našao sam hrpu tutoriala po netu sa masom lekcija, sad to polako procesuiram, tak da, početnici smo obojica, u tome i je draž.
Korisnikov avatar
sqartist
96 basova
96 basova
Postovi: 107
Pridružio se: 28 Mar 2011, 11:31
Lokacija: HR
Kontakt:

Re: Kako prigušiti glasnoću harmonike?

Post od sqartist »

dečki, same češite!
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Kako prigušiti glasnoću harmonike?

Post od alibaba40 »

Ha ,ha ha ja sad sviram stojeci jer da izvinite dlake na guzici se uplele od sjedenja vjezbajuci.
Akkordeon Service
Nema harmoniku
Postovi: 14
Pridružio se: 01 Feb 2014, 09:02

Re: Kako prigušiti glasnoću harmonike?

Post od Akkordeon Service »

Ako mozes doci do nekog komada filca od 5 mm pricvrsti ga iznutra nekako provizorno za dekl i pomoci ce sigurno koliko toliko.Radio sam to za par musterija koji sviraju po malim lokalima,a imaju glasne harmonike i smeta im naravno kod pjevanja(rade bez struje naravno).Rekli su mi da je pomoglo,probaj ne kosta te puno.

Poz
Korisnikov avatar
bixic
16 basova
16 basova
Postovi: 32
Pridružio se: 31 Dec 2013, 13:24

Re: Kako prigušiti glasnoću harmonike?

Post od bixic »

Alibaba, može li se ikako, nego stojeći, svirat harmonika? Stolica je za pi*ke. Šalim se, naravno, ali činjenica je da mi je stojeći ipak prirodnije. jedini problem je što me ima a remenje kratko pa mi harma stoji ko bernandincu bačvica, odmah ispod brade.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Kako prigušiti glasnoću harmonike?

Post od Koca »

Auuuuuuuu znaci ne mozes staviti leptir masnu dok sviras!!!!! :lol: :depkvk:
Odgovori