Kako napraviti harmoniku

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Odgovori
Korisnikov avatar
zzivic
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 466
Pridružio se: 10 Sep 2013, 23:41
Lokacija: Indjija
Kontakt:

Re: Kako napraviti harmoniku

Post od zzivic »

GueriniSuperior3!969 napisao:ako ti treba pomoc zivicu samo me pozovi druze znam sve ucio sam zanat kod dragija gadzinhanca i kod pokojnog djordjevica i sve znam pozz :svirac:
Hvala na ponudjenoj pomoci Guerrini.... Trenutno radim alat za izradu ploce bas dugmica pod uglom od 18 stepeni. Cim budem zastao oko nekih nedoumica.... Vicem za pomoc :cool:
Korisnikov avatar
zzivic
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 466
Pridružio se: 10 Sep 2013, 23:41
Lokacija: Indjija
Kontakt:

Re: Kako napraviti harmoniku

Post od zzivic »

Sto bolji i precizniji alat to ce biti bolji komad koji se radi.... Rupe za dugmice cu busiti karbidnim glodalom 3mm sto bi trebalo da napravi cist i ostar rez....

Slika
GueriniSuperior3!969
Nema harmoniku
Postovi: 12
Pridružio se: 08 Nov 2014, 21:55

Re: Kako napraviti harmoniku

Post od GueriniSuperior3!969 »

samo da te piram koliko si stavio bradnih registara i da li ces staviti u njih mozda master ili veliku kabinu pozz dobro radis samo pazi da ne pocnes da brljas onda kad napravis jednu gresku znas kako to ide obradis tu pa se pojavi jos jedna i jos jedna i tako u nedogled i gledaj da ti obrada bude sto preciznija sto se tice elektronskog sistema steta sto nisi stavio rolandov i farfisin je dobar ali roland br 1 pozz
Korisnikov avatar
accordionist
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 543
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Kako napraviti harmoniku

Post od accordionist »

Verujem da ce sve to odlicno da bude na kraju i da nece biti nijedne greskice jer vidi se po dosadasnjem radu da je majstor pedantan i precizan. Jedva cekam da vidim i cujem rezultat, svaka cast :pozdrav:
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Kako napraviti harmoniku

Post od alibaba40 »

zzivic napisao:Odmor iz malo opravdanih razloga :(

Trenutak nepaznje i vec problemi...... Ali... na kraju ce sve to biti dobro. Zavrsice se sa kojom belegom i malim produzenjem gradnje.

Znaci, Pazite kad radite da ne prodjete kao JA :cool: :cool:


Slika

Nesto su ti prsti zamotani,bice da si se povredio? :zbunjen:
Korisnikov avatar
zzivic
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 466
Pridružio se: 10 Sep 2013, 23:41
Lokacija: Indjija
Kontakt:

Re: Kako napraviti harmoniku

Post od zzivic »

Jeste Alibaba..... Napisao sam u nekom prethodnom postu da me malo usporilo to sto sam se povredio na cirkularu.
Iseckao sam 2 prsta. Na srecu zavrsice se samo sa par oziljaka. Mislim da ce se stabilisati za par meseci.

U medjuvremenu radim sve sto mogu sa levom rukom i ono malo nesto desnom....
Korisnikov avatar
zzivic
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 466
Pridružio se: 10 Sep 2013, 23:41
Lokacija: Indjija
Kontakt:

Re: Kako napraviti harmoniku

Post od zzivic »

GueriniSuperior3!969 napisao:samo da te piram koliko si stavio bradnih registara i da li ces staviti u njih mozda master ili veliku kabinu pozz dobro radis samo pazi da ne pocnes da brljas onda kad napravis jednu gresku znas kako to ide obradis tu pa se pojavi jos jedna i jos jedna i tako u nedogled i gledaj da ti obrada bude sto preciznija sto se tice elektronskog sistema steta sto nisi stavio rolandov i farfisin je dobar ali roland br 1 pozz

Registara ce biti 7 i funkcije ce im biti razlicite. Podesice kako ko voli.

Sto se gresaka tice ....... Trudim se da sve ono sto pogresim radim ponovo. Cak i ono sto nije greska a ne svidi mi se radim ponovo....
Korisnikov avatar
zzivic
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 466
Pridružio se: 10 Sep 2013, 23:41
Lokacija: Indjija
Kontakt:

Re: Kako napraviti harmoniku

Post od zzivic »

zzivic napisao:
GueriniSuperior3!969 napisao:samo da te piram koliko si stavio bradnih registara i da li ces staviti u njih mozda master ili veliku kabinu pozz dobro radis samo pazi da ne pocnes da brljas onda kad napravis jednu gresku znas kako to ide obradis tu pa se pojavi jos jedna i jos jedna i tako u nedogled i gledaj da ti obrada bude sto preciznija sto se tice elektronskog sistema steta sto nisi stavio rolandov i farfisin je dobar ali roland br 1 pozz

Registara ce biti 7 i funkcije ce im biti razlicite. Podesice kako ko voli.

Sto se gresaka tice ....... Trudim se da sve ono sto pogresim radim ponovo. Cak i ono sto nije greska a ne svidi mi se radim ponovo....

Moja greska sa brojem registara. Gornjih registara ce biti 6. Svi ce biti programirljivi tako da ce se moci po zelji dodeliti ili neka funkcija (recimo transpoze...) ili pod njih staviti boje koje se nekom svidjaju...
Greska je zato sto je trebalo biti 7 komada ali se sedmi nije uklopio zbog prostora izmedju njih.
Korisnikov avatar
zzivic
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 466
Pridružio se: 10 Sep 2013, 23:41
Lokacija: Indjija
Kontakt:

Re: Kako napraviti harmoniku

Post od zzivic »

Bradni registri bi trebalo da su zavrseni. Ova varijanta mi se uklapa u sve...

Evo preseka... koliko se moze iz njega videti .

Slika
Korisnikov avatar
zzivic
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 466
Pridružio se: 10 Sep 2013, 23:41
Lokacija: Indjija
Kontakt:

Re: Kako napraviti harmoniku

Post od zzivic »

Konacno uradjen pomocni alat za izradu bas daske...

Opet guzva sa drugim poslovima pa se radovi na harmonici malo usporili. :zbunjen: Preko ovog vikenda ide probni uzorak bas daske dugmica :ijuju:

Slika
Odgovori